• cnnturk ekonomi servisinin konusuna hakim spikerlerinden.*
 • radikal'de ekonomi hakkında yazan köşe yazarı. mevcut durumu, gelişmeleri tepeden ve aydınlanmış bir bakış açısıyla ele alıyor. cesur ve özgür kalemiyle okuyanları şaşırtıyor; "günümüzde kaldı mı böyle babayiğit köşe yazarları?" dedirtiyor...
 • cnn turk` te ilk gordugumde ukala tavrina sasirip kaldigim, finans konularini fizik ve dolayisiyla felsefe ile bagdastiran yazilari nedeniyle yurtdisinda bu alanda egitim gordugunu dusunduren, kendini begenmis bir yeni turk buyugu.
 • kendi beyninde yarattigi dunyada kafasina gore cikarsamalar yapip bunu gercekmis gibi yazan ucuk bir arkadasimiz..dediklerini yapanlar acayip para kaybeder aman dikkat...biraz kaos teorisi biraz matrix biraz komplo teorisi karistir karistir sun....hadeeeeeeeeee
 • adamın tufaf bir milliyetçiliği var, yazdıklarından anlaşılıyor. saçlarının modeli 80'li yılların mahalle berberlerindeki posterlerden fırlamış gibi. köşe yazılarında çetin altan'ın "enseyi karartmayın" repliği gibi mutlaka iki kere "sevgili dostlar" ifadesini kullanır. ekonomiden hiç anlamadığım için dedikleri hakkında fikrim yok. ben sadece köşe okurum, gerisine karışmam.
 • ilk başta oldukça farklı fikirleri olduğunu düşündüğüm ancak sonrasında hep aynı klişe lafları tekrarlayarak fazla bir potansiyeli olmadığını ortaya koyan, fikirlerinde milliyetçiliğin çok ciddi tesirleri olduğu görülen köşe yazarı, sunucu.
 • türk ekonomisi hakkında objektif durum tespiti yapabilenlerin "karamsar" olarak adlandırıldığı türk medyasında "karamsarlığından" hiç utanmayan ekonomi yazarı.
  (bkz: uğur civelek),
  (bkz: ege cansen)
 • genç, sağlıklı ve ilginç ekonomici.

  avroyu benimsediğini cnnturk'teki programda canlı yayında belirtme tarzı ilgi çekmiştir.
  "yuronun daha doğrusu avronun --tdk da avroyu önerdi, bundan sonra avro diyeceğim--..." şeklinde gerçekleşti bu durum.
 • 60'lı yaşlara gelince donald trump'a benzeyeceğini düşündüğüm eskinin teknik analiz yapan sunucusu şimdinin popülist moderatörü. öyle kanala böyle spiker.

  (bkz: #18873799)

  (bkz: #18874847)
 • son bir kaç yazısında ülkenin dış ve iç borçlarının halkı köleleştirdiğini ve devletin bu borçlar konusunda yeniden yapılandırma adı altında "çamura yatması" gerektiğini savunan yazar. bana cazip geldi ama sonuçları ne olur bilemiyorum son tahlilde.

  alıntı:
  "borçlanmayı arındırın, net ödediğimiz rakam yine çok yüksek. bu noktada kısa bir tespit ile kalanı pazartesine bırakacağım: dış borç için hiç sorun yok, anapara sabitlenip 5-10 yıla yayılabilir. iç borca gelince; borcu dolar bazında sabitleyip, kupon ödemeli kâğıt haline getirerek 5-10 yıla yaysanız
  (ki bunu yaparken 100 milyara kadar alacaklara çok kısa vade uygulayabilirsiniz ) tamamını iç piyasayı bozmadan rahatlıkla ödeyebilirsiniz. bu arada büyük alacaklıların sayısının 5 binden az olduğunu da lütfen unutmayın..."

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=146866
hesabın var mı? giriş yap