8535 entry daha
  • sıkıcı, y**aktan kürekten bir şeydir. demir indirip kaldırmakla ömür mü geçer amk? aynen kanzi, sen kendini geliştiriyorsun :d en kaslı sen olup en çok s*kişen de sen olacaksın. tüm kızlar sana hasta olacak. aynen aynen, o dediğinden :d
  • şimdi şöyle anlatayım; günümüzde evet boku çıktı çünkü sosyal medya denen mecrada herkes kendini yunan tanrısı, kleopatra gibi göstermek istiyor, türlü pozlar, dolabın üst rafından bardak alırken götünü gösterme şovları gibi şeylerle özellikle kızlar daha çok yapıyor erkek neyini gösterecek birşeyi mi var mk anca yakışıklıysa yüzünü gösterir o yüzden erkeklerde pek bir bok bulamazsınız. dolayısıyla salona bir gidiyorsunuz aman allah'ım. yani o kızlar sanki o daracık taytları giymezse amının tüm çizgilerini göstermezse, götünün tüm kıvrımlarını göstermezse olmaz. onun amacı zaten spor değil. birde paso bacak çalışanlar niyet direk belli götünü bacaklarını güzelleştirip sergileyecek. erkek desen onlarda aynı zımbırtı, illa omuzları genişletip kasım kasım kasılacak sokakta tüm dünyayı sanki o yaratmış mk. bak tüm bunları bir kenara atarsan, aklından silersen fitness muazzam bir spordur. çok zevklidir. geliştiğini hissedersin. hakkını vererek doğru yaparsan kas kütlen artar, dinç olursun, geliştiğini hissettikçe özgüven gelir. gelişmekten kastım da hemen şişmek değil çünkü öyle anlaşılıyor. bu sporu mahvettiler. öyle yorumlar yapılıyor ki misal fitness'a gidiyorum diyorsun "eee hani gelişme yok" diyor mesela. ulan hemen olacak şey mi mk. neyse bu tarz şeylere rağmen disiplinli bir şekilde düzenli yaparsan, bokunu çıkartmazsan, her bir kas grubunu çalıştırırken kendini sakatlamadan makul formlarda yaparsan çok sağlıklıdır. doğru formda her zaman orada hocanın gösterdiği şekil değildir. bir çoğu eğitimsiz zıpırın teki. mesela sorun orada yetkili, sertifikası olan adam var mı? illa bulamazsanız bu sporu profesyonel yapmış arnold gibi adamların çalışma videolarına bakın. biseyleri doğru yapın yani. illa kızsın diye daracık taytları giyip götünü göstermek zorunda değilsin. korkma bir sene omuz çalışınca vücudun erkek gibi olmaz. zaten antrenmanların çeşitleri var. ağırlık arttırdıkça kas büyür. sende düzenli ağırlık arttırmadan çok tekrarlı yapıp vücudunu sıkılaştır.
  • noluyo lan * bütün skinny fat'ler çoşmuş gene.

    yıllardan beri yaptığım bir spordur. gerçi spor kısmı biraz tartışma açıktır.

    yapınız yaptırınız efendim. sabah uyandığınızda farkı hissedersiniz. daha iyi odaklanmaya başladığınızda farkı hissedersiniz. daha bir çok fark var ama buraya yazmayayım şimdi.
hesabın var mı? giriş yap