• cordobali flamenco gitaristi.onceki jenerasyondan manolo sanlucar in ogrencisi,modern flamenco gitarin ilahi olarak kabul ediliyor.
 • boynuz kulagi gecer ama kulak gorevi gormez deyisiyle manola sanlucar'la karsilastirilabilir. evet, sanlucar'in ogrencisidir, hatta istanbul'da pespese iki gece calmislardir. gitarda ogretmen-ogrenci karsilastirmasi icin mukemmel ornek teskil ederler. hizli kosan vicento, sanlucar'in duyarliligina yetisebilir mi diye de geyigi yapilir.
 • (bkz: vicente)
 • pedro almadovar'ın hable con ella'sının film müziklerinde de bulunmuş ve insanları duygulandırmıştır.
 • 15 nisan da ankarada konser verecek olan (inşallah) flamenco ustadı.
 • amor dulce muerte, cordoba..vb gibi tapılası güzellikte besteleri hayatıma katmış, "3 notada seni seviyorum" diyebilen gitar ustadı.üstüne üstlük calarken o kdr zarif ki;ne caldığını dinlemeden izleseniz bile etkileneblrsiniz. kaldı ki bide dinleyeceksiniz....;işte duendeyi hissettiğiniz andır o.
  annesinin ona anlattığına göre gitar çalmaya ilk önce beş yaşına kadar süpürge sopasıyla başlamış.daha sonra şehrinin her köşesinde duyduğu gitar seslerine aşık olmus ve bunda paco de lucia nın payının büyük olduğunu söyler.sağlam bir tekniğe sahip bu yakışıklı insan latin grammy ödülüne sahip olmasinin yani sira dünyanın dört bir yanında konserler vermiş; vaktiyle sting ve bob dylan gibi birçok ünlü müzisyenle de çalmış.dünyanın en iyi flamenko gitaristleri arasında gösterilen vicente'ye paco de lucianin varisi gözüyle bakilsada yerinin paco'dan daha farkli olduğunu düsünüorum.

  bugune kdrki albümleri:
  un momento en el sonido
  ciudad de las ideas
  poeta
  vivencias imaginadas
  de mi corazon al aire

  resmi internet sitesi:
  http://www.vicente-amigo.com/ingles.htm
 • paco doğuştan galiba, sahnede insanüstü bir varlık olarak durur, vicente biraz da öyle durmak için uğraşıyor gibi...
  gene de kendisini sayarız severiz, önünde eğiliriz. flamenkonun da bir artize ihtiyacı vardı.
  ama bu, "onun yeteneği yok artiz olum bu" ,demek değil. zira kendisinin çok iyi bir gitar tekniği ve müziği var. besteleri falsetaları gayet yerinde. netekim paco sadece tekniği ile değil akılalmaz besteleri ile de ilerlemiştir. boşuna varisi demediler ama, paconun yeri ayrıdır.
  ayrıyetten hable con ella filminin aynı ismi taşıyan müziğinde gitarla yaptığı bir hareket vardır, benim diyen adama yap diye notalarını versen bomba diye karakola götürür. bu herif hem yetenekli, hem bilgi düzeyi yüksek, yaratıcı ve çok iyi çalıyor. coşkulu flamenkoda cool bir adam görüntüsü. daha ne olsun.....
  paco vs vicente gibi oldu yazı ama, bu herifin paco nun hiçbir konserini bile kaçırmadığını, hala onu dikkatle izlediğini eklemeli...
 • orpheus'un liriyle yaptıklarini gitariyla yapabileceğine inandiğim virtuoz..büyücü.
  calarken o kadar bir duygulu caliyo ki o etkiyi(yoğunluğu) hissetmemeniz imkansiz ötesi gibi bisey.
 • 17 martta, crr'de, roger waters'dan sonra istanbul'da izlediğim en etkili konseri veren flamenko virtüözü..
 • 17 mart 2007 konserinde kalbiyle gitar çalarak flamenko fransızı olan şahsımı hayrete düşürmüş, etkilemiş elf görünümlü insan.
hesabın var mı? giriş yap