• kaybolmaktır. başka bir anlamı da yok. insanın bu dünyada ne yaptığına, neye hizmet ettiğine dair mantıklı hiçbir fikri yok. korkunç bir anlamsızlık içindeyiz. anlamlı olabileceğini öngördüğümüz, umut ettiğimiz her şey de nihayetinde başka bir anlamsızlığa bağlanıyor. ölü olmaktan ya da dünyaya hiç gelmemiş olmaktan bir farkı yok bunun da. o kara delik hiç kapanmayacak.
  • o gün geldiğinde olacağım şey olmak için duruyorum burada. uğruna kavga edilecek insanlar var. onların anısı karşısında bu kadar eğreti olmaktan, güçsüzlüğümün farkında olmaktan utanıyorum bazen. ne olur güzel olsun ne olur güzel olsun diye diye oluyor her şey. yaşıyor olmak, kendini yalnız bırakmamak için tüm gece aynanın karşısında oturduğunu yazan pavese'nin o uzun gecesi gibi.
  • yaşıyor olmak,gerçekten fiziksel olarak hayatta olmak anlamına mı gelmektedir?
    gün içerisinde herkes soruyor "nasılsın?" diye "iyi,bugün de yaşıyoruz" diyorum,oysa beynimizdeki nöronların ya da kalbimize pompalanan kanın veya hücrelerimize taşınan oksijenin kısacası gerçek dünyada yaptığımız tüm alışkanlıkların bizi hayatta tuttuğunu kimse düşünmez(bilinçli veya bilinç dışı), aynı bir tayın hayata gelince 4 nala koşması veya bir yılanın dünyaya geldiğinde avlanma iç güdüsü gibi bir insanında bu hayatta yaşamak için bir iç güdüsü olduğunu kimse düşünemez,
    çünkü insan doğar,
    büyür,
    ve ölür,
    bize empoze edilen bu
    oysa arada geçen platonik aşka,gerçek aşk,evlilik,ihanet,keşkeler ve dahası hikayelerden kimsenin haberi olmaz,düşünüyorum da ulan ne hikayeler vardır bu dünyada diye uzun uzun dinlemek isterdim
    neyseki bugün de yaşıyoruz..
  • "birçok insan sadece yaşamak adına bir sürü acı çekmeye hazırdır. çünkü yaşam kendiliğinden mutluluk duygusu sağlar ve yaşıyor olmak iyi bir şeydir duygusuna yol açar."**
  • gereksizdir.
  • yapmaya çalıştığımız eylem
  • savaşıyor olmaktan başka bir şey değildir.
  • tedavisi yok bunun
  • yaşamakla bağdaşmaz bazen
  • (bkz: lanet olmak)
    21.yy'da yaşayacak ne günahım vardı. mağara adamı olmayı tercih ederim açıkçası.
hesabın var mı? giriş yap