• birazdan işten çıkıp vapura bineceğim, sonra en sevdiğim meyhanelerden birine yürüyerek gidip çok sevdiğim arkadaşım gelene kadar tek başıma önden soğuk bir bira söyleyeceğim. güneş daha batmamış olacak, denizden tatlı bir rüzgar esecek, masanın hemen yanındaki ağacın yaprakları hışırdayacak, yan masadakiler sağlığa kadeh kaldırırken içimden onlara eşlik edeceğim. belki kalmazsa diye önden favori iki mezemi ayırtıp ufka doğru bakacağım.
    deniz ve gökyüzünün birleşiminden ufka bakmak harika bir şey, bunun hala bedava olması şaşırtıyor beni.
    arkadaşım hızlı adımlarla gelip geç kaldığı için (hep geç kalır) özür diledikten sonra rakıyı seçecek (hep o seçer), garson elinde peynir tabağıyla gelince ben alacağım arkadaşım almayacak. peynir yemiyor. yine de çok seviyorum onu.

sonrası devletin sınırladığı saatlerin elverdiği uzunlukta bir sohbet, özlem giderme. ama yetmeyecek.
    kusura bakmayın şuraya iki güzel şey yazayım diye geldim ama benim sinirim geçmiyor. milyonlarca insanız biz ve böyle yaşıyoruz. hepimizin farklı zevkleri var, hayatın bize açtığı farklı yollardan yürürken edindiği alışkanlıkları, sevdiği/sevmediği şeyler var. ben akşam bir meyhaneye gidip arkadaşlarımla içerim, diğeri evde kalıp ailesiyle beraber olur, öbürü münzevi gibi yaşar. kime ne? daha doğrusu sana ne?

minicik nefes alanlarımız var, bırak artık peşimizi.
    ne yapacağımıza kendimiz karar verebilecek, bunun her iki cihanda her anlamda hesabını ödeyecek yaştayız. mafyadan çanta çanta dolarlar alanlardan biri demişti ya günah işleme özgürlüğüne müdahale etmeyin diye. arkadaş bırak, ben günaha bulanmak istiyorum. benim için üzülme, beni koruma, beni düşünme.
    git artık, git.
  • ne tesaduftur ki her yilbasi alkol protestosundan sonra geleneksel olarak gundeme birinci siradan oturan baslik.

(bkz: buyuk alkol zammi protestosu)

ne oldu pasinyanlar, isyan ediyordunuz hukumete? goygoycu, cakma anarsistler sizi, ancak burada birbirinizi gazlayip fav avina cikarsiniz. bir dahaki zam %100’den asagi olursa hukumete darilirim. su basligi gorunce esek gibi aliyorlar diyerek ben olsam %200 zam yapardim bir kalemde valla, tayyip yine merhametliymis.
  • rakı arkadaşlar. 3 haftadır günde ortalama 14 saat çalıştım. tatil günüm yoktu. bugün artık telefonumu kapatıp saat 4'te kendimi meyhaneye attım. çalışmaktan aklımızı mı kaçıralım? pamuk gibiyim şimdi. hepinize tatlı hafta sonları.
  • oncelikle alayinizin mubarek 11 aylarini kutlar, gozlerinizden opering. bugun ev yapimi degil, hazir mezeler tercih ediyoruz.

acili kuru biber dolma + rozbif + amerikin salat + humus + yogurtlu enginar salat + otlu pattis salat + arnavutun ciyeri ve assolist olarak beylerbeyi mavi.

görsel
  • ulan hani boykot yapıyoduk dalyaraklar
  • (bkz: kolonya)

bi fenalık geldi sanki.
  • etil alkol. malum, virüsü öldürüyormuş...
  • yazar denilince benim aklıma dostoyevski gibi isimler geliyor.
  • zengin parasıyla fakir rakısıyla oynarmış...
hesabın var mı? giriş yap