• sac rengi goz rengi ne olursa olsun bu prosesi hizlandirmanin en kolay yolu yaya gecidinde karsidan karsiya gecerken, tramvaydan inerken araba geliyo mu duracak mi diye bakan insanlari belirlemektedir...bu kisiler yuzde yuz turktur..standart sapmanin sifir oldugu yontemdir..

(ara: turk oldugunu belli etmenin yollari)
  • (bkz: turksun di mi)
  • kırmızıııııı diye yüzüne yüzüne bağrilir, beyaaaaaz sesi gelirse "çak" yapilir ve yola devam edilir.
  • kişinin; u dönüşünün yasak olduğu yerlerden dönmesine, sokağa balgam atmasına, nasılsa anlamaz diye yabancı birinin arkasından türkçe küfür etmesine şahit olmak gibi yollardır*
  • karin boşluğuna doğru "muujjjccck" diyerekten taarruz edilir.."anan" derse türktür "your mother" diye başlarsa değildir.
  • yemek yerken bir elde catal bir elde ekmek varsa ve yemek, ekmekle catala dogru ittiriliyorsa kesin turktur diyorum. ayrica salatanin suyuna ekmek banan baska milletten kimse de gormedim.
  • metroya binmiş iki dişi varlıktan mürekkep bir ekipseniz ve belki 1000 kişinin oldugu vagonda kah bıyık burarak kah anlaşılmaz sesler cıkararak size bakan sadece 2 kişi varsa... hadi kesin demeyelim ama muhtemelen türktürler.

parisin banliyölerinden birindeki 80lerden kalma diskoda tarkan eşliğinde göbek atan 2 kız da muhtemelen türktür..

bunu izleyen dakikalarda bu kızların yanına gelip "merabaağğ ben ersin.. siz türksünüz galibağ.. biz de türküz. halay cekmek ister misin ha??" (ciddiyim böyle dedi) diyenlerse kesin türktür .
  • eğer berlin'de güneşli bir günde cumhurbaşkanlığı sarayının önündeki muhteşem çimenliklerde mutlu mesut bir aile piknik yapıyor, küçük çocukları koşturuyor baba uzanmış kestiriyor, anne yiyecek hazırlıyorsa hiç düşünmeyin sormayın soruşturmayın kesin türktürler......
  • köşe yazarlarımızdan birinin tesbiti idi; "gözü gözünüzün içine bakıyorsa o türktür".
    yaban illerde kimse kimsenin gözünün içine bakmaz nitekim, ancak ne yazık ki artık biz de öyle olduk.
  • sadece sesleri dinleyin yeter
    (bkz: hak tu)
hesabın var mı? giriş yap