• bitcoin'e alternatif, yeni para birimi (bkz: cryptocurrency)

  "bitcoin http ise zcash https" diye tanitmis kendini.

  https://en.wikipedia.org/wiki/zcash
 • jp morgan zash ile ortaklık anlaşması yaptıktan sonra iki katına çıkan digital para birimidir. zec/usd : 269.44 $
 • gün itibariyle, ethereum ile girdiği yarışta buraların ağası benim mesajı vermiş coin.
 • fiyatı 373 dolar'a yükselmiştir. bitcoin ve türevlerinden farkı tamamen anonim olarak para akışını gerçekleştirdiklerini iddia etmeleridir. coin'in sadece alıcısı tarafından görülebileceğini belirttikleri bir blockchain yapısı var. şöyle ki, shadowbrokers'ın temmuz ayında yayınlayacağı kritik güvenlik zafiyetleri için toplam talebi 100 zec (yaklaşık 40.000 dolar)

  kendilerinin zcash hakkında yorumu ise şu şekilde:

  ıs zcash safe and reliable?
  fuck no! ıf you caring about loosing $20k+ euro then not being for you. monthly dump is being for high rollers, hackers, security companies, oems, and governments. playing “the game” is involving risks. zcash is having connections to usg (darpa, dod, john hopkins) and ısrael. why usg is “sponsoring” privacy version of bitcoin? who the fuck is knowing? ın defense, tor is originally being by similar parties. theshadowbrokers not fully trusting tor either. maybe usg is needing to be sending money outside from banking systems?

  detaylar
 • bitcoinden sonra millet buna sarmaya başlamış. bir arkadaşım bunun için sistem kurmuş 5 ekran kartlı falan. dedim o nedir ne yaptın. sonra bir baktım ki tüm uyanıklar amd ekran kartlarını toplamış, piyasada zotac kart kalmamış.

  forumları şöyle bir gezdim adam 30 tane zotack 1070 kart almış, forumda gururla paylaşıyor fotoğraflarını. hakkatten almış yani kutu kutu zotac. ortalama 2000 lira desen 30 tanesi 60 bin lira.

  forumlardaki tavsiyelerde enteresan "abi evi arabayı sat git bu işe gir", "babamla konuştum kredi çekip bu işe giricez" falan. kazandırıyor mu evet şimdilik kazandırıyor anladığım kadarıyla ama bana youtubeun ilk para kazandırma zamanlarını hatırlattı. herkes bir şekilde girmişti youtube işine. hatta bizim adamlar uyanıklık yapıp 10 makineden sürekli videoları tıklatıyorlardı. patladılar sonra tabii. bakalım zcash nereye gidecek.
 • girilecekse şimdilerde girilmesi gereken madencilik ürünü.
  ki millet ev araba satıp girdi çoktan. bizim millete "havadan para gelcek hacı, yatırım lazım" de, o fakir fukara dolaşan herifler bir haftada 200-300 bin tele para bulur sana. böyle de garip insanlarla aynı oksijeni, azotu ve diğer gazları tüketiyoruz.

  kendi pc'si vice city'i zor çalıştırır, ama 10-15 tane gtx 1060-1070'li coin kazan sistem kuran adam tanıyorum. o derece yani.

  mantıklı bir kazanç için elektrik sarfını çözmek lazım. sırf bu yüzden alternatif elektrikte çığır açıcaz bence 5-10 yıla kadar. olağan bir salı günü yürüyüşe çıktığınızda sağa sola çaktırmadan bağlanmış güneş panelleri ve hoş bir çehreyle izlediğiniz akan dereye götün götün kurulmuş elektrik üretim sistemi falan görebilirsiniz.
 • buralar değerlenecek beyler (bkz: bitcoin) gibi buda patlar ileride
 • son günlerde fiyatı çok acayip değişendir
 • an itibariyle consolidation'i tamamlayip yukari yonlenmis kripto. market cap'i potansiyelinin cok altinda. onunde benim gorusum en buyuk engeli daha mine edilebilecek %80 gibi bir oranda zec var, bu da fiyatin bu kadar gidip gelmesini sagliyor ama su anda bulundugu seviye bu fiyat saliniminin dip noktasi gibi gorunuyor. tabii ki ytd.
hesabın var mı? giriş yap