• "inşallah sen de kardeşini gömmek zorunda kalırsın, o zaman sen daha iyisini yaparsın" diyenler olabilir. aman dikkat.
  • elbette edebilir.

bazı ak it'lere de bok yemek düşer.

yarbay'ın isyanı orduya yada emir komuta zincirindeki üstlerine değildir. çözüm süreci ile halt yemiş olanlaradır. ve isyanında sonuna kadar haklıdır.

kaldı ki 32 yaşındaki aslan gibi kardeşini toprağa veren adama ne neden niçin diye sorulmaz.

o konuşur bazıları da it gibi dinler. işlerine gelse de gelmesede.

bu ülkede şehit'ler kadar şehit yakınlarıda dokunulmazdır.
  • 20 yılını "askeri vesayet" eleştirisi ve sivil siyaset vurgusu ile geçiren siyasal islamcılar, bugün türkiye'ye askeri disiplin öğretiyor.
  • 32 yasindaki erkek kardesi silahla öldürülmemiş insanlarin cok da konusmamasi gereken mevzudur.
  • insanın beyni olmadan fikir üretebilir mi. üretebiliyomuş gördük.
  • eder; çünkü insandır. üniforma bu hakikati değiştirmez.
  • zaman sayesinde insanların tepkilerini tartarken insanların o anki ruh hallerine göre davranmak gerektiğini öğreniyorsunuz. kendi tepkilerimden çıkartabiliyorum bunu ben, çok sinirliyken veya üzgünken, hatta çok sevinçliyken standart hallederde vermeyeceğim tepkileri verebiliyorum.
    şimdi duruma bakalım, kardeşinin cenazesindesin, kardeşin doğal sebeplerle değil, hükümet ve hdp arasındaki kim daha şerefsiz yarışında ölmüş. hiç merak etmeyiniz bir yarbay savaşın ne olduğunu, savaşta neler olduğunu, hükümetten de, hdpden de, pkk ve sempatizanlarından da daha iyi bilir. ve bir yarbay şu anda ortamda olanın savaş olmadığını gene aynı şerefsiz takımından çok daha iyi görür. bu bildikleri ve gördükleri ışığında, isyan edebilir. hatta bu durumda az bile demiştir.
  • edemez. ne de olsa yarbaylar robot oluyor değil mi, onların duyguları yok? sizin ben olmayan vicdanınıza...
  • buradaki aktrol aslında kısmen haklıdır. bence bu isyanı sadece bir abinin feryadı olarak görmemek gerekir.

bu şekilde isyan eden bir teğmen, bir yüzbaşı falan olsa, hadi dersin, toydur. ama adam yarbay lan. adamın hayatı askeri disiplin içinde geçmiş.

eğer bir yarbay bu şekilde isyan ediyorsa, bu sadece kişisel bir çıkış değildir. askerin sesinin giderek daha fazla çıkmaya başlayacağının göstergesi olabilir. akp'nin 3,5 atmasının sebebi de budur.

ayrıca not: askeri darbeyi falan savunmuyorum. akp'nin sonunda tsk'yı da çileden çıkartmaya başladığını söylüyorum.
  • yok istifa etsin, üniformasını çıkarsın, yok sonra kimin kafasına sıkıyorsa sıksınmış. yok ya. arkadan da haydarinna rinna rinna çalsın mı? salak saçma diziler izleye izleye kafayı yedi millet. allah kimseye böyle acı vermesin.
hesabın var mı? giriş yap