• "nagehan hanım sizin, toplumun gerildiğini söylemenizi çok değerli buluyorum. çünkü siz bu sürecin mimarlarından birisiniz. 10 senedir türklere ve türk devletine çok ağır şeyler söylediniz.

siz annan planını da savundunuz, yanıldınız.
    fetö'yü savundunuz, yanıldınız.
    çözüm sürecini savundunuz, yanıldınız.
    başkanlık sistemini savundunuz, yanıldınız.
    suriyeliler meselesinde haklı olma ihtimaliniz sizce nedir?"

muhteşem...
  • milyonlarca kaçak ve sığınmacının ülkeye doldurulmasına karşı çıkanlara kafatasçı diye iftira atan aşağılık kompleksli batı özentilerinin altında ucuz kara propaganda yaptığı başlık.

bu aşağılık kompleksli batı özentilerinin abileri eskiden biraz kitap okur, adam gibi kara propaganda yaparlardı, bu genç olanları elindeki telefonu bırakıp iki kelime kitap okumadığı için artık onu da beceremiyorlar.

ümit özdağ defaatle ırkçı olmadığını, sığınmacı ve kaçaklara karşı çıkmasının demografik, sosyolojik, ekonomik ve güvenlik gerekçelerini detaylarıyla anlattığı halde ne bilgisi, ne de zekası okuduklarını anlamaya yetmeyen bu asalakların ellerinden gelen tek şey ülkesini ve ailesini korumaya çalışan türklere kafatasçı diye iftira atmak.

türkiye'de kafatasçı varsa türklerden ölesiye nefret eden, hakkını arayan türk gördü mü sayfalarca iftira atıp, hakaret eden türk düşmanı bir kafatasçı güruh var. zafer partisi bu ırkçı türk düşmanı güruha karşı mücadele ediyor.

gelelim sinan oğan'a. ümit özdağ da, sinan oğan da aylar öncesinden mansur yavaş aday olursa destekleriz açıklaması yaptılar. anketlerin tamamında mansur yavaş halktan en çok desteği alan isim olmasına rağmen karşı çıktınız, aday yapmadınız.

en son meral akşener kamuoyu araştırması yapalım, kazanacak aday seçelim dediğinde ona da ağızlarınızdan salyalar saça saça hakaretler ettiniz.

peki sonunda ne yaptınız? yüzde 1 bile oyu olmayan akp eskilerine ve diğer dinci partilere bol keseden vekillikler dağıtarak, anketlerin tamamında halktan en az desteği alan kılıçdaroğlu'nu seçimi kaybedeceğini bile bile aday gösterdiniz. halen gelmiş burada utanmadan sinan oğan'ı aday gösterdi diye ümit özdağ'a saldırıyorsunuz. ulan sinan oğan olmasa seçimi ilk turda kaybediyordunuz.

seçim'i ümit özdağ ya da sinan oğan yüzünden değil, herkesin uyarılarına rağmen anketlerin tamamında halktan en az desteği alan adayı gösterdiğiniz için kaybettiniz. sayfalarca iftira atsanız da, yalanlar söyleseniz de gerçeklerin üstünü örtemeyeceksiniz.
  • 100 yıllık cumhuriyet tarihinde suriyelisiz işleyen sektör suriyeliler gidince işlemezmiş. ulan bu suriyeliler bu kadar önemliyse dünyanın diğer ülkeleri neden sittir ediyor bunları? avrupa milyarlarca parayı türkiye'nin iş sektörü ayakta kalsın diye mi ödüyor?

neymiş efendim türkler surilerin çalıştıkları işlerden aldıkları parayı beğenmiyormuş. ulan sikko sen ülkeye 13 milyon kaçağı doldurup ekonomiyi sikertirsen tabii beğenmez. sen gönder bunları, düzelt ekonomiyi bak nasıl beğeniyor türkler o paraları.

ev kirası olmuş ortalama 15bin lira. türk genci kendi ülkesinde kaçak suriyeli-afgan gibi bir evde 10 kişi mi yaşasın a.ın oğlu?

edit: esnaf neden kaçak suriyeli çalıştırmak durumundayım diye dert edineceğine suriyelilerin ülkelerine postalanmasını dert ediniyorsa onun da amk. sığınmacılar ekonomik krizi, ekonomik kriz esnafın ucuz işgücüne yönelmesini besliyorken, suriyeliler giderse iş sektörü çöker diyen senin de amk.

