• snyder bu filmi yeniden çekerken bir bakıma şanslı, çünkü bir önceki versiyonda yapılan hataları görme şansı oldu. adam zaten mükemmel işler çıkartıyor ben açıkçası marvel endgame i tahtından edeceğini düşünüyorum. 4 saat olayı da gayet mantıklı, bu kadar çok sayıdaki kişinin toplanmasını anlatacak ve kötüler de cabası. ben watchmen uzun versiyonunu seyrettim o da 4saat civarıydı emin olun hiç sıkmadı. sabırsızlıkla bekliyorum.
  • ilk defa aynı film başka yönetmenler tarafından çekildi söylemi hatalı keza 1980 'de vizyona giren superman 2 gerçeği var:

1978'de richard donner superman'in ilk iki filmini birlikte çekiyor. ilk filmin tüm çekimleri, ikincisininse yüzde yetmiş beşi tamamlanmışken, donner'ın yapımcılarla arası açılıyor . onu kovup yerine richard lester'ı getiriyorlar. lester da bu sefer 1979-80 arasında ikinci filmin çoğu sahnesini senaryo değişiklikleriyle birlikte yeniden çekiyor. marlon brando'nun yer aldığı sahneler çıkarılıyor. ikinci film bir richard lester filmi olarak tarihte yerini almış oluyor.

yıllar sonra, 2000'lerin başında donner'ın çekimleri ingiltere'deki depolarda ortaya çıkıyor. warner bros, brando'yla ilgili olan lisans sorunlarını da çözünce, 2006'da orijinal senaryoya sadık kalacak şekilde kurgulanan "superman ii: the richard donner cut" ortaya çıkmış oluyor.

velhasıl kelam birebir olmasa da pek çok açıdan synder kurgusunun hikayesine benzeyen bir durumdan geçilmiş.

bir de çok daha az alakalı ve zorlama sayılabilecek ikinci örnekse bohemian rhapsody'nin üçte ikisini çektikten sonra kovulan bryan singer olacaktır . kesişim kümesi olarak yine superman var, 2006'daki superman returns'ün yönetmenidir çünkü kendisi. en azından ismi künyeden çıkarılmamıştır.
  • junkie xl the crew at warpower isimli ilk ost'sini yayınladı:

https://youtu.be/vuy0_tz0jdu
  • kaç zamandır “bu versiyona ne gerek var, zaten sinemada izlediğimiz hali de berbattı, nasıl daha iyi olabilir ki?, snyder'in karın ağrısı nedir?” denip duruyor ya; adamın karın ağrısı, en baştan bu yana kendi yapmadığı bir filmin sonunda adının yazıyor olması zaten! ben onun yerinde olsam, sinema versiyonundan adımı dahi sildiririm!

şimdi şu haliyle görünenler; yine tam onun kafasında-kaosla beslenen bir görsel dünya sunuyor. evet kaos, çünkü adam bu tür dünyaları resmetmekten taa ilk filmlerinden bu yana hoşlanıyor!

benim için göz tırmalayan tek detay; ilk teaser, hatta promo fotolardan bu yana görsel/görüntü formatının 1:33:1 tam ekran halinde olması. bu tercihin sebebini kafamda tam oturtamamakla birlikte, görüntülerin 4k haliyle bile neden “ham” halleriymiş gibi durduğunu da şimdilik idrak edemiyorum.

bakalım, vardır herhalde bir bildiği zack s. efendinin!
  • tüm dünyada aynı anda yayınlanacakmış* . bizde büyük ihtimal bein yada blutv de yayınlanacaktır diye düşünüyorum .

kafamda 2 soru var şimdi . birincisi tüm dünyada aynı anda yayınlanacak dedikleri için acaba netflix ile mi anlaştılar ? (sanırım globalde işi hbo go ile halledecekler. )

ikincisi ise bein kullanıcıları ekstra para ödeyecek mi bu film için ? hali hazırda zaten benim film paketim var bunun için ücret isteyecekler mi acaba ?

benim gönlümden geçen netflix çünkü hem izleyeni en az mağdur edecek onlar ve en kaliteli yayını yapacaklar onlar.

zack snyder's justice league'in yayın tarihi 18 mart 2021 .
  • bunu merakla bekleyebilenlerin %99'u ergen-twitter trollü snyder'in aynı kafadaki kendini yetişkin sanan ergen fanboylarıdr, net. dc bile taşak geçiyor bunlarla, son zamanlardaki doom patrol'den sonraki en iyi dc işi harley quinn'den gelsin... ayrıca bu yapım yetişkin işi falan değildir, ultra fantastik edgy teenager craplarından sadece biridir.
  • 2 saatlik orjinal film 4 saat olmuş, tamam da ne farkı olacak yazanlar var.

ilkokulda matematiğin önemi.
  • ign zack snyder ile röportaj yapmış, filmi genel hatlarıyla konuşmuşlar.
    film 4 saat ve aslında ilkiyle çoğunlukla aynı film. ama oldukça farklı bir cut.
  • 18 mart'ta olacaklar:

1- bvs gömerek ünlü olan youtuber abiler sırf kötülemek için eleştiri yapacak (daha film çıkmadan çok kötü olacak, 2017'deki versiyondan bir fark olmayacak diyor bu abiler fakat film 4 saat sürüyor yani aynen dediğiniz gibi aynı bokun laciverti olacak değil mi? )
    2- bu abiler zack snyder eleştirisi üzerinden para kazanmaya devam edecek.
    3- bu youtuber abileri izleyen, kendi özgün fikirleri olmayan gençler de abilerinin ağzından ne çıkıyorsa orada burada bize söyleyecek.

2016'dan beri zack snyder'i sevmeyen insanların eleştirilerini dinlerim hepsi de abileri ne diyorsa onu diyor.

ha bir de bu abiler bvs'yi zack snyder yazıyor diye bilir halbuki bir imdb'ye girse filmi kim yazmış öğrenecek de neyse zack snyder gömmek bazılarının ekmek teknesi hehehe.
  • snyder'ın geçmiş filmleri göz önüne alındığında estetik açıdan muhteşem olacağı kesin.
hesabın var mı? giriş yap