• bir stefan zweig romani.
  kitap hakkinda maksim gorki :"boylesine derin bir kitap daha okumadim diyebilirim." demistir.
 • bir kadının 24 saatinin bir kadın ömrünü nasıl altüst edebileceğini ve zamanın post travmatik sendromlara bile ne şekilde iyi geldiğini;yaşlılığın insan duygularını silikleştirip,olayları daha az nasıl canlı kıldığını anlatan sıkı bir stefan zweıg eseridir.
 • stefan zweigin romanı.
 • orta yaşı geçmiş bir kadının geçmişinde kumarhanede tanıştığı bir genç adam için hayatını harcama girişimini anlatmaktadır. satranç'tan aşağı kalır bir yanı olmadığı halde neden daha az ilgi gördüğünü anlayamamaktayım. stefan zweig'in öykülerinin de kaderinin bu olduğu düşüncesindeyim, hiçbir zaman gereken ilgiyle karşılaşamamışlardır.
 • yazarın diğer kitaplarının basıldığı can yayınları tarafından değil, oda yayınları tarafından basılmıştır. çevirideki bazı bölümler çok göze batsa da romanın olağanüstü anlatımından hiçbir şey götürmemiş diyebiliriz. kitapta yaşlı bir kadının, yıllar önce pişmanlık duyacağı bir şey yapması ve bunu şu an kaldığı pansiyonda hiç tanımadığı -kendisine hak verebileceğini düşündüğü- birine anlatması konu alınmıştır. stefan zweig kahramanın yaşadığı duyguları o kadar gerçekçi anlatmış ki, kendinizi bir anda kumarhanede kahramanın yanında bulabilirsiniz.
 • zweig'in genç fransızla kaçan kadın karakterin adını madame henriette yapması ayrı bir güzelliktir. vadideki zambakta ''ateşler içinde yanacağım ama sizi tertemiz bir aşkla seveceğim'' diyen mağrur henriette eşini ve çocuklarını felix için bırakmayı göze alamazken; zweig öyküsünde henreitte'i ait olduğu yere,felix'in yanına göndererek başka bir öyküde belki de mutlu olmalarını sağlamıştır.
 • yordam kitabın üç öyküyü (sahaf mendel, kadın ve doğa ve bir kadının 24 saati) birlikte bastığı, öncelikle bir kitap biçimi olarak hoş bulup, "hayır çok kitap almıycam bu sefer" inadıma rağmen alıp okuduğum kitapta, çok beğendiğim, etkilendiğim öykü. böylece zweig'la tanışmış oldum, mutlu oldum. "şimdi içim rahat ve adeta neşeliyim."
 • bir öykü nasıl olmalıdır'ın cevabı olabilir.
 • usta yazar stefan zweig in bir romanı.
  yine diğer kitaplarında olduğu gibi, yoğun ve kaliteli anlatımıyla büyük bir etki yaratır.
  kitapta 24 saat gibi bir zaman diliminin insanı nasıl derinden etkileyebilir, tüm hayatına nasıl etki edebileceğinin, hatta hayatını ve hayat görüşünün nasıl değişebileceğinin ipuçlarını vermiş.
hesabın var mı? giriş yap