• akp hala "bedelli askerlik gündemimizde yok" dediği zamanlardan kalma yazısı: http://www.haberturk.com/…e-calisanlara-yuh-diyorum

bu da 2 ay sonra, bedelli askerliğin çıkacağı kesinleştikten sonraki yazısı: http://www.haberturk.com/…silabilir-sinirlar-icinde

~

bu topraklarrrrrr, bu yiğitlerrrrr, bu vatanınnnn evlatlarııııı, ölüme korkusuzca gidenlerrrrrr...
    ...30.000 tl verebilirler, 30.000 tl makul bir miktar.
  • fatih altaylı'nın bugünki yazısından alıntıdır.

neyse uzatmayayım, st. peterburg’da da hemen bir cami arayışı başladı.

bu işlerle pek alakası olmayan bendeniz “burada şahane bir cami var” diyerek 20. yüzyılın başında buhara emiri tarafından yaptırılan camiyi önermem, islamcı gazeteci arkadaşlar arasında takdirle karşılandı.

ve namazın bu camide kılınması kararlaştırıldı.

namaz kılmasam bile bu önemli tarihi eseri görmeden dönemezdim.

ben ekiple beraber camiye gittim. ben camiyi gezip gördükten sonra bahçeye çıktım.

yanımda o sırada hürriyet’in yayın yönetmeni olan enis berberoğlu ile bahçede bir banka oturdum.

o sırada başbakan erdoğan ve beraberindeki heyet de camiye geldiler ve bahçeye hızlı bir giriş yaptılar.

başbakan erdoğan beni bahçede görünce seslendi, “fatih bey, siz namaz kılmıyor musunuz? buyrun gelin siz de”

ben de yanıtladım:

“başbakanım namaz kılmaktan pek anlamam. zaten abdestim de yok. sizinkini allah kabul etsin. ben burada beklerim”

tayyip bey gülerek karşılık verdi:

“boşverin. bilmek şart değil. bakın yiğit bey de bilmiyor. ama geliyor”

bahçede bir kahkaha tufanı koptuğunu anlatmama gerek yok.

tek gülmeyen kişinin ise bulutlara dalıp gittiğini söylememe gerek yok herhalde…

link
  • buna atılan yumurtalara yazık.

o tavuğa nasıl hesap vereceksiniz öbürsü dünyada merak ediyorum? biri senin çocuğunu buna atsa hoşuna gider mi?
  • yiğit bulut çok çok kötü biridir, sıradan bir kötü değildir.

60 ihtilali sonrası bayar ve menderes'in yassıada günlerinin anlatıldığı, halka sinemalarda darbenin propaganda aracı olarak sunulan filmleri hatırlayın, orada görüntüleri seslendiren bir adam vardır, işte " bakınız menderes, maşallah her zamanki gibi iştahı yerinde yemek yiyor" filan gibi aşağılık metinlerle halka ne düşünmeleri gerektiğini söyler.

bence cumhuriyet tarihinin en adi manuplasyon örneklerinden biridir, işte o metinleri yazıp okuyabilecek tiynette biridir yiğit bulut , dünya tarihinin gelmiş geçmiş en adi kara propaganda unsuru olan vakit/yeni akit seviyesinden ise sadece 1 adım geride.

o derece kötü kalpli biri.

amaca giden yolda akla gelebilecek her çarpıtmayı yapmaya hazır, neye mal olursa olsun okuyucuyu kışkırtmaktan çekinmeyen bir goebbels
  • imf'yi kovan kişi benim atam'dır, allahtan daha ne isteyeyim istediğim başbakan görevde, erdoğan cumhuriyet tarihinin en milli lideridir, evet yandaşım gibi açıklamalarıyla beni hiç şaşırtmamış kişidir.

ama bir şey merak ettim acaba erdoğan'ın milli lider olmasını açıklayabilir mi? elde avuçta ne varsa satan, devletin kritik, tekel konumdaki kuruluşlarını pazarlayan, yollara köprülere gözünü diken, orman arazilerini 2b ayağıyla elden çıkaran, tarihi eserlere çanak çömlek diyen, ülkenin tüm yeşil alanlarına ya avm diken ya da siyanürle, altın, nikel arama izni veren erdoğan'ın milli ilderliğini bana bi açıklasın bi zahmet. imf'yi kovmakla milli olunuyor. sen bana anası skilmiş kazdağları'ndan, nikel çıkartacağız diye ebesi bellenecek turgutlu, çaldağı'ndan bahset.

ama ne gereği var, sen erdoğan'a milli de yiyen yer, yemeyen zaten senden değildir dimi, sakalını sevdiğim.

kişisel not: bu da beta'daki ilk entry'im oldu. alışamadım ya la.
  • alttaki fotoğrafta peşin satmış esnaf gibi oturan.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/3412/13983412.jpg
  • vay anasını bundan 4-5 sene önce okulda bir konuşmaya katılmıştı. ekonomi haftası tadında bişeydi. heyecanlı ve kırmızı bir suratla akp ye demediğini bırakmadı, ülke satıldı ayakları yaptı. milletvekili adaylığını koymuş noldu yiğit bey geri kalanını da siz mi satacaksınız?
  • "nereden nereye" deyimi kendisi için yaratılmış insandır.

"türkiye cumhuriyeti'nin tarihinin en ağır 'bölücü, gerici, küresel' tehdidi altında olduğunu düşündüğüm bir ortamda, 'cumhuriyet bayramınızı' kutluyor ve 'ne yapacaksak şimdi zamanıdır, yıllar sonra bir şansımız daha olmayacak' çağrımı yinelemek istiyorum."

yiğit bulut - 30 ekim 2006 radikal
  • seviyorsa gidip konuşmalıydı bence.
hesabın var mı? giriş yap