• masumiyet adındaki yapıtıyla 1999 yılında venedikantalya film festivallerinde ödüller almı$,ba$arılı & kendine has bir yönetmen..

  ciğerden kopan editto : iyi ki varsın zeki demirkubuz, bana kendi dilimle düşünmemi sağlayacak belgeseller sunduğun ve zamanında 10 kişinin bile doldurmadığı sinema salonlarından bunca üretkenlikle çıktığın için. sağol, var ol.
 • (bkz: ucuncu sayfa)
 • masumiyet ve ucuncu sayfasini seyredip helal olsun adama diye dusundukten sonra, haril haril ilk filmi c bloku arayip, hicbir yerde bulamadigim, istiklalde sik sik karsima ciktigi icin, bir gun dayanamayip abi su senin filmi nerden bulurum yav diye yolunu kesecegim, guzel insan.
 • son filmleri yazgı ve itiraf'ı sinemasında avrupa film festivali sayesinde ankara kavaklıdere sinemasında izleme şansı bulduğumuz, büyük yönetmen, muhteşem bağımsız.
 • filmleri pek güzel, pek durudur. şimdiye kadar ki 5 filminde ezilenlerin, kaybedenlerin öyküsü yanında şehirdeki sıkışmışlığı, çıkışsızlığı anlatır.. sinemadaki teknik terörden yakınır. filmlerinde ve gerçek hayatta minimalisttir. çok az ışık kullanarak da mükemmel görüntüler yakalanabileceğini itiraf filmiyle kanıtlamıştır. oyuncu yönetiminde türkiyede üstüne yoktur. kısıtlı bütçeyle çok iyi filmler çeker. sette biraz agresif dolduğu söylenir. karanlık üstüne öyküler adıyla bir üçleme çekiyor bu sene. ilk iki film yazgı ve itiraf yakında vizyonda son film hicran bu sene içinde inşallah. türk sinemasının nuri bilge ceylanla birlikte aydınlık yüzü..
 • sinema dünyasının müthiş bağımsızı. duru dil. keskin gözlem. ezilenlerin yenilenlerin hikayelerini iç boğmadan anlatır. olduğu gibi yalın ve temiz. kendi ekolünü yaratmış düzgün bir adam. kişiliği de öyle. öyle sinan çetin fışkırıklığı çiğliği yoktur. cool bir herif. her filminde çaktırmadan filmin bir köşesinden 1 saniyeliğine görünür. herhalde tek özentisi de budur: alfred hitchcock'luk yapmak. gerisini zaten bilenler bilir.
 • bir ara ntvde yayınlanan simurg adlı belgesel dizisinin birkaç bölümünün yönetmeni
 • helal olsun bu adam bu işi biliyor dedirten insan
 • sinema okulu hayatımı onu ve filmlerini inceleyerek geçirdikten sonra bir söyleside karsilastigimda en iyi dostum kadar tanidigimi hisstettigim etkilendigim sevdigim cekemeyenlere karsi sürekli savunmaktan vazgecmedigