• şu an apple'ın türkiye'deki uygulama mağazasında 2. sıraya yerleşmiş, lokasyon bazlı dayanışmaya imkan sağlayan son derece faydalı bir uygulama.

gezi zamanı bu elimizde olaydı daha az spekülatif habere maruz kalır, daha az gaz yerdik sanki:)
  • keşke daha önce gelseydi dediğim, app store'da son zamanlarda fazlasıyla dikkat çeken app. direk çevredekilere soru sorabiliyorum, cevap alabiliyorum. bir de çevirmeyle ilgili gruplar var, bayağı işe yarıyor. eşya kaybolduğunda iphone şarj aleti falan gerektiğinde kullanışlı. tabi insanların yardımlaşmasına dayalı herşey, ama şimdilik gayet iyi görünüyor gidiş. facebook ve whatsapp gruplarının gereksiz yanlarının gitmiş, en güzel yanlarının toplanmış olduğu bir app.
  • (bkz: uluönder)
  • yerli bir solomo (social local mobile) uygulama, yaygın kullanıldığı takdirde hele bir de zengin içerik üretildiği takdirde hayatı kolaylaştıracaktır.

yerli bu tip startupların artması çok sevindiriyor, başarılar diliyoruz efem.
  • dünyanın en mantıklı programlarından biri sanırım. bilmiyorum bu tarz bir uygulamanın örneği var mı lakin yoksa böyle bir programın bizim ülkeden çıkması şaşırtıcı. eğer bu program gezi zamanında çıksaydı şu an periscope gibi 100 milyon dolara satılabilirdi.

ama şimdi göte göt demekte de fayda var. henüz yeni bir program olduğu için bir takım eksiklikleri var. arada hata falan verebiliyor. ama bunlar aşılmayacak şeyler değil. sonuçta her program zaman içinde çıkan yamalarıyla hataları giderip kullanıcı talebi doğrultusunda bir evrim geçiriyor. yalnız olaya '' facebook arkadaş listeme indirgemeye çalışıyor '' şeklinde yaklaşmak çok saçma. facebook'tan login olunan bütün uygulamalar senden bir takım şeylere ulaşmak için izin istiyorlar ama bunun bir anlamı yok. zira şu an için uygulamada senin arkadaşlarının senin yazdıklarını görmesini sağlayan bir şey yok. ama umarım ilerde o opsiyonu da eklerler. bu sayede diyelim kendi bölümünden arkadaşların bütün bölümü bir gruba ekleyerek not alışverişi vs. yapabilir. ayrıyeten facebook login olması çok güzel bir şey. zira hepimiz biliyoruz diğer uygulamalarda her yeri saran fake hesapları. en azından bu şekilde fake hesap oranı düşer ve alışveriş olaylarında bir güven unsuru oluşturur.

neyse efenim uzun lafın kısası gerçekten gelecek vaat eden bir program. şimdiden kullanmadığım birkaç eşyamı elimden çıkartmama vesile oldu. kullanıcısı sayısı arttıkça daha da güzel olacağı kanısındayım.
  • pek sade ve samimi, kullanmaya deyyer bir uygulama vesselam.

tüketin anasını satim.
  • (bkz: reserved)
  • güzel bir girişim fakat bu devirde tutunmak biraz zor.
  • bu uygulamayı keşfeden işletmeler köşeyi dönecek, at fava bekle.
  • kalabalık salon etkinliklerinde ve konferanslarda, eline mikrofon alarak topluluk içinde soru sormaya çekinen utangaç insanların imdadına yetişen müthiş bir uygulamadır. konferansa dinleyici olarak katılan insanlar bu uygulama sayesinde cep telefonlarından konuşmacılara kolayca soru sorabilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap