aynı isimde "yalı çapkını" başlığı da var
1763 entry daha
  • inci tanemli son sahne tüylerimi ürpertti

duygusal bir insanımdır
  • klişelerden klişeye koşan dizi.

saplantılı eski sevgilinin intihar girişimi
    saplantılı damat adayının ortada silahla başrolü vururum tehditleri
    başrolün babasının tam kaçacaklarken esas kıza "oğlumu öldürürler sana yalvarırım bırak oğlumu" deyü ağlaması.

terminal sahneleri, veda mektubu, acıklı müzik. aboov var mı başka klişeniz? kesin sezon finalinde de bir karakter vurulur. sonra gelsin hamilelik haberi, hastane sahneleri. öff içim şişti. 2. sezonda seyran yalıya dönünceye kadar benden bu kadar.
  • ulan zaten canımız sıkkın bir yandan seçimler, mülteciler, bir yandan kılıştar lobisi, diğer yandan bu çağda istanbul’un göbeğinde zorla evlendirilen kızlar. gerçekten böyle dizileri izlemek mazoşist işi olmalı…

normal hayatta o ana babadan o kızlar çıkmaz. hadi çıktı diyelim yalısı olan adamla boşanacak duruma gelmezler. hadi geldiler diyelim mafyaya zorla gelin gitmezler. sizin yazdığınız senaryoyu seveyim…
  • türk dizisi.

yazanlar olmuş,
    ferit seyrana gizlice cep telefonu veremedi. telefon yakalansa yenisini, onlarcasını veremedi

sabah o telefonla haberleşemedi. kendi gelip alamadı, taksi şoförünü arayamadi. konum attıramadı. olanları öğrenemedi.

babasının veya başkasının ve elbet tarık in takip ettirme ihtimalini göz ardı etti.

akşamdan bulmuş kızı o an alıp gidemedi.

seyran da bir sırt çantası ile çıkamadı, dev valiz aldı.

zaten aşırı sıkıcı bir bölümdü bir de mantık hataları eklendi.

ferit babasına veya dedesine "abim biz seyranla kaçalım diye öldü, abim de seyranla birleşmemizi istiyordu" diyemedi.

ruh hastası halis ağa fuat a söylenmeyecek laflar etti, orhan "çüş" demedi babasına. hala babam da babam demeye devam ediyor, benim oğlum kalbi kırık gitti diyemedi.

halis ağa sevdiği ile kavuşamamış.
    orhan sevdiği ile kavuşamamış
    ferit in de sevdiği ile kavuşamamasını istiyorlar.

ferit ifakati babası ile ilişkisi üzerinden tehdit edemedi.
    seyran da ifakati aynı sebeple tehdit edemedi.

eh en başta tanımı doğru yapmışız: neticede türk dizisi.
  • bu kadar saçmalığı nasıl toparlayacaklar diye merak ettiğim dizi.
  • kizla oglani yataga attilarsa,

kiz 2 bolum sonra hamile demektir.. hic sasmaz.. turkiye de senarist sasirtmaz.. izleyici sasirmaz..

boyledir bu isler..

senarist kalitesi cok kotu bu ulkede..
  • acayip bir yabancı takipçi kitlesi varmış bu dizinin, görünce şok oldum twiter'da. lan diyorum bunlar nasıl izliyor bu diziyi. önce twitter'da tartışan bir kaç kişi gördüm, dedim galiba bunlar türk, özentilikten ingilizce yazışıyorlar aralarında. profilleri inceledim, alakası yok. şili'den, ukraynadan, polonyadan, hatta amerikadan! (oha!!) kızlar birbirleriyle deli gibi sheen (şahin galiba), seyfer (sefer mi?) savunup yarıştırıyorlar falan. olm bunlar bu dizi nasıl izliyor daha dün akşam yayınlanmadı mı? (hanımdan biliyorum)

meğer star bunu ingiliççe altyazılı yayınlıyormuş. hayvan gibi de yabancı kitlesi varmış. sabah sabah mindfuck oldum durduk yere.
  • tarık’a milletin karısına göz dikmeyeceksin diyen ama kendi çalışanı olan evin şoförünün karısını düdükleyen ferit korhan içeren dizi.

sezon finali ve gelecek sezonla ilgili tahminlerim şöyle:

seyran %99 hamile. antep’te çocuğu gizlice doğurur. sezon finali ile yeni sezon arasında 1 senelik zaman kayması olur.

düşük ihtimal ise hamile olduğu için yalıya döner. ya da çocuğu öğrenirler o şekilde döner.

yüksel ihtimal çocuğu doğurur. tarık sahiplenir. seyran ile evlenir. seyran’a dokunmaz o isteyene kadar. bu da tarık karakteri için ütopik olur gerçi ama seyirciyi sinir edecek bir yere bağlanır bu konu. sonuçta hikayenin uzaması gerek.

suna’nın nikah ayakçı kocası ölmeden düşmez diye düşünüyorum. ordan bir ölüm gelebilir. sezon finali ölen veya ölecek karakterler bekliyorum.

şimdilik bu kadar yalı çapkını sevenleri.
  • zıvanadan çıkan dizi,bu kadar zorlamaya gerek yok.çerezlik olmaktan da çıktı.
  • ataerkilliğin kutsal kitabını yazdı ya vallahi yeter. izlerken şiddete uğradım.
632 entry daha
hesabın var mı? giriş yap