*

 • bolca bestesi piyasadaki muhtelif popcular tarafindan yorumlanan bir pop sarkicisi.
 • (bkz: zeynep dizdar)
 • kendisiyle aynı adı ta$ıyan albumunun b yuzunun dorduncu şarkısı olan eframis adlı, ibranice oldugunu sandıgım parcasi ile anımsadigim şarkıcı.
 • bir ara ben tabi ki diye bir sarki yapmisti, butun yaz calmisti bu sarki
 • şarkıcı ümit sayın'ın yanında bir de yrd. doç. dr formunda bir ümit sayın vardır. yrd. doç. dr ümit sayın kendisini satanizm ile mücadeleye adamış bir vatan evladıdır. aileleri ve gençleri bu tehlikeye karşı korumak uğruna basın dünyamızın önde gelen isimlerinden milliyet ile el ele mücadele etmekte, adı geçen gazetenin manşetini zaman zaman şenlendirmektedir. şüphesiz ki aileleri ve gençleri bilinçlendirme amacındaki bu kutsal ittifak memleketimizin geleceği için sağlıklı nesiller yetişmesinde pek faydalı olacaktır.
 • gülbeyaz ve dön bebeğim gibi muhteşem iki şarkının sahibi. bu şarkılar bigün unutulmadıkça ki ben ömür boyu hatırlıycam bu adam da hafızalarda yer etmeye devam eder
 • gül beyaz gül adlı muhteşem parçanın sahibi insan. klibinde, gece boş yollarda bir otobüs veya taksinin üstünde koltuğa oturarak şarkıyı söylemesi bile şarkının güzelliğini etkileyememiştir.
 • izmir topragindan cikmis bir fanidir. sezen aksu'nun bir izmir konserinde sans eseri onunla ayni sahneyi paylasma sansina eriserek baslamis profesyonel muzik hayati. sezen'in "istanbul'a gelip vokalistim olur musun?" teklifine gozu kapali atlamis, her seyi ardinda birakarak. cok uzun olmayan bir vokalistlik doneminden sonra yavas yavas kendi sarkilarini soyleme istegi agir basmaya ba$lamis. ufak ufak etrafindakilere bestelerini vererek girmis piyasaya -ki bunlarin en bilineni tarkan'in soyledigi don bebegim'dir. muhtemelen tarkan'in a acayipsin albumunun yapimi sirasinda tanistigi ozan colakoglu ile muzikal olarak harika bir uyum yakalamis, ardindan da sira kendi albumune gelmis.

  olaganustu bir ilk album cikartmisti umit sayin, hicran gibi yerel beklentileri basariyla tatmin edecek sarkilarin yaninda beni cagirma ve dursun her sey gibi gayet modern duzenlenmis sarkilara, ve eframis gibi cesur denemelere yer vermisti. ne yazik ki bu performansi sonraki albumlerine yansimadi. ilk ciktigi donemdeki bir roportajinda hareketli sarkilar yapmayi istedigini ama yapamadigini soylemisti. ikinci albumunde kendini zorlarsa ben tabii ki gibi hareketli sarkilar da yapabilecegini, ama bunlarin guzel olmayacagini gosterdi bizlere*. bir album dolusu sarkidan bir tek yagmur yadigar kaldi bizlere (bkz: yagmur/#1456354).
 • nihayet 5yıl sonra bu haziranda 3.albumunu cikaricak olan besteci gufteci sarkici kişi
 • bu geceki zaga'da uzun bir sure sonra gorulen $ahis.. ya$lanmi$, cokmu$ duruyor; ayrica $arkisi da cok kotuydu.. nerde gul beyaz gul nerde bu..
hesabın var mı? giriş yap