• gayri resmi* vice president yerine kullanılır..
 • hbo'nun yeni dizisi. abd'nin kadın başkanının maceralarını anlatıyor. komedi. sıkı durun. zira bu başkanı julia louis-dreyfus. yani bizim “seinfeld”in elaine’i, “new adventures of old christine”in christine’i. ilk teaser'i da şurada: http://www.youtube.com/hbo#p/c/0/u0dmzo3l_5k ilk bölüm 22 nisan'da.
  (bkz: ay inanmıyorum)
 • coupling'in hollywood'un elinde ne hale geldiğini hatırlayanların (hafızalarından silmek isteyenlerin),
  yes minister'in abd versiyonu olmasından korktuğu dizi.

  neyse ki teaser o havayı vermiyor. hem elaine olsun da çamurdan olsun..
 • julia louis dreyfus, hbo ve -arrested development'ın- buster'ı.
  işte bu diziyi izlemek için aklıma gelen ilk üç sebep. 22 nisan (pazar) günü başlıyor, kaçırmamak lazım.

  abd başkan yardımcısı selina meyer'in (j.louis dreyfus) "resmi" sitesi bile var;

  http://www.selina-meyer-veep.com/
 • ilk bölümü yayınlanan, oyunculardan dolayı mı bilmem ama tam olarak arrested development ve seinfeld çizgisinde bulduğum, ikinci bölüm yayınlanmadan "lan?" demek istemediğim ama hiç fena görünmeyen komedi.
 • julia louis-dreyfus, tony hale ve reid scott'lı kadrosuyla on ikiden vuran, başarılı mizahı ve ilginç karakterleriyle ilgi çekeceğe benzeyen yeni hbo dizisi. julia louis-dreyfus hep çok beğendiğim bir oyuncu olmuştur ama bir sebepten içinde yer aldığı yapımları sevmediğimden kendisini doya doya izleyememişimdir. bu durum artık değişiyor gibi. komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödüllerine aday olacak isimler günden güne genişliyor. bu gidişle çok baba isimlerin aday bile olmaya fırsat bulamayacağına tanık olacağız bu gidişle. inanılmazlar.

  vice president selina ve ekibinin başına gelenler, verdikleri tepkiler, içinde bulundukları durumlar cidden çok komik. umarım aynı başarıyla ilerlerler. hbo için henüz fazla "vanilya" kaçsa da seyircilerini topladıktan sonra daha cesur hikayelerle karşımızda olacaklardır herhalde.
 • dizinin en ağır topu kesinlikle the thick of it dizisi ve bu dizinin filmi in the loop'un yazarı ve yönetmeni armando iannucci'dir.
 • ilk bölümüyle dağarcığa "weapons grade retard" şeklinde muazzam bi hakaret kazımıştır
 • "komiklikli, şakalı" amerikan komedi piyasasına tepki olarak doğmuş güzide yapım. hayatın zaten yeterince komik olduğunu anlayamayan yapımcılar 2 broke girls, new girl falan feşmekan diye sitcom "kasıp" duruyorlar. veep, o kadar kasmaya lüzum olmadığının kanıtı.

  olmuş bu bence. güldük, eğlendik valla. (hbo'nun -bana göre- fiyasko olan girls'ünden sonra ilaç gibi geldi.) oyunculuklar şahane, espriler yerinde. ayrıca bunu izleyip de arrested development'ı anmayan bizden değildir.

  --- spoiler ---

  shit muhabbeti unutulmazdı;

  - what do you think of dan?
  + oh, dan is a shit.
  - you want to expand on that?
  + sure. he's a massive and total shit. when you first meet him, you think surely to god this man can't be as big a shit as he seems, but he is.
  - see, i...
  + 'cause like if there were a book with covers made of shit, you'd think, "that's intriguing. i wonder what's in this book that they saw fit to give it covers made of pure shit." and then you open it and... shit.
  - thank you so much. yes.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap