21424 entry daha
  • şöyle başlıklar (bkz: onlyfans kapatılsın) görünce gerçekten neden yurtdışında olduğumu bir kez daha anlıyorum. motivasyonum maddi sebepler değildi. bu kafadaki insanlarla yaşanmaz. herkes kendisinin ilgi duymadığı şeyleri başkasına yasaklatma derdinde. özgürlük ne bilen kalmamış
  • topluma en çok yedirilen algılardan biri de bu.

eleştirel bir bakış açısıyla; gençler(muhalif) gitmek istiyor. bırakın ya bu işleri, gençler bir yere gidemiyor. bırak yurt dışını şehir değiştiremiyor.(buradaki yurt dışına gitmiş samimi arkadaşları tenzih ederek)
    gerçekte 100 kişi gitmişse gidenlerin neredeyse yüzde 80'ini akp'lilerin çocukları oluşturuyor. üzücü ama gerçek, ülkeyi batıranların(muhafazakarların) çocukları soluğu batı'da aldı. kanmayın muhalifler gidiyormuş(gidebiliyormuş) gibi algılara. batı'da mis gibi seküler takılanlar da en çok gidenler de bunların çocuklarıydı, aileler yeşil sermaye.
    elbette beyin göçü oldu(tıp, müh:odtü, boun,itü) tamamına yakını gitti ama zaten nüfusun azınlığını oluştuyordu ki.

yatırımcı vizesi, yurt dışı üniversite, turist vizesi, iş gezisi(genel müdür, kıdemli memur vb) bunlar parasız olacak şeyler değil, ee tabii para ve makam kimde hepimiz biliyoruz.
    asıl başlık şöyle olmalı: batıranların çocukları ülkede durmuyor. gençler peşlerinden bakıyor.
  • tamamen yasal bir sekilde ulkeyi terk etmis bir insan olarak biraz abd konusuna deginmek istiyorum.

gecen seneden beri abd’ye meksika kartelleri araciligi ile cogunlukla guneydogu anadolu’dan gelen bir cok insanin hikayesini dinledim. cogu hikayeyi de abd’de gocmen davalarina bakan bir arkadastan duydum. duydugum her sey elbette cok cilginca geldi cunku su link’ten de gorebileceginiz uzere bu is oldukca tehlikeli .

olum riskine ragmen kimin ne motivasyonla geldigini anlamak bazen pek mumkun olmuyor. en son duydugum vaka bir yakinimin komsusundan. ısin asli su vakte kadar duydugum en ilginc kacak gocmen hikayesi.

kahramanimiz 40+ maddi durumu iyi bir ev hanimi ve kocasiyla anlasamiyor. ekonomik bagimsizligi olmadigi, belki de korktugu icin bosanma teklifinde bile bulunmuyor. sadece yillardir bu durumdan sikayetci. bir gun kimseye bir sey demeden yetiskin cocugu ile kayiplara karisiyor ve haftalarca kendisinden haber alinamiyor. bir zaman sonra anlasiliyor ki kadin guney amerika’da bir gocmen kampinda ve oradan abd’ye geciyor. instagram’da guzel bir tatil sehrinden mutlu bir fotograf paylasiyor. dosta, dusmana basardim mesaji veriyor. meger kadin uzunca bir sure ayrintili bir sekilde bu isi planlayip, karteller araciligi ile kacmis ve en buyuk motivasyonu da kocasindan kurtulmak olmus.

ytd.
  • başlığa bakıyorum banka hesabıma bakıyorum ve yalnıza bir gülme geliyor
  • takip etmeyi en çok sevdiğim başlıklardan birisi. gitmeyi başaran suserların öykülerini okumak ve bir gün onlardan biri olmayı hayal etmek beni motive ediyor.
  • hayatımda ilk defa bu bir haftadır ciddi ciddi düşünüyorum bunu. meksika'dan amerika'ya iltica etmeyi bile araştırdım
  • iç anadolulu ve karadenizli ülkedaşlara dünyada bi mekan ahirette imam diliyorum.bye bye love bye bye happiness
  • #153338420 hahaha kurtuluş savaşı veriyormuş la hani ekonomik kurtuluş savaşı veriyordunuz faiz lobisini dize getirmiştiniz.

bunları görünce bi gülme tutuyor hani olmaz ama gerçekler gün yüzüne çıkarsa bir gün suratlarını görmek isterdim.
  • mümkündür. ancak sonrası bana göre değil. çok arkadaşım ülkeyi uzun zaman önce terk etti. ailenin iki tarafından da ab vatandaşlığı alma şansı var. kuzenler de gitti. çalışıyorlar falan. yine de buralarda bir şey var o ilk heves geçince aynı kalmıyor bu hırs. bunu bildiğim için yapın tabii gidin diyemiyorum.
1276 entry daha
hesabın var mı? giriş yap