• tatmin etmeyen açıklama. sen bu adımı müşterini korumak için attığını söylüyorsun. peki yaptığın sadece müşterinin internetini koruma amaçlıysa, neden 9 tl aldıktan ve 2gb bittikten sonra da paketteki interneti paylaşmaya devam edecek diyorsun? hani müşterini koruyup internetinin kötü niyetli olarak harcanmasını önlemekti amacın?

yaptığın müşteriyi korumak değil, amacın da bu değil. amacın insanlara hediye ediyoruz ayağına şerefsizce paket satmak.
  • üst edit, son edit, yeter ulan edit:
    farklı ülkelerdeki suserlardan bir sürü mesaj geldi. toparlıyorum.
    avrupa ücretsiz.
    avustralyada ücretsiz
    kanadada ücretsiz
    çinde ücretsiz
    abd’de ise eğer mobilde interneti full sınırsız paket kullanıyorsanız ücretli. yok eğer kotalı internet kullanıyorsanız ücretsiz.

yahu kardeşim ne güvenliği anasını satayım?
    ben internet kafe miyim, yolda yürürken hotspot açık mı dolaşıyorum? hotspot açarken şifresiz açıp cümle aleme internet mi yayıyorum?

her zaman kullandığım bir özellik bile değil.

sim kartsız ipad’imi kullanacaksam açıyorum. burada kullanıcı zaten benim.

wifi bulamadığım yerde laptopu bağlıyorum. kullanıcı hala benim.

sevdiğim birisi ihtiyaç duyuyor ve açıyorum. burada kullanıcı bizzat tanıdığım birisi. ben güvenip açıyorsam sana ne benim güvenliğimden? yoldan geçene internet açacak halim yok.

turkcell’in yaptığı şey düpedüz kurnazlıktır. başka açıklaması yoktur. yurt dışında bu özellik paralı mı? evet paralı. ama yurt dışında da kota diye bişey yok. oradaki uygulamayı sadece kullanıcıyı öpecek şekilde alıp getirirsen, tutmaz burda.

öptüm seni.

büdüt; yurt dışında nerde paralı diye sorular alıyorum. yurt dışında yaşayan kişiler detaylı bilgi verebilir. yeşillendirin.
    ayrıca iphone kullanıyorsanız, kişisel erişim noktası bölümünde ek kullanım ücreti uygulanabilir diye bir uyarı mevcut. turkcell’in yapmaya çalıştığı şey de tam olarak bu zaten.

edit: kaynakta bi yanlışlık olmuş, düzeltip döncem. şimdilik buradan aşağısını okumayın. kaynağı güncelleyince okursunuz. :)

edit3: amerikada yaşayan bir allahın kulu kaynak versin. abdde ücretli mi değil mi?

son edit: abdde yaşayan biri onayladı. abdde ücretli. google’a how much hotspot diye yazıp aratırsanız kaynak bulabilirsiniz.

amerikada ücretli. fiyatlar oldukça da yüksek. ama üstte belirttiğim gibi, adamlar mobilde sınırsız internet sunuyor ve bunu farklı cihazlarla paylaşıp bokunu çıkarmanın önüne geçmek için hotspotu ücretli yapıyor. turkcell bugün amerikalı at&t gibi 100 tlye full sınırsız paket versin, hotspotu 9 değil 90 tl yapsın.

herifler 90 tlye 6 gb kotalı paket veriyor, bi de diyor ki bunu tabletinde kullanacaksan 9 tl daha ver. neyse küfür etmicem ama anladınız siz.
  • 15 ocaktan itibaren telefonlarımızın internetini başka bir telefonla paylaşırsak kişisel erişim noktasından telefon hattına ekstra 2 gb internet tanımlanıp 9 lira ücret alınacakmış paylaşım 2 gb geçerse daha fazla ücret yansılıtıcak
    az önce turkcell’e konuştum onayladı benim hattım nasıl kullanacağım beni ilgilendirir desemde, dikkate alınacağını düşünmüyorum bilginiz olsun o şekilde kullanıyorsanız dikkatli olun.
  • bu ülkede şirketler insanları salak yerine koyuyor arkadaş! bunun başka açıklaması yok.

ben de sandım ki geri adım attılar falan...

tanım: soygunculuğu bir üst seviyeye taşıyan turkcell'in hazırladığı kılıf.
  • (bkz: hahaha)

tanım: müşteriyi salak yerine koymaya çalışan açıklama.

belki 15 yıla yakındır turkcell müşterisiyim, bu kadar saçma bir açıklama duymadım. tamamen altı boş, açıklama olsun diye yapılmış bir açıklama.
  • telefonumun wifi şifresini ben bile bakmadan yazamıyorum ki şifre girilmeden hotspot özelliği kullanılamıyor. nasıl oluyor da bundan mağdur olan müşteriler oluyor? kim bu müşteriler? gerçekte varlar mı yoksa nasıl olsa kimse üzerinde durmaz böyle bir şey atalım ortaya, ha öyleyse mantıklı diyip susarlar diye mi düşünüldü?
    ısrarla hatalarını savundukları bir açıklamadır. bu hata çok fazla müşteri kaybetmelerine sebep olur mu bilemem ama ben taahhütüm bittiği an turkcell hattımı iptal ederim.
    soyuyoruz ama bir sorun neden soyuyoruz sizi tadında bir açıklama...
    not: yazım yanlışları düzeltildi.
  • kurulmak istenen sistemin gerekçesini tam olarak anlayamadığım kamuoyu açıklamasıdır.

hotspot paylaşım ile bilgisayardan web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası ile yaparak kişisel bilgilerimiz kaydedilmek mi istenmektedir? sen telefon numaranla giriş yap. hangi internet sitelerinde ne yaptığın bilgisini biz de telefon numrası anahtarı ile arka tarafta loglayabilelim? böyle midir acaba????

ekleme: girilen sitelerin vs zaten kaydedildiğine dair mesajlar aldım. bence bunu gizli kapaklı yapmak ile normalleştirerek, yasallaştırarak, insanlardan onay alarak yapmak arasında çok fark var.
hesabın var mı? giriş yap