sorunsallar (9)
 • (bkz: youtube red)
 • “sikseler para vermem!” dedirten başlık.
 • dün akşam youtube'da video izlerken whatsapp mesajını okumaya çalışırken karşıma bildirimi çıkan platform.

  tanıtım mesajını "youtube ve youtube müzik için reklamsız kullanım hakkı. ek olarak tüm youtube originals içeriklerine erişim." olarak vermişler.

  "reklamsız ve internetsiz kullanılabilir", "youtube müzik premium" ve "youtube originals" maddeleri arka planda videoların oynatılmasına ek olarak gelen özellikler.

  ilk 3 ay için ücretsiz deneme veriyorlar ama sonrasında aylık 15.99 euro gibi bir fiyat biçmişler.

  barselona'dayım ben, spotify ve diğer platformların buradaki ve türkiye'deki fiyatlarını karşılaştırdığımda türkiye'deki fiyatın da aşağı yukarı 15 tl civarında olacağını düşünüyorum ama yine de değer mi, bilemedim.
 • arka planda oynatma desteği de geldiğine göre sırada sadece uçan arabalar kaldı.

  (bkz: 2010 oldu uçan arabalar nerede orospu çocukları)
 • o değil de bu başlığı 2014 yılında(youtube red lanse edilmeden 2 yıl kadar önce) tahmin edip ben açmış idim. sonra youtube nedense premium değil de red markası ile pazara girince ekşi sözlük de benim başlığı tuttu öbür tarafa taşıdı. tabi sonra ne oldu youtube tam 5 sene sonra benim dediğime geldi ama bu arada olan benim başlığa oldu. o değilde koskoca youtube un bile 5 sene ilerisindeyim vizyon olarak ona yanarım.

  (bkz: youtube red/@calvin klein)
 • --- spoiler ---

  youtube premium rolls out soon in existing markets: the united states, australia, new zealand, mexico, and south korea*. ıt’s also coming soon to new markets: austria, canada, denmark, finland, france, germany, ıreland, ıtaly, norway, russia, spain, sweden, switzerland, and the united kingdom. we look forward to more expansion throughout 2018 and beyond.

  --- spoiler ---
 • kanimca youtube tv gibi fiyatlandirmasi cok kotu. music icin $6.99, premium icin $9.99 olsa makul olabilirdi fakat bu dusuk planin fiyatini yuksek tutup musteriyi "2-3 dolar fazla vereyim tam plani alayim bari" psikolojisine sokmaya calismalarina ifrit oluyorum.

  "sadece 50 cent farkla buyuk boya yukseltmek ister misiniz?" burger kingcileri gibi.

  $unun gibi spotify'larda bulunmayan sarkilari ve hatta tam albumleri upload eden hesaplari kapatip playlistlerimi pic etmeselerdi belki almayi dusunurdum.

  ayrica youtube uygulamasi apple carplay ile dogru duzgun calismiyor. buyuk ihtimal video streaming kisitlamasi oldugu icin. 2 ay youtube red kullanmistim zamaninda. playlist'lerde gezme vs. hicbir sey yoktu. elde telefon tutmanin yasak oldugu eyaletlerde arabadayken bunun arkaplana atilip kullanilabilmesi icin apple carplay destegini duzeltilmeli. music premium planina apple carplay destegini sunmadan sunuyorlarsa buyuk mallik olur spotify karsisinda.
 • 1 ay ücretsiz deneme sürümü gelmiş. arka planda youtube dinlenebilir olacakmış artık. tabi reklam parasını öderseniz..
 • (bkz: reserved)
 • spotify gibi uygun fiyatlı olursa öderim. hayatımın önemli bir kısmını youtubeda geçiriyorum ve youtube bana çok şey katıyor. internet tarihindeki googledan sonra yapılmış en önemli oluşum bence. sadece bağış olarak bile olsa sonuna kadar hakediyor ama adamlar bi de benim gibi düşünmeyen bir çok insan için bu premiumu cazip hale getirmek amacıyla kim bilir ne özellikler ekleyecekler. bunlar da benim için artısı.
hesabın var mı? giriş yap