• bunlar bir süre sonra genelde kendilerine özgü kurallar geliştirirler, "bu salon terliği, bu yatak odası, bu tuvalet.." gibi, ya da "bu el yıkama sabunum, bu yüz, bu kol, bu baldır.." benzeri. kurallarına uygun davranmazsanız kıl olurlar. evlerini bok götürüyor olsa bile paltonuzu asmanız gerekir. kahve, su, şarap ve çayı aynı bardaktan içersiniz bulaşık çıkmasın diye. fazla kalabalık bir grubu ağırlamayı sevmezler, bulaşık yıkayan arkadaşlarını bol bol davet ederler.
 • bulaşık yıkayanları arkadaşları olmasa da davet ederler.hatta bulaşık yıkayabilen, evye silebilen, mr.muscle ın bu hayattaki resullerine saygı ve hörmet ederler.içki içen, sizin evde kumar oynayalım diyen, arkadaşlarla seviye ve mesafe korunmaya özen gösterilir.
  anne ve kardeş bir bahaneyle yanlarına bi kaç günlüğüne gelirse, onları hayasızca entry konusu yaparak yere vurular, analık hakkını, kardeş sevgisini hiçe sayarlar.
  mikrodalga ve teryağlı ekmek, en yii dostlarıdır.kedisi olanların evi ise bok ve çiş rahiyasından geçilmez.tuvaletlerine girdiğinizde sahip ve kediye ait kalın kütleler arasındaki benzerlikleriyle dikkatiniz çekerler.
 • ikiden fazla adamı çağırmam eve. birileri gelince paniklerim, sürekli etrafı toplama moduna geçerim. onlarda bana katılırlar, temizlik yaparız birlikte. yok eğer efendi adamlarsa, etrafı dağıtmazlarsa varlıklarını unutup kitap okumaya falan dalarım. tv yi açarlarsada kızarım ses oluyo diye. hele karınları acıkanlara hiç katlanamam kovarım onları.
 • bu insanların hayalinde ki insan tipi, nedensizce para vererek, verdiğini unutan, eve elinde erzak (bkz: arzach) ile gelen, getirdiği erzağı pişirip, servise sunup, toplayıp yıkayan, ve aynı işlemleri tekrar tekrar yapan insanlardır.bu yüzden ülkemizde görücü usulünde aranan ilk kriterler arasında, ev işlerinde ki ustalıkları, ve saf(?) olmalarıdır.
 • bir hafta önceden tanıdık en hamarat arkadaştan randevu koparılır. yapılacaklar ballandıra ballandıra anlatılır.geçirilecek günün ne kadar iyi olacağı konusunda karşı tarafa yükleme yapılır. beklenen gün gelince buluşma saatinden yaklaşık iki saat evvel kurban aranır ve hastalık bahane edilir. buluşma yerine gelinemeyeceği ama isterse evde bir gün geçirilebileceği en acıklı üslüpla kurbana aktarılır. gelen kişiye ev toplatılır bulaşık yıkatılır çorba yaptırılır. daha da ileri gitmek isteyen hayvan arkadaşlar kurbanla arasında oluşacak hemşire hasta yakınlaşmasını değerlendirebilirler.
 • kendi secimleriyle olmu$sa mutlu
  bu ba$ina bi $ekilde istemi di$anda gelmi$ ise (bkz: terkedilmek) (bkz: asker) (bkz: vs) bunalmi$ ki$i ce$idi
 • bu tip insanlar yannız geçirilen fırtınalı bir geceden sonra ööle bol kaseden kovarım , kızarım diyemez olurlar. gecenin bi vakti pencerelerden giren rüzgar, dışardan gelen acayip gürültüler pişman eder onu. bide paranoyalar başlar, dışardaki ağacın gölgesi tavanda yürüyen yılanlara, çarşaftaki çiçekler kulağakaçan böceklerine dönüşür. kulaklarını tıkamaya pamuk almaya giderken elektriklerin kesik olduğunu farkederse bi de çok özler o kovduğu arkadaşlarını. sorun ertesi gece arkadaşları davet ederek çözülür.
 • bi sure aman ne guzel kafami dinniyom evde donna geziom die sevinilir, takip eden surecte eve surekli arkadaslar cagrilir, sonunda eve bi hayvan alinir evde bi hareket olmasi saglanir. baktiniz hayvani almis karsiniza muhabbet ediyosunuz , kendinizi disari vurursunuz. evde hayvaniniz yalniz yasamaya baslar artik bu onun sorunudur.
 • bazi insanlar (mesela ben) icin en dogrusu.. hele bi de bundan keyif almayi biliosaniz super..
 • alisveris yaparken ucuzunu secmeyi ogrenirler, evi dayayip doserler, borc icinde yuzerler. genellikle buzdolaplari sadece kapak kismindaki nesneleri sogutmaya yarar.
hesabın var mı? giriş yap