21256 entry daha
  • “seçilmiş yalnızlık olgunlaştırır
    içine düşülmüş yalnızlık çürütür.”

yine gündüz bir şekilde zaman geçiyor da,gece olunca başka daralıyor insanın içi.nasıl olacak en ufak bir fikrim yok.
  • bir çeşit gebeliktir. ne şekilde olursa olsun bütün yalnızlıklar yeni bir siz doğurur. yalnızlık sebep gibidir, sonuçları daima olur.
    güzel tarafı ise doğacak olan o yeni sizi kontrolü elde tutmayı bilirseniz bir heykeltraş gibi şekillendirebilirsiniz.
  • dingin bir zihinle birleştiğinde üretkenliği arttırıyor.
  • paylaşılmaz. .
  • yürümeyi unutmuşum anasını satayım :d böyle bir 20 küsür seneden normal iletişim kurabilecek şekilde iş hayatına geçebilirsem bana plaket verilmesi lazım.
  • her sabah elbisemin fermuarını nasıl kapatacağım diye kaygılanmak
  • arada bir anahtarla değil de zili çalarak eve girmeyi özledim
  • yalnızlık güzellemesi yapmaya gelmedim. her tür toksik yakınlıktan iyidir. orası kesin. ama çok yorucu be arkadaş. evimin yakınlarında sevdiğim 1-2 kafe var. bazen onlardan birinde kitap okurken, bir elim kitabı tutuyorsa, bir elim de sevdiğimin avucunda olsun istiyorum. bazen saçma sapan bir şeye kahkahalarla gülerken, karşımda benimle beraber karnına kramplar girsin istiyorum. bazen film ya da dizi izlerken çok etkilendiğim bir sahneyi anlatmak ya da benimle birlikte şoka girdiğini görmek istiyorum. uzun, saatlerin su gibi aktığı, etrafımızda uyuyan insanlar varmış gibi fısır fısır ya da kıkır kıkır konuştuğumuz zamanlar olsun istiyorum. bir şeye dertlendiysem önce beni şefkatle göğsüne bastırsın, sonra da benimle beraber akıl yürütsün istiyorum. tek başına yemek yemek, müze gezmek, film izlemek, yürüyüş yapmak, okumak çok güzel. seviyorum da. ama paylaşmayı çok özlüyor insan. o yakınlık haline çok ihtiyaç duyuyor. ne acaip bir çelişki, değil mi: yalnız geldik, yalnız öleceğiz ama ısrarla eşini arıyor ruh.
  • en güzeli kalabalıklar içinde olanıdır. o kadar kalabalıktır ki o anı yaşamak istersiniz. karmaşa durur sesler bir anda kesilir. koskoca dünyada bir siz birde nefesiniz kalır. işte güzeldir o yalnızlık.
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap