• girilecekse şimdilerde girilmesi gereken madencilik ürünü.
    ki millet ev araba satıp girdi çoktan. bizim millete "havadan para gelcek hacı, yatırım lazım" de, o fakir fukara dolaşan herifler bir haftada 200-300 bin tele para bulur sana. böyle de garip insanlarla aynı oksijeni, azotu ve diğer gazları tüketiyoruz.

kendi pc'si vice city'i zor çalıştırır, ama 10-15 tane gtx 1060-1070'li coin kazan sistem kuran adam tanıyorum. o derece yani.

mantıklı bir kazanç için elektrik sarfını çözmek lazım. sırf bu yüzden alternatif elektrikte çığır açıcaz bence 5-10 yıla kadar. olağan bir salı günü yürüyüşe çıktığınızda sağa sola çaktırmadan bağlanmış güneş panelleri ve hoş bir çehreyle izlediğiniz akan dereye götün götün kurulmuş elektrik üretim sistemi falan görebilirsiniz.
  • piyasaya ilk çıktığında (29 ekim 2016) yaklaşık 7.5 bitcoin karşılığında 1 zcash alınıyordu. herkesin beklentisi yüksekti sonra muhtemelen büyük madenciler ve kurucuları büyük miktarda satış yaptı $5200 dolar olan zcash 2 gün sonra $500 seviyelerine geriledi.

sonraki günlerde ne kadar yükselmeye çalıştıysa da birileri satışlarla indirip durdu. tam hatırlamamakla birlikte o günlerde zcash in şeffaf olmadığı konuşuluyordu. madencilerin kazandığı her ödülün %20si zcash founders adı altında zcash takımına veya erken yatırımcılarına gidiyordu.

güveni sarsmasa fiyakalı bi coinimizdi.
  • tamamen spekulasyon yapacagim. bu yaziya gore alim satim karari vermeyiniz.

charlie lee litecoin'i 2011 senesinde ortaya cikardi. kendisi litecoin'in kurucusu ve ceo'su iken coinbase'de direktorluk yapmaya basladi. 2017 mayis ayinda coinbase litecoin'i platformuna ekledigini acikladi, fiyat uctu gitti, charlie lee de coinbase'deki gorevinden istifa edip sadece litecoin ile ilgilenmeye devam etti.

coinbase'in cofounder'larina baktigimizda fred ehrsam'in ayni zamanda zcash'in investor'u oldugunu goruyoruz. ehrsam 2017 basinda coinbase'deki gorevinden ayrilmis.

coinbase platformuna eklenecek bir sonraki coin'i dusununce bu yukaridaki bilgiler zcash'in ihtimalini arttiriyor.
  • gelistiricisi olan zooko’nun her ay kurucu odulu olarak aldigi yaklasik 300k-350k usd para kripto camiasinda pek hos karsilanmiyor.
    https://cryptocoinspy.com/…ders-reward-controversy/

bir diger gizlilik coini olan moneroyu cikaran fluffy spagni sikca elestiriyor bu konuyu. hakli adam ama gerci o da konferansa kolunda 800k usd saatle gidiyor. gercekten cok ilginc yeni bir zengin takimi yaratti butun bu coinler.
  • dash ile beraber maksimum anonimlik vadeden kripto para. bir diğer alternatifi:
    (bkz: pivx)
  • kripto para.

bu nasıl 5900 dolardan 169 dolara inmiş ya zaman içerisinde?

böyle bir çöküş yaşandıysa vay halimize.

yatırım tavsiyesi olmamakla beraber iyi geceler.
  • bitcoinden sonra millet buna sarmaya başlamış. bir arkadaşım bunun için sistem kurmuş 5 ekran kartlı falan. dedim o nedir ne yaptın. sonra bir baktım ki tüm uyanıklar amd ekran kartlarını toplamış, piyasada zotac kart kalmamış.

forumları şöyle bir gezdim adam 30 tane zotack 1070 kart almış, forumda gururla paylaşıyor fotoğraflarını. hakkatten almış yani kutu kutu zotac. ortalama 2000 lira desen 30 tanesi 60 bin lira.

