• bir fikrada laz karakteri nasil gulduru unsuruysa ve o soylem ne kadar irkciysa bu da o kadar irkci bir karikaturdur. ya da sunu soyleyelim: keske irkcilik boyle bir sey olsa idi.
  • viki tanımı: "ırkçı, insan ırklarının renk ve fiziki şekil esas alınarak birbirlerinden üstünlüğünü temel alan ırkçılık felsefesini benimsemiş kişilere verilen addır."

herhangi bir üstünlük/aşağılık imasında bulunmamasına rağmen ırkçı olabilen bir karikatürmüş.
  • şüphesiz paralelcilerin parmağı olan çizimdir.
  • uzatılan şey çay yerine muz olsaydı ırkçılık damgası vurulabilecek iken, sıklıkla kullanılan dudak payı kalıbını zenci dudağı ile birleştirmek ırkçılık değil ince görmektir..

ha ben zencinin olduğu yerde hiç ince görmedim derseniz bilemem..
  • ona bakarsan umut sarıkaya da biz türkleri çemçük ağızlı çiziyor. şimdi umut sarıkaya faşist mi oldu? yoo. gerçi umut, stephen hawking'i de çemçük ağızlı çizmişti ya neyse nölfşgnöfg. bir gerçek vardır ki; zencilerin dudakları iri olur, korelilerin gözleri çekik olur, güney amerikalılar sütlü çikolata gibi olur, biz türkler de paranoyak oluruz. yani bunlar kabul edilmesi gereken şeylerdir ve asıl ırkçılık bunu inkar etmektir. faşistlik olmasın diye zencilerin dudağını çemçük ağızlı mı çizelim yani?

http://i.imgur.com/g9rhudu.jpg

bak çemçük ağızlı zenci oluyor mu? olmuyor.
  • ırkçılıkla uzaktan yakından alakası olmayan karikatür. ulan millet de kıçından ırkçılık uydurur olmuş.
  • ulan buna zenciler/siyahlar senden benden daha çok güler mal adam diyerek geçiştirilebilecek önerme.
  • ırkların farklılıkları üzerinden konuşulabilir, bu onu ırkçı yapmaz. nasıl bir kafayla düşünülüyor ki bu karikatürü ırkçı yapmış bu arkadaş, bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap