• cinsellik ihtiyaclarini hibernate ederek kar$i tarafin varligiyla avunma durumu.. yurutmek cok ama cok fazla argumana baglidir hepsini iki tarafin birden tutturmasi zordur.
 • ne kadar uzak o kadar iyi..yakina gelince boku cikan iliski turu
 • bazen acaba değer mi bu kadar çabaya dedirten ama doğru insansa her buluşmada ,her 500km yolu kat ettiğinizde değdiğini gördüğünüz ilişki..
 • hayatimin bir parcasi.yurtdisinde short distance da hic bir insanla hic bir iliskim olmadigindan mutevellit long distance relationshiplerle yasiyorum.bu yuzdendir selam etmem bayanlara.
 • büyük bi ihtimalle chatten tanışmış,hoşlaşmış insanların farklı illerde bulunmalarıyla ortaya çıkan sorun yumağı.
 • yürüme ihtimalinin tr'nin eu'ya girme ihtimaliyle doğru orantılı olduğunu düşündüğüm, çok sağlıksız bir ilişki şekli. gözden ırak gönülden de ırak olur. long distance relationshiplerde iki tarafında aldatma potansiyeli fazladir. bir erkek için rahat bi ilişki örneği olabilir ama bayanlarda acaba böylemidir sorusu akla gelmelidir. bi ilişki içindeyken kendinizi serbest hissetmiyosanız ilişkiniz zate sağlıksız demektir. serbestlik mesafeyle anlam kazanmamalı
 • gozden irak olanin gonulden irak olmasi olasi olsa da esas onemli olanin belki de gonul gozu oldugunu dusundurtur boyle iliskiler..iliskinin yurumesinde her iliskide oldugu gibi en onemli etken iliskiyi olusturan kisilerdir, aradaki kilometreler degil, gonuldeki mesafelerdir..kisilerin arasinda mesafeye kosullandirilmamis bir guven ve sevgi oldugu zaman zaten aldatma konusunu denkleme katmak gereksizdir..zira aldatma potansiyelini hisseden insan allem ve kallem ederek kisinin yaninda bile yapar bunu, mesafe nedir, distance nedir ki..
 • kısa adı ile ldr, uzun hitabiyla long distance relationship, güzel türkçemiz ile uzak mesafeden sevgili olma, mevcut sevgililik müessesini devam ettirme halleri durumları.
  bu konuyu inceler isek,

  - uzak mesafe ilişkisi zordur, görüşme sıklığı genelde uzaklık ile ters orantılıdır. göresin geldiğinde görememe, telefon elinde, bilgisayar karşısında özlemden delirme halleri yaşanabilir akabinde atlatılabilir (yeni bir krize dek)

  - aldatma potansiyeli uzak mesafe, dar alanda kısa paslaşma dinlemeden her ilişkide kişilere bağlı olarak zaten var olan bir ihtimaldir. ister istanbul - mexico city arası yaşansın ilişki, ister göztepe - kadıköy arası, aldatmaya meyilli olan (bildiniz) aldatacaktır, zamanla ve mekanla sınırlı kalmak zorunda değildir. sadakat tamamen monogami'ye inanmaya ve dahi erdem sahibi olmaya bağlı kişisel bir tercihtir. aşka inanmak diye birşey var ise (ki olsundur) ldr'nin kahramanları olan kişiler 2 ay, 1 sene gibi zaman dilimlerinin ayrı düşürmesine prim vermeyecek "sevmek inanmak işte bunlar benim tam tarzım" söylemini benimseyeceklerdir. (hopefully)

  - ilişkileri şampiyonlar ligi finali gibi görmemek, "manchester united tecrübeli, kendi sahasında oynuyor ve rahat, galatasaray ise büyük bir sınava çıkıyor, zorlu bir karşılaşma olacak" yorumu ile yaklaşmamak gerekmektedir. (nihayetinde galatasaray da o turu geçmiş bizi sevince boğmuştur, hatırlayalım) bu tamamen bağımsız görünen örnekte esas demek istediğim "ldr erkeğe kolay gelir, zaten bunların alayı zampara ruhludur ne kadar az görse o kadar az dırdır çeker oh mis", "kadınlar ldr'de çok üzülür çok paralanır yolunu gözler durur" gibi cinsiyetçi ayrımlar yapılamayacağı, ilişkisine göre iki tarafın da eşit özen gösterdiği, iki tarafın da özlem çektiği zorlandığı ama kıymetini bildiği ilişkiler yaşanabileceği gerçeğidir. (ideal üzerine tanımlar)
 • mazo$ist bir ili$ki ce$idi, herkesin ba$ina bir kez sican talih ku$u..
 • yollarda insana çok vakit harcattığı, telefon paralarının azdığı, çok daha fazla fedakarlık istediği doğrudur ama önemli olan ilişki şekli diil insan faktörüdür. iki taraf isterlerse birbirlerine zaman yaratmayı ve güvenlerini korumayı bilirler.
hesabın var mı? giriş yap