• mazarratül, mazarratül, mazarratül, mazarrat.
  • =boşa geçen onlarca sene. ilerleyen yaş zamanın suçu olabilir ama diğer hepsi aldığınız yanlış kararların sonucu.
  • ilerlemiş yaş hariç ben arkadaşlar bombok bir yere gidiyoruz
  • oha. allah belânı vermiş. hatta verse daha iyiydi; bir boka benzerdin en azından.

ekleme:
    yanlış iş çoğu zaman kendi tembelliğimizden kaynaklanır; suçlu kendimiziz. neyi seviyoruz? bla bla bla (herkes kendi cevabını versin) peki ya sevdiğimiz o şey için elimizden geldiğince çalıştık mı? hayır. (istisnaları tenzih ediyorum)
    “herkes hayal kurar ancak çok çalışanlar hayallerini yaşar.” (şeyma subaşı hariç)

kötü şans diye bir şey yoktur her insan kendi şansını kendi yaratır. yaratamazsa suçlu kendisidir.
    örneğin, yıllarca olmayacak şeylerle uğraştığınızda ve olmadığında buna “kötü şans” diyemezsiniz.
    yani demem o ki bir insan sürekli şanssız olamaz. bir iki şanssızlık da tüm hayata mâl edilemez. rahat olun derin bir nefes alın ve nerede yanlış yaptığınızı bulun.

kötü aşk da yoktur. platonik misiniz? vazgeçmeyi bileceksiniz, kendinizi seveceksiniz.
    ilerleyen dönemlerde yürütemiyor musunuz? ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu diyârdan gideceksiniz. bir gün ölmek her gün ölmekten iyidir.
    her gün ölmeyi tercih eden de kendimiz olduğumuz için kötü aşkın da suçlusu biziz.

ilerleyen yaşa çare yok. ilerleyecek olanı güzelleştirmekten başka yapacak bir şeyimiz yok. eğer “günler çabuk geçiyor bir şey anlamıyorum” diyorsanız hatırlamadığınız içindir. bunun içinse günlük tutmanızı naçizane tavsiye ederim.

düzenleme: imlâ
  • başlığı okuyunca bu ben miyim acaba diye düşündüm.
    tanım: dibe batmış bir insan örneği.
  • dün bir kız öldü dördüncü kez kansere yakalanan bir kız daha 20sine gelmemiş. (bkz: neslican tay)

hayat sızlananlara acımaz. düştüyseniz de kalkın devam edin. düştüğü yerde ağlayanlar biter.

hayat bir mücadele ve vazgeçmek en kötüsüdür.
  • yanlış aşk hariç hepsine sahibim. aşkın yanlışı bile olmadı.
  • boşuna kasmayın arkadaşlar bunların hiçbiri mazeret değil. insan sırtını allah’a dayayıp yapması gerekenleri halisane niyetle yaparsa düştüğü yerden er ya da geç kalkar. her şeyin başı da sağlık bu da unutulmasın.

tanım: çözülmesi mümkün olan sorunları içeren başlık.
  • sonu cennet ile biter bu işin. cehennemi yaşamış zaten.
  • hiçbir zaman değiştirmek için geç olmayandır, buna tecrübe niyeti ile bakarsanız. elbette, sonuncusu hariç...
hesabın var mı? giriş yap