ayrıca ben suriler gidince merdiven altı yufkacı 1000 dolar maaş verecek mi dedim atski?
  • herkese açık, en kolay ulaşılan kaynakların birinde cumhuriyet'in ilanından atatürk'ün ölümüne kadar geçen süre askeri diktatörlük olarak geçiyor. görsel
    bir kemalist olarak bundan hiç gocunmuyorum. kız çocuklarını zorla evlendiren zihniyete "onları okutacaksınız. sizi buna zorluyoruz. fikirlerinizin bir önemi yok." dendi. bizim için aslolan budur. bu döneme isteyen istediği ismi verebilir. bundan 100 sene sonra ümit özdağ "türk kadınları sokakta rahat yürüyemiyor. tacize uğrama ve öldürülme ihtimalleri arttı. onları bu hale düşürenleri ülkeden göndereceğiz. fikrinizin bir önemi yok." diyor. bizim için aslolan budur. ümit özdağ'ı isteyen istediği faşistler listesine alabilir.
  • türkiye'de uzun yıllardır görülmeyen, görülse bile çok nadir ve görülen bazı hastalıklar yeniden görülmeye başlamış. bunun sebebini doktorlar kontrolsüz şekilde gerçekleşen sığınmacı istilasına bağlıyorlar ve ulusal aşı programımızın ciddi manada sekteye uğradığını söylüyorlar. yani sığınmacı sorununun göz ardı edilen birkaç sonucundan biri. peki ümit özdağ ne yapmış? bu konu hakkında da bir şey yazmış: https://twitter.com/…?t=ehrwt3xgs1kwwrxwu2v2dw&s=19

bu alıntılar gördüğünüz üzere saray rejiminin çöküşü isimli kitabından. sizler bu adama ırkçı, faşist, mahallenin delisi vs. vs. vs. gibi lakaplar taktınız. halbuki adamın tek yaptığı sizlerin geleceğini düşünmekti.

eskiden insanlar `çocuklarımıza bulduğumuzdan daha iyi bir dünya bırakmalıyız` derdi. bizler ise ülkemizi, torunlarımıza bulduğumuz gibi bıraksak bile yeter. sığınmacılar konusunda ses çıkaran tek kişiye, ümit hocaya maddi ve manevi destek olmak hepimizin boynumuzun borcu.
  • bu ülkedeki muhalefetten bir sikim olmayacağını gösteren 145345. kişi.

akp'liler görevden alındıktan/istifa ettirildikten sonra bile malum kişiye methiyeler düzüyor, adamların başbakanı görevden alındıktan sonra bile "recep tayyip erdoğan'ın onuru benim onurumdur" diyor, siz ise parti içindeki 2-3 tane kıytırık koltuk için siyasal islamcılara ve onların güdümündeki medyaya koz veriyorsunuz.

insanlar evine ekmek götürmekte güçlük çekiyor, sıradan bir avrupalının 1 haftalık maaşıyla alabileceği playstation 5, türkiye'de 15 bin lira olmuş, alkol fiyatları el yaktığı için insanlar alternatif yollara yöneldikten sonra zehirlenip birer birer can verirken, bizim gündemimiz, ümit özdağ paşamızın parti içinde 2 tane siktiriboktan koltuk alıp almaması. şaka gibi yahu!

buğra kavuncu fetöcü veya değil bilmiyorum. ama fetocuysa, bülent arınç'tan, mehmet özhaseki'den, melih gökçek'ten, kadir topbaş'tan daha az fetocu olduğu kesin. bu adamlara fethullah gülen'e methiyeler düzdükleri görüntüler gösterilince "ama o 17-25'ten önceydi :)" deyip hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ederken, ümit özdağ denen zat, dincilerin 25 yıllık saltanatına son veren adamlardan birini, dava arkadaşını fetoculukla suçluyor. buğra kavuncu iyi parti kurulduğundan beri istanbul il başkanı, bu adamın fetocu olduğu aklına yeni mi geldi?

böyle yapmaya devam edin, aferin size. ondan sonra da "akp neden 20 yıldır iktidarda" diye zırlamak yok! hakediyorsunuz çünkü.
  • lan bana bakın böyle yapa yapa anasını siktiniz ülkenin. ona ırkçı buna ırkçı derken ülkeyi kaptırmak üzereyiz. sikerim sizin mültecinizi de ırkçılığınızı da. sizin türk gördüğünde diken diken olan tüylerinizi sikiyim ben. sizin türk insanına olan ırkçılığınızı ne yapıcaz peki? kimseyi savunmuyorum ya da tutmuyorum, bu başlıkta bu tartışma yapıldığı için buraya yazıyorum.

yabancı kanımızı içse türküz diye göbek atarsınız adi köpekler. istanbul tamamen ele geçirildi ulan. dün taksimde türk yoktu türk. bop projesinin elemanları sizi. bu hümanist ayaklarını geçin bir kalem. türkiye cumhuriyeti ortadan kalksın diye canınızı vereceksiniz neredeyse. itin biri bana ırkçı demiş. bana bak ulan amk vatansızı. ben bu ülkede mezhepçiliğe hayatım boyunca maruz kalmış bir türk alevisiyim. ama benim öz be öz büyük dedim (veli onbaşı) çanakkale'de şehit oldu it. sen kimi kimin yurdunda yeriyorsun lan.

edit: ırkçı sensin, faşist de sana girsin vatan haini seni. bir türk olarak nefesim yettiğince yazacağım da, söyleyeceğim de, burası bizim ülkemiz. savaştan kaçan ne idüğü belirsizlerin değil. hadi siktir git şimdi. bir daha da küfürlü mesaj atma sikerim belanı senin.
  • seçimden önce aylarca ümit özdağ'a ve zafer partisi'ne oy verirsiniz oyunuz boşa gider. onlara oy vermeyin diyen insanlar vardı. seçim geçeli neredeyse 6 ay olacak. seçim sonunda oyu boşa gider korkusuyla chp'ye ve iyip'e oy verenlere sormak istiyorum. söyleyin şimdi sizin mi oyunuz boşa gitti yoksa bizim mi oyumuz boşa gitti?

mecliste o kadar vekiliniz var. belediyeleriniz var. seçim yardımınız var. her şeyiniz var ama ümit özdağ ve zafer partisi'nin çeyreği kadar muhalefet edemiyorsunuz. şimdi söyleyin sizin mi oyunuz boşa gitti yoksa bizim mi oyumuz boşa gitti?
  • bugün cnn türk'te "ekmeleddin ihsanoğlu'nu oy verecek kadar tanımıyorum ama recep tayyip erdoğan'ı oy vermeyecek kadar tanıyorum." diyerek fena yarmıştır.
  • erzincan iliç'te maden ocağını çevreye verdiği zarar nedeniyle mühürletmiştir. evet, zafer partisi ve şimdi zafer partisi üyesi olan (o zaman değildi) sedat cezayirlioğlu tek başlarına direnip birlikte mücadele ederek mühürletmiştir. iliç'te çevre için mücadele eden tek siyasi parti genel başkanıdır.

erzicanlı olduğunu her fırsatta vurgulayan mustafa sarıgül memleketine gidip göstermelik de olsa orada görünmemiştir, oraya gidip de yalandan birkaç kişiyi tokatlamamıştır bile. ama ümit özdağ bölgeye gitmiş ve bölgeden açıklama yapmıştır.

iddialara göre iliç'te altın arayan şirket ilgili olayda o kadar küstahlaşmıştır ki gerekirse kemaliye ilçesini oradan "taşıttıracaklarını" söylemiştir. evet, yanlış duymadınız, yabancı menşeili bir şirket ülkemize gelip anadolu'daki bir yerleşim yerimizi kendi mefaatlerine uymadığı için taşıttırırım deme cürretini kendinde bulabilmiştir. bu rezalete tek ses çıkaran siyasi de ümit özdağ'dır.

akbelen'e gidip ilk açıklama yapan siyasi de ümit özdağ'dır. peki akbelen'e hangi meşhur muhalif siyasiler gitmemiştir, hangi meşhur muhalif siyasiler akbelen hakkında tek kelime etmemiştir ve bu meşhur siyasilerden hangisi, türkiye'de "o ünlü" şirketlerden birinin avukatını kendine danışman yapmıştır bu da üzerinde durulması gereken bir konudur.
hesabın var mı? giriş yap