• az biraz muhafazakar bir ilimizde umumi bir helanın kızlar tuvaletine dalıp işimi bitirmiştim..
    çıktığımda kadınlar bakıyorlardı, gülüyorlardı, bazıları katılıyorlardı; tuvalet görevlisi ise pek gülmüyordu, temiz bir azar işitmiştim.. sonra kaçarak uzaklaştım o ilden tabi, bir daha oradan geçmem herhalde..
  • bir yaz gunu annemin kom$uya gitmesi ve evde yalnizken cani sıkılıp "bende gitcem/di$ari cikcam" mantigi ile acele ile giyinmek,evin kapisini kapatip merdivenlerden inerken altina sort giymedigini farketmek..evin anahtari annemde oldugu icin mal gibi evin kapisina geri donu$ yapip anneyi beklemek..apartman sakinlerinin,kom$ularin gormesi ustune "oolum napiosun sen burda?" gibi sorulara bogurup aglayarak yanit vermeye cali$mak..(bkz: kucuktum)
  • akşamdı... habire gidip nescafe almak zor oluyor diye, büyükce bir kavanoz ayarladım, yarım kavanoz nescafe'yi içine boca ettim, ardından kavanozumsu coffee mate'i ekledim kavanozuma, şeker boldu, bol olmalıydı, yığdım, güzelim içeceğimi karıştırmak üzere yemek kaşığını da hazırlamayı ihmal etmemiştim...

sıra suya geldi, su doldukça, kahve suya batmadı, coffee mate su yüzünde kaldı, çok çirkin görüntüler wardı, "haskter" dedim içten ama "yok lan o kadar salak değilimdir" diye durmadım sanırım, kavanoz[ayh] ağzına kadar dolunca anlaşıldı ki, soğuk suyu doldurmuşuz paso... sonra işin yoksa, yıka kaşığı, yıka kavanozu, yıka ellerini, yıka... yuha...
  • fotograf cekmek icin sehir turuna cikmak. filmi bitirip makineyi actiginda icinde film olmadigini görmek.
  • vakt-i zamanında yüzme bilmediğimi unutup havuza mutena saltolarla dalmıştım da, "ulan boğuluyoruz yaa şuna bak" diye düşünürken biri gelip almıştı beni dipten.
  • buzdolabinda birakilmi$/bekletilmi$ yarim litre bozuk sutu ayran sanip kiymali+patatesli borekle afiyetle yiyip icmek..hatta tuzunu az bulup tuz eklemek (bkz: gida zehirlenmesi)
  • kafamda kulaklikla oyun oynarken, kulakligin bagli olmadigini, seslerin speaker'dan geldigini bayagi bir sonra farketmem . bir de o kadar havaya girmi$tik breh deryalar .
  • sinava girerken gerekli bir belgeyi evde unutmaktan daha aptalcasi, evde unuttugunu zannedip tekrar eve donmektir. ba$ima gelmi$tir..

edit: işbu entry değişik zamanlarda sma hastası bebişler için editlendi.
  • en aptalcasi olmasa da en yenisi oldugu için paylasmak istiyorum bunu: dün gecenin geç ya da bu sabahin erken sayilabilecek bir saatinde yatmisken birden garip sesler duydugumu fark ettim. sanki kafamin içinde bir kadin çigliklar atiyordu. oldukça hafifti, fakat vardi iste, ordaydi. vücudumdan geliyordur filan diye ikna etmeye çalistim kendimi, fakat yok yani, beynimin içindeydi olay. feci korktum. tamam dedim, aha iste, psikoloji okuya okuya psikotik oldum, auditory hallucination derler buna, sizofreninin kadinlarda baslama yasidir tam da benim yaslarim, ailede de yoktu ama, ben gittim iste, geçmis olsun.
    dayanamadim o sekilde daha fazla yatmaya, kalktim. kalkarken bir seye takildim lakin: teybe taktigim kulakliga. megersem radyoyu açik birakmisim ve de yastigin altina girmis kulaklik; ses ordan geliyormus. korkunç derin bir rahatlama oldu dogrusu yasadigim. :-)

bunun disinda aptalca olmanin ötesinde nerdeyse patolojik sayilacak bir dalginligi 95 senesinde, habitatta çalisirken ve yaklasik 40 saat uykusuzluktan sonra bir aksam yapmistim: arkadasimla telefonda konusuyordum.. ben normal normal anlatirken arkadasim birden tuhaf bir tavir içine girip, "lacrima, iyi misin sen, geleyim mi oraya" filan demeye basladi. "niye ki, ne oldu" dedim.. megersem bes dakika önce anlattigim bir olayi daha önce hiç anlatmamis gibi yeniden anlatmaya baslamisim. hiç farkinda degildim dogrusu. onda da korkmustum biraz, ama uykusuzluguma vermek istedim bunu, verdim.
  • az once odamdan hic cikmiyim gece , gideyim kendime bi termos cay yapiyim mantiginin ardindan, caydanliktaki suyu termosa bosaltip termosun kapagini caydanliga takmaya kalkismak , son anda farkedip yuvarlak kapagi tutamayip kaydirmak,kaynar sudan kepceyle termos kapagi avlamak, annemlere bakin ben salagim dediimde "bende yaptim aynisini bugun" diyen annenin cevabi uzerine geneteik herhalde ustume gitmiyim demek, bunlarla yetinmeyip buraya yazmak
    (bkz: evde aileden ayri oturmak)
hesabın var mı? giriş yap