• "kocişimle pazi kahvisi qeyfi ;)" minvalli bir albüm oluşturup, o albüme her hafta periyodik olarak, farklı mekanlarda çekilmiş, papatyalı çay bardağı, yarısı yenmiş simit, parlak bakırlı sahanda sucuklu yumurta ve buna benzer muhtelif objelerin fotoğraflarını yükleyen kıza içimden aşağıdaki şekliyle geçirdiğim yorumlardır. noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum;

  "nimete sövmek gibi olmasın ama senin ben kahvaltının da amına koyayım kocişinin de, yumurtanın da, sütünün de. amına koduğumun görgüsüz kevaşesi, çocuğun iflahını siktin. herifle maç izlemeye gidiyoruz, garibim parasızlıktan üçüncü birayı söyleyemiyor. zengin koca bulmuş kaltak imajı yaratmak için adamın iliğini sömürdün; her hafta yarak kürek mekanlarda kahvaltı sofrası pozu çekip paylaşmak için adamın ocağını söndürdün. senden kadın olur mu lan amk orospusu? çocuğa zorla verdin verdin, sonra evlendin amk. şimdi gelmiş burada mutlu aile pozu çizmeye çalışıyorsun. hiç bana maval okuma. madem ev kadınısın, mutlusun, kocişi çok seviyorsun; e be amına koduğumun kahpesi bi allah'ın pazarı da kalkıp bi kahvaltı hazırlasan, kocişe evde yedirsen olmuyor mu? bu kociş evcil değil mi amk? illa çayırlı çimenli bi "qöy qahvaltıcısı"nda mı beslenmek zorunda bu adam? bi kere evde bi kahve fincanı taşırken fotoğrafını paylaşmışsın onda da arkanda plazma tv vardı, sırf onu göstermek için yapmışsındır. ben senin içini sikeyim, seni karı diye alıp yanında gezdiren arkadaşımın da sülalesini sikeyim. siktirin gidin lan bu platformdan. amınıza koyayım sizin de kahvaltınızın da.

  not: inşallah bi şekilde buradan okursun amk kahpesi.
 • kızın durumu: "bedelli askerlik yapanlar dünya ahiret bacımızdır!!!11!"

  yazıldıktan sonra göndermeden silinen yorumum:

  "şimdi sen bacımızdır deyince bedelli askerlik yapanları aşağılamış oluyorsun öyle mi? peki bir kadın olarak kadınlığı aşağılama aracı görmen sence daha aşağılık bir durum değil mi? aklınca bedelli askerlik yapacaklara giydiriyorsun ama lafın hası sana giriyor bilmem farkında mısın? senin gibiler yüzünden kadınlar üstlerindeki ikinci sınıf vatandaş halini atamıyorlar. kaldı ki insanlar sana mı soracak bedelli yapıp yapmayacaklarını? bedelli yapacakların hepsi ağa paşa çocuğu mu zannediyorsun? ailesinin geçimini üstlenmiş ve o askerdeyken ortada kalacak çoluk çocuk sahibi insanlar da var biliyor musun? yaptığın cinsiyetçi ve popülistçe bir şey. bu boktan cümleyi beğenen 52 kişi de senin gibi gerizekalı. güzel bulmuşsunuz birbirinizi. oksijen israfı."

  yazdıktan sonra 10 kere falan okudum ve sildim. hem yazıyı hem de kızı.

  edit: yakın çevremde veya akrabalarımda bedelli yapan yok.
 • nazar duası, maşallah inşallah, bol bol arapça temenni ve maşallah tükürüğü içeren bilumum akraba/kız arkadaş yorumuna karşı en az bir kez yapmak istediğim yorumlardır.

  manitayla hiç manita pozu vermediğimiz için sorun benim sorunum değil ama herhangi bir arkadaşın aşksal pozlarına bölüm sonu canavarı olmamak için kendimi sık sık zor tutuyorum asdfghgfds:

  1 - )
  fotoğraf: ece ve fatih adlı nişanlıların merve ve ali'nin düğününde çektirdikleri 32 diş sırtaran "sıra bizde" pozu

  nevingül'ün yorumu: allah sizi hiç ayırmasın bitanem... allah tamamına erdirsin... maşallah... nazar değmesin bu güzel çiftee... :)
  ece'nin cevabı: aminnnn nevingülcümm :)
  isolde'un söylemek isteyip söyleyemedikleri: ahahaha nevin sen ne göt bir kıskançsın yaa, bu kadar hatim indirdiğine göre ilk önce senin nazarın değiyor olmasın :d elinden gelse şu fatih'i ya da başka bir nefes alanı özcanlar düğün salonu tuvaletinde bile sıkıştıracağını cümle alem biliyor, yemin ediyorum kocasızlık bu kadar başına vuran bir nihal ziyagil'i gördüm bir de nevingül'ü sdfghjklghjk. daha 2 hafta önce bilmeden yanlışlıkla söylemiş gibi fatih'in yanında ece'nin can'la kısa süreli yiyişmesinden bahsedip sonra da "sen fatih'e karşı tamamen dürüst oldum diyince.. çok üzgünüm ece :(" diye yalandan ağlamadın mı? cnm iğrenç, abaza, kezban ve malsın :d ece sen de çok allah billah bilirmiş gibi uzun uzun aminler çekme, yeni nişanlandığınızda iş semineri diye afyon termal otel yerine antalya'ya gittiğini anangile söylerim. kib.

  2 - )
  fotoğraf: cansu ve mehmet'in balayında kadeh kaldıran fotoğrafları, aylardan ramazan:

  mehmet'in halasının yorumu: mehmet canım yeğenim ramazan'da içki mi içiyorsunuz. hiç yakıştıramadım. eniştenin de selamı var.
  (bu arada balayında cansu'nun derdi: kimin fotosunda etiketlenip kaç like aldık? mehmet'in derdi: seks)
  cansu'nun cevabı: kepazenur halacımm, içki içmiyoruz kadehlerimizde vişne suyu var :) ökkeş enişteme de selamlar.
  isolde'un söylemek isteyip söyleyemedikleri: sevgili kepazenur hanımefendi, cansu agnostik mehmet de ateist, tabi ki söylemeye mabadları yemiyor ama bil istedim, ramazan filan da totolarında değil yani :d oyuna gelme kepaze! cansu sen de elin 3 günlük kadınına böğrünü parçalarcasına halacımmm demeyi kes, ökkeş eniştemmiş, siktir git daha 3 gün önce "mehmet'in obez halası küvette yuvarlanmış da kaldıramamışlar, kocası da çok komik ökkeş diye isim mi olur ahoahoaho" diye gülen ben miydim öküz? şu telefonu elinden bırak da git seviş, bak mehmet şu rusların memelerini kesiyor, byee :)
 • "musmutlu yılların olsun" diye doğum günü mesajı atmış kişiye "musunu muşmulanı skerim senin" şeklinde yazamadığımız yorumlardır.

  musmutlu ne lan ?
 • bir üstteki çirkin kızın fotoğrafına: "çok güzel olmuşsun canıııım" yazan seçil kızımıza: "senin samimiyetini s.keyim seçil" yazamamaktır.
 • lisedeyken sen yeterince çalışmıyosun diye beni dışlayan, boğaziçi istediği halde adana'da okuyan ve 2 yıldır hala düğün fotosu paylaşan arkadaşın koçişli herhangi bir postunun altına boğaziçi diploması fotosu ve ahahahahha yazmak. yapamıyorum.
 • kız isteme, söz, nişan, kına, düğün, balayı şeklinde seri albüm yapan, her albüme ortalama 200 fotograf ekleyen bağyan arkadaşın duvar'ına doğru;

  "aman bu gazla gerdek gecesi resimlerini de koymayasın banu'cum"
 • her hareketinize yorum yapan akrabalara denilenemeyendir.

  "gözlerinden öperim yeğenim..." yorumuna
  "siktin yine karizmayı amcacığım"... diyememektir.
 • yeni fotoğraf yükleyen arkadaş için;

  "geldi yine tipini siktiğimin"
hesabın var mı? giriş yap