• two warriors şarkısını çok sevdim defalarca dinledim.. bir de bu tarihe sövdüm tabi.. o güzelim hayatı, gelenekleri bırakıp hangi akla araplaşmışız lan biz
  • kullandıkları yerel enstruman (bkz: dombra) ile farklı lezzetler sunan, jumyr-kylysh şarkılarıyla başka diyarlara götüren kazak grubu.
  • insanı kendinden geçiren ezgilere sahip jumyr kylysh** adlı müthiş bir albüme sahip kazak folk metal grubu. 2003 yılında türkiye'ye de gelmişler ayrıca.

edit: kelime anlamı konusunda sarissa'ya teşekkürler.
  • temmuz ayında antalya'da konser vermişler de haberimiz yok. bir de trt yayınına katılmışlar, bir kaç şarkı çalmışlar. gerçi konser dedikleri de rus turistlere eğlence tadında. ulan grubu türkiye'de genç metalciler dinliyor, sen gidip rus turistler için verdiriyorsun konseri, değişk işler. gerçi baya eğlenmişler antalya'da heh, o da bir şeydir.

ahanda türkiye maceralarının videosu:
    http://kiwi.kz/watch/9lcmut2oisva
  • enfes bir grup bu. ben pek müzikten anlamam, açıkçası metal ve rock müzik haricinde kültürüm pek yoktur. işyerinde dinlerken bu konuda oldukça geniş ve zevkli bir kulağa sahip hocam oldukça zengin olduğunu söyleyince idrak ettim. cidden domra'sıyla, kemanıyla, elektrosu ile "metal" ile sınıflandırılamayacak bir müzik icra ediyorlar. dinlenilesi, edinilesi.
  • uzun otomobil seyahatlerinize eşlik edebilecek, güzel bir grup.
  • benim gibi kökenine, orta asya'ya hayran bir insan nasıl olur da yeni farkeder bu grubu? ne büyük utanç! andalar beni affetsin. efsaneler efendim efsaneler.
  • 2001 yılında kurulmuş kazak etnik-rock grubu. türkiye'ye de pek sık geliyorlar. genel itibariyle tek albümleri olmasına rağmen sahne permonslarının çok iyi olması onları festival grubu yapmaya yetiyor. şu zamana kadar bir albümleri var: zhumyr-kylysh. bu grubu seven varsa naçizane tavsiyem: altan urag'a da bir kulak vermeleri.

grup üyelerinin kim olduğuna açıklık getirmek gerekirse:
    maxim kichigin
    alua makanova(keman çalan ablamız)
    erzhan alimbetov
    roman adonin
    rafael arslanov
    serik sansyzbaev

dinlemeye başlamak için: jumyr kylysh ve adai idealdir, severseniz devamı gelir.
  • pek yakında memlekete güzel haberlerini iletebileceğim şukela mı şukela müzik gurubudur.
  • hayatimin en orta yerine du$ecek manyak bir orta asya turk rock-metal grubu. rhapsody-blind guardian seven kesimin kacirmamasi gerekir.
hesabın var mı? giriş yap