forumlardaki tavsiyelerde enteresan "abi evi arabayı sat git bu işe gir", "babamla konuştum kredi çekip bu işe giricez" falan. kazandırıyor mu evet şimdilik kazandırıyor anladığım kadarıyla ama bana youtubeun ilk para kazandırma zamanlarını hatırlattı. herkes bir şekilde girmişti youtube işine. hatta bizim adamlar uyanıklık yapıp 10 makineden sürekli videoları tıklatıyorlardı. patladılar sonra tabii. bakalım zcash nereye gidecek.
  • equihash minig algoritmasını kullanan pow işlem kanıtına dayanan zero knowledge proofs olarak gizlilik odaklı coindir.
  • zcash bitcoin’e kıyasla daha farklı özelliklere sahip olan bir kripto para birimidir. merkezi olmayan blockchain teknolojisi kullanan zcash ayrıca transfer hacimlerinin ve işlem yapan partilerin de anonim olmasını sağlayabiliyor.

bu güne kadar piyasaya sürülen kripto para birimlerinin istisnasız hepsi ya bitcoin ya da ethereum’un birer alt türüydü. zcash ise öyle değil. diğer kripto para birimleri gibi altyapı olarak blockchain teknolojisini kullanan zcash’i farklı kılan ise yeni protokol yapısı.

zk-snark adındaki bu protokol zcash kullanıcılarının tüm işlemlerini anonim şekilde yapmasını mümkün kılıyor. bu ilk anda bitcoin ve ethereum’un da aynı özelliğe sahip olduğu durum gibi düşünülebilir ama daha farklı.

zcash, kamuya açık bir blok kullanarak merkezi bir ağ sürdürürken dahi tamamı ile ödeme gizliliği sunar. bitcoin’den farklı olarak zcash işlemleri, gönderen alıcıyı ve tüm işlemlerin değerini blok zincirinde gizlemek için korunabilir. yalnızca doğru görünüm anahtarına sahip olanlar içeriğini görebilirler. kullanıcılar tam kontrol sahibidir ve başkalarına görüşlerini anında kendi takdirine göre vermeyi seçebilirler. zcash işlemleri diğer tarafların işbirliğine göre değişkenlik göstermez.

bitcoin ve ethereum tabanlı sistemlerde kullanıcılar anonim kalırken tüm işlemler açıkça görülebiliyordu. zcash sisteminde ise işlemlerin kendisi de anonim kalıyor. yani iki kişi arasındaki transfer eğer bu kişiler bu işlemin görüntülenmesini istemiyorsa tümüyle gizli gerçekleşiyor.

bitcoin’de bir kişinin adresini biliyorsanız bu kişinin tüm işlemlerini takip etmeniz mümkündür. yani bir adresin nereye ve nereden ne kadar para transferi yaptığını görürsünüz. fakat zcash bunu engelleyen ve bilgileri gizleyen bir teknolojiye sahip. zk-snark adı verilen güvenli bir ağ teknolojisi sayesinde ağdaki işlemler ve adresler saklanabiliyor. pantera capital, roger ver ve barry seibert gibi isimlerin desteklediği zcash (zec) bitcoin gibi toplam 21 milyon adet üretilebilecek. zcash blokları da 10 dakikalık bloklar yerine 2.5 dakikalık bloklar olarak düşünülmüş.

zcash kripto para birimi dağıtım yöntemi yüzünden bir çok tartışmaya neden oldu. bir açık kaynak topluluğu olmak yerine bir şirket olarak kurulmuş olması pek de güzel karşılanmadı. bitcoin ve ethereum gibi diğer kripto para birimleriyle arasındaki en önemli farkı kapalı kutu olmasıdır ikinci büyük fark ise “kurucuların ödülü” olarak adlandırılan maden ödülleri üzerine bir vergi ile yatırımcıları ve işçileri nasıl ödüllendirmeyi planladıklarıdır.

zooko wilcox, zcash’i bulan kişidir ve aynı zamanda zerocoin electric coin company’in ceo’luğunu yapmıştır. zec piyasaya 29 ekim 2016 yılında sürülmüştür. ağırlıklı olarak john hopkins üniversitesi’nden bilim adamları barındıran ve yaklaşık 10 mühendisi bulunan zcash’in ne kadar başarılı olacağı merak konusu.

kaynak
  • bittrex delisting haberi ile dibi gormus privacy coin.
hesabın var mı? giriş yap