sorunsallar (1)
 • turkcell'in yan kurumu olan tellcom'un, kendi altyapısını kurarak vermeye başladığı internet erişimi hizmeti. yeni olması ve yapısal farklılığı itibariyle -şimdilik- oldukça kısıtlı bir alanda hizmet veriyormuş. sunulan hızlar ve alınan ücretler ise, -özellikle download meraklısı- internet kullanıcılarının ağzının suyunu akıtmaya yetecek düzeyde. hakkında henüz resmi bir açıklama yok (en azından ben bulamadım); ve fakat şuradaki linkte gayet ayrıntılı bir izahat bulunmakta (linke tıklayıp fiyatları görmeden önce, peçetelerinizi hazırlamanızı hararetle öneririm):
  http://forum.donanimhaber.com/m_19889303/tm.htm

  eklenti: yazayım da içimde kalmasın: (bkz: olsa da yesek)
 • istanbul'da keşke ataşehir, bahçeşehir, kemerburgaz veya çekmeköy'de otursaydım dedirten hizmet. zira 2mbit interneti ttnet'ten 60 ytl'ye kullanıyorum diye sevinirken aynı paraya 10mbit, hatta 109 ytl verirsek 100mbit kullanabilmek mümkünmüş. üstelik 2 yıl kullanacağını bildiren kullanıcıya ücretsiz aktivasyon, ücretsiz kurulum, ilk ay ücretsiz kullanım ve ücretsiz modem de sunulmakta.

  http://www.tellcom.com.tr/…ces.asp?viewtype=quiknet
 • (bkz: #12398217)
 • tüm türkiye'ye hizmet vermeye başlarsa telekom'u iflasın eşiğine getirebilecek hede. telefon mu? (bkz: skype)
 • download meraklısı internet kullanıcıları için bir yaz gecesi rüyası tadındadır. upload-download hızları 1, 3 ve 5mbps seçeneklerinde simetriktir. her zaman olduğu gibi telekomdan yenilen kazıklar bu sayede bir kez daha yürek yakar. zira an itibarıyle telekomun eline vermiş olup her açıdan 5 kat avantajlı tarifelerle piyasaya girmiştir.

  hizmet ağının da ışık* hızında gelişmesini diliyoruz. başlangıç olarak orta-üst sınıf toplu konut projelerini seçmişler. altyapı çalışmaları sürüyor fakat net bir plan yok henüz. özetle, her eve lazım olan internet şeklidir. ancak görünen o ki bir süre daha ttnet tekelinden kurtulamayacağız.

  download yapıcam diye de kalkıp soyak olympiakente taşınılmaz ki arkadaş!*
 • ataşehirde yaşadığıma bir kez daha şükrettirmiş,yarın bağlatacağım hizmet.hem uploadu hem downlaod u 5mbit hızında,aynı zamanda telekom un 1mbit i ile aynı fiyata.5mbit in normal fiyatı 89ytl olup kampanya fiyatı 49 ytl imiş,ve 2 sene bu fiyatta kalma garantisi varmış.2 sene sonunda ne olur allah kerim tabi ama 2 sene keyfini sürmek düşer.henüz çok az kullanıcısı olduğundan kaltesinde sorun yaşanacağını sanmadığım servis.zira 625kb/s fix diyorlar.inşallah tüm türkiyeye yayılır da türk telekomun yıllardır bizi ayakta şaaptığı günler sona erer diyorum son olarak da.

  edit : bir kampanyası daha var,eğer ki 5mbit i aylık normal 89 ytl fiyatından alırsanız,ve 2 sene kullanmayı garanti ederseniz bedava hp notebook veriyorlar.bundan iyisi şamda kayısı.hiç düşünmeden geçmeli.

  edit 2 : ilk üye olunduğu anda kurulum,modem ve aktivasyon bedava,aynı zamanda ilk ay kullanım da bedava,eğer ki adsl inizi iptal edip belgelerseniz,2 ay daha kullanım bedava oluyor.hem telekom zulmünden kurtulup üstüne ödül olarak da 3 ay kullanımı bedava oluyor yani.gerçekten geçmemek ayıp.
 • hizmet verdiği iddia edilen yerlerde aslında kısmen internete bağlayan turkcell şeysi. neymiş sitelerle görüşmeler sürüyormuş da, yok hiç görüşmesi olmayan ya da pilot bölge olmayan yerdeki insanlara oranla daha büyük bir şansımız varmış da. tamam efendi insanlar var müşteri hizmetlerinde ama o zaman benim posta kutuma niye umut dolu broşürler atıyorsun.

  not: elbette geri dönüşlere göre sitelerle olan pazarlığı arttırmak amaç. lakin böyle marketinge böyle müşteri.
 • an itibariyle eger sitenizde hizmet alamiyorsaniz isminizi yazdiriyorsunuz, bir kac bilgi birakiyorsunuz sonra size bir kac ay icinde geri dönüp hala isteyip istemediginizi soruyorlar. eger kabul ederseniz 3 ay bedava hizmet aliyorsunuz..

  ayrica bugün fiyatlarin ne kadar daha böyle kalacagini sordugumda 1 yil kesin böyle kalacak, 1 yilin sonunda ise ya daha da düsecek ya da ayni kalacak cevabini aldim. eger dedikleri kalitede hizmet verebilirlerse mükemmel sonuclanacaktir her sey..
 • oturduğum sitenin oturmadığım yarısına bağlanan ağız sulandıran teknoloji. yan binaya bağlamışlar bize temmuza gün verdiler. elektrikçiyi çağırıp kendim çekecem kabloyu yan binadan o olacak.
hesabın var mı? giriş yap