1634 entry daha
  • bilirsiniz, kaba ve absürt bir cümle var hani; "seven sikilir, siken sevilir" bu cümleyi yabana atmayın dostlar, üslubu sert olsa da anlattığı durum yadsınamaz bir gerçek.

bir kişiyi deli dolu severseniz içinizden gökkuşağı kusarcasına, ama o kişi "nasılsa her istediğimi veriyor, ipler benim elimde" diyecek bir süre sonra, ve insan; elinde olana nankördür, ulaşamadığını ister.

en basiti çoğumuzun eli kolu yerinde, sağlıklıyız ve kendimizi "aşk, iş, o, bu, şu vs." için üzüyoruz. bir bacağımız kırılsa sakat kalsak, tek derdimiz iyileşmek olurdu, daha dün elinizde olan sağlığın kıymetini bilmezken.

velhasıl; sevin ama elde edilmesi kolay olan, her istenileni veren kişi olmayın, unutmayın bir ilişkide mutlaka biri diğerinden az sever, çok seven olmayın, bana güvenin.
  • dikkatli olun.
  • öyle hemen güvenmeyin aman diyim bak yoksa freni patlamış kamyon misali olursunuz
  • kaptırın kendinizi gitsin. çok az başına gelir insanın. hakkını vermek gerekir.
  • tazeyken tadını çıkarın, gazı kaçtıktan sonra aynı tadı vermiyor (bkz: swh)
  • başka işlere yoğunlaşın, vaktinizin çoğunu işinize ayırın. kısa süre sonra aslında aşık olmadığınızı boşluktan kafanızda bir şeyler yarattığınızı fark edeceksiniz.
  • bu 'aşk' denen şey gerçekse ve karşılıklıysa güzel.
    sanal iki yazışmayla kendini 'aşık oldum' ilan edenlerin çaresizliğine tavsiye falan olmaz..
    ama çatır çatır karşılıklı yaşanan bir şeyse dakikasının tadı çıkmalı..
    sonrası sonra düşünülür.
  • bir kişinin bedeniyle bağlantı kurmadan önce, kalıplarına tanık olun. cinsel kimya beden için sarhoş edicidir. oksitosin bizi gerçeğe karşı körleştirir ve daha derin bağlar yaratır. hormonal hatalar değil, bilinçli seçimler yapın.
16 entry daha
hesabın var mı? giriş yap