• sonra temel dursun'a dönmüş ve demiş ki;
    -sen her denize düşeni öldü mü sanıyorsun?
  • "24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle, şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz"

[recep tayyip erdoğan - 19 haziran 2018]

"ahdim olsun ki; faizler, enflasyon ve cari açık düşecek."

[recep tayyip erdoğan - 7 mayıs 2018]
  • iki karınca bir filin üzerinde seyahat ediyormuş. derken karıncanın biri filin üzerinden yere düşmüş. fil düşen karıncanın üzerine basmış. ezilen karınca son nefesiyle fil üzerindeki diğer karıncaya seslenir : ez onu eeezzz.
  • biri sana şişko derse, onu da yeee!
  • dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı hırsız yakalayıcısı robotunu yapmışlar. londra'daki hırsızları beş dakika, berlin'deki hırsızları dört dakika, new york'taki hırsızları üç dakika içinde yakalıyormuş. bizimkiler çok imrenmiş, saray'a da bir tane almışlar, iki dakika içinde robot çalınmış.
  • çok cinsiyetçi bir fıkra, özür dileyerek yazıyorum:

temel'le fadime yeni evliler, pencere önünde fantezi sevişmesi yapıyorlar. temel fazla yüklenince fadime pencereden aşağı düşmüş. o sırada yoldan geçmekte olup fadime'nin düştüğünü gören dursun pencerede dehşet içindeki temel'e bağırmış: "ula temel, ne attun buni, daha sikilurdi bu yav!"
  • başlıkta bütün anahtar kelimeler ile aradım bulamadım. yarar mı yarmaz mı bilmem ama benim için birazdan yazacağım fıkra türk mizahının mihengi nasreddin hoca fıkralarının en güzelidir . gerek içerdiği zamanın ruhunu yansıtan öğeler (akçe tahtası, gölge kadı gibi), gerek türkçemizdeki güzel bir deyime (odun kırıcının hıh deyicisi olmak) selam çakması, gerekse espri anlayışı olarak çok hoşuma gider.

fıkramız şöyle:

günlerden bir gün akşehir kadısına iki adam başvurmuş. kadı şikayetlerini sormuş. adamlardan ilki "kadı efendi bu adam biriyle odun kırmak için 100 akçeye anlaştı, bu adam odunu kırdı, ben de yanısıra 'hıh' dedim. bu 100 akçede benim de hakkım var, hakkımı vermiyor" demiş. kadı bakmış adam hak konusunda ısrarcı, ne dese adamı ikna edemiyor, demiş "karşı odada gölge kadı var, o böyle işleri benden iyi bilir". geçmişler karşı odaya gölge kadı nasreddin hoca tabiki. durumu anlatmışlar. nasreddin hoca "bana bir akçe tahtası getirin" demiş. hoca odun kıran adamdan 100 akçeyi almış, odun kıran adamı odadan çıkarıp "hıh" diyen adam odada iken 100 akçeyi akçe tahtasına vura vura, sesli sesli saymış. sonra odun kıran adamı odaya alıp 100 akçeyi vermiş. hıh diyen adama da dönmüş "para odun kırana gitti, sesi de senin oldu. adalet yerini buldu" demiş
  • bir adam ve bir kadin sevmisler birbirlerini ve evlenmisler.
    zaman geçmis 1-2 yil sonra adam hergece içmeye falan baslamis.
    artik karisina da çok ilgili davranmiyormus. kadin da bu duruma
    üzülüyormus.
    yine bir aksam adam sarhos gelmis eve, "su hatunla biraz dalga
    geçeyim!".
    demis
    "hanim" demis, "senin mallar iyice büyüdü çamasir makinasi kadar
    oldun."
    kadin üzülmüs ama kocasi bisey diyememis. içine atmis.
    bir iki gün sonra adam yine sarhos gelmis.ve yine ayni espri "
    hanim senin mallar iyice büyüdü çamasir makinasi kadar oldun".
    kadin yine üzülmüs ama bisey dememis.
    3-4 gün sonra adam eve gelmis neyse yemek falan yatmislar.
    gece adam hatunu dürtmüs;
    "hatun" demis "kalk canim istedi biseyler yapalim.".
    hatunda çit yok. adam yine tekrarlamis yine çit yok. yine dürtmüs.
    bu sefer kadin kafasini kaldirmis:
    "ya!" demis, " bir burusuk çorap için koskoca çamasir makinesini
    açtirma bana.
    elinde çitileyiver!!!!":)))
  • ya cidden yeter amk ya.
  • yarmayabilir ama buyrun.
    adamin biri otobuse binmis ve afet bi rahibe gormus. acayip sex yapmak istemis kadinla ve dogrudan rahibeye sormus
    "benimle sex yapmak ister misin? "
    rahibe sinirlenerek "tabii ki hayir!" demis ve durakta inmis.
    adam uzgun uzgun rahibenin arkasindan bakarken otobus soforu adamin dertli halini gormus ve "onu nasil tavlayacagini biliyorum" demis. adam da nasil olacagini sormus ve otobus soforu anlatmis:
    "bu rahibeyi taniyorum pazar aksamlarj buranin mezarligina gider ve tanriya dua eder, pazar gunu oldugunda tanri gibi giyin ve onunla tanriymiscasina konus. sana hayir diyemeyecektir. "
    adam tamam demis beklemis pazar gununun gelmesini. nihayet pazar gunu gelmis adam mezarliga gittiginde rahibeyi egilip dua ederken gormus. hemen kalin bir sesle "ben tanriyim, sana emrediyorum benimle sex yap!" demis.
    rahibe de "ah, madem siz oyle buyurdunuz, ancak sadece anal sex olur. ben bakirelik yemini ettim." demis ve sex yapmislar.
    adam hemen sesini normale cevirmis ve "hahaha seni salak ben o otobusteki adamdim tanri falan degilim." demis.
    rahibe de yuzunu adama donmus" ben de zaten otobus soforuyum rahibe degilim" demis.
hesabın var mı? giriş yap