• uyarıya rağmen yaptıysa erkek haklıdır. bu abuk sabuk türk adetleri niye üretildi anlamış değilim.. bu kahve değil, içine tuz girdiği vakit vücuda alınmaması gereken bir maddedir.

  tweet altında kız kurtulmuş yazmışlar. tuzlu kahveyi reddeden bir damat adayı gerçek yüzünü gösterdi diye eleştirmişler. kusura bakmayın ama aptal aptal gelenekleriniz ile kafayı yemişsiniz.
 • ben erkeğe hakverdim. daha evleneceği adamın basit bir isteğini yerine getirmeyen, önemsemeyen kadın evlenince neler yapar kimbilir.
 • tuzlu kahvenin anlamı varmış da bilmemneymiş (bkz: lan bırak).

  adam uyardığı halde hatun iplememişse, hatun patron benim mesajı vermeye çalışmış, inatlaşmış, adama köpek çekmiştir. böyle hatuna boyun eğen maldır.

  ne istediğini bilen, kendinden emin olan adam hareketidir. arkasındayız.

  edit: çaylak bi arkadaş (@imperius338) şunu yazmamı rica etti:
  ben yazar değil çaylağım henüz o nedenle yazamadım. ama tuzlu kahvenin asıl anlamı gelinin, damat adayını istememesidir. geçmişte gelin, gelen damat adayını isterse şeker istemezse tuz atıp görüşünü belirtmek istermiş ve bu adet günümüzde boka dönüşüp bu hali almış. ondan boktan boktan anlamlar çıkaran insanlara bunu yazabilirseniz sevinirim.
 • daha önce uyardığı halde tuzlu yapıldığı için sonuna kadar haklı damat adayıdır.

  hem tuzlu kahve ne anasını satayım. saçma sapan gelenekleri de yaşatmayıverin.

  aklıma gelmişken bkz: kız isterken içtiği kahveden zehirlenip ölen damat

  edit: "kahveden zehirlenip ölen damat" haberinin gerçek olmadığını biliyorum. b.ku çıkmış bir "geleneği" çok güzel eleştirdiği için ekledim başlığı. yine de uyaran arkadaşlara teşekkür ederim.

  saygılar.

  edit 2: destek verenlere kızanlar olmuş. bir de "kadın kadının kurdudur" diye kadınlara ayrıca sitem edenler var. sanki gelin adayı tuz katınca damat adayı tekme tokat girişti, ağız dolusu küfretti de biz "eline sağlık" dedik. adam çok net "yapma" dediği halde yapılan bir şeye tepki göstermiş. çok da iyi yapmış. bunu da kadın düşmanlığına bağladınız ya pes vallahi. feminizm diz çöküp ağlıyor zoraki ilişkilendirmeniz karşısında.
 • mantıklı bir harekettir. tuzlu kahve mi olur amk?
  yorumlarda “sevseydi zehir içerdi” demişler.
  iyi de eleman baştan söylemiş, ve salak kadın yine de yapmış.
  burada sevmeyen kadın gibi duruyor.
 • e oldu olacak, biri damada bok yedirsin. sonra da bu gelenek olup, asırlarca devam etsin. isteme olayından tut, ta düğününe kadar saçma bir uygulama. gerdek hariç!
 • yumurta bi hesap bunu tweet atmış sonra başlığı açılmış üstüne yorumlar yapılmış. siz yemin ederim delirmişsiniz
 • en baştan, en doğrusunu yapmış arkadaş. birileri bu saçma "gelenek"lere bir dur demeli artık. üç evetle uğurluyorum kendisini...

  hala daha bu saçmalığı savunanlar var bir de. ulan uyarmış işte, yapma demiş, daha neyini zorluyorsun? ki böyle bir şeyi söylemeye bile gerek olmamalı, bu kahve saçmalığı son bulmalı. neymiş efendim "zehir olsa içerim" demekmiş. içmem lan, niye içiyorum, ne gerek var. "kız isteme" bile saçma bir olayken, üstüne bir de böyle yarak kürek şeyler yapılması ekstra saçmalık. insan gibi davranın, insan gibi hareket edin.

  edit: bahsi geçen tweetin altındaki yanıtlara baktım, ne kadar mal varsa savunmuş. aynı mallardan burada da varmış bol miktarda. bir de bunu sevgiyle, adetle, en ufak zorlukta kaçmakla bağdaştırmışlar. ben bunları azalıyor sanıyordum ama, fazlasıyla yanılmışım.
 • hala caaaanim vatandasim tuzlu kahvenin olayini ogrenememis, cozememis. uzun uzun burada anlatmayacagim, yazin google'a soylesin.

  4 senelik evli birisi olarak yazmak istedim. esimden rica ettim ben tuzlu icmek istemiyorum diye. belki soylemesem kendi de atmayacakti ama soylemis bulundum. guzel guzel, orta sekerli kahvemi icmistim.

  simdi ben tuzlu kahve icmedim diye tuh kaka mi oldum? ybsg...

  edit: bir evlilik hayali kuran hanim kizimizdan cevap geldi. "amaaaa simdikiiii anlami coook farkliiiiii" he farkli aq. hep o instagram, reels'deki tuzlu kahve videolari yuzunden. o videolari cektiren damadin da ben aq..

  edit: tuzsuz kahve ictim, cocugum da oldu*
 • mantıklı olandır. kız söylemiş işte "ben geri zekalıyım" diye. inat etmeye gerek yok. almış adam uyarıyı. daha önce söyledik bunları.

  edit: #124784638
hesabın var mı? giriş yap