• (bkz: diren ekose)
  • mahalle kavgasında elini beline koymuş tombul, fettan, cazgır bir teyze ifadesidir. koca koca makam mevki sahibi insanlar söylemez diye düşünüyorum. o değilde her araya neden pensilvanya sıkıştırılıyor ve koskoca hükumet illegal bir oluşumu muhatap alıyor, her defasında varlığının altını çiziyor ben onu anlamıyorum ya. iş resmen iddialaşmaya döndü.
  • gazze bomba altındayken israil'e koyamadığı postayı cumhurbaşkanlığı seçimindeki rakibine koyan ne mezunu olduğu belli olmayan kasımpaşalı sözü.
  • dahi anlamındaki de yi ayıramayanı geçtim, komik şekilde ayırıp kendi dilinde okuyup yazmayı bile beceremediğini beyan edenlerin pek bayıldığı varoş vikviklemesi.

üç günlük adamın gelip siyasetçi piyasasında üç günde bu kadar kuyruk acısı yaratabilmesine bakınca ülkenin ne kadar dandik, sığ, boş beleş mahalle çaçaronu ruhlu adamlarca yönetilip onların da kimlerce şakşaklandığını bir kez daha görüp gülmekten yerlere yatmaya sebebiyet verir.
  • istiklal marşı skandalı üzerine söylenmiş gayet yerinde bir yorumdur.
  • boyu devrilesi yalancı faşist bir fahri profesör için söylenmiştir umarım.
  • ekmel baskanin siyasette acemi olmasindan mutevellit rte'e attigi pasin gol olmasiyla sonuclnamasina neden olan beyanattir.

yahu kim dedi sana hangi siirden alinti oldugu. konusma bari birader.
  • kaale almadığım bir zat beyanı.

varsın şiir ile istiklal marşını karıştırsın, önemli değil. ihsanoğlu'na neden oy verecem biliyo musun sözlük? çünkü 30 yıldır süren sağ sol kavgasının sonunda ilk defa sağ partiler ile sol partiler el ele verdi, ortak görüşte bir adım attı. türkiye'de böyle bir barışmayı ilk kez yaşıyoruz. bu bakış açısı, bu kucaklaşma ödüllendirilmeli.

başkaları gibi kutuplaştırmak değil, bir fikir birliğine varmaktadır mesele. anlamaz zaten bu. boşver.
hesabın var mı? giriş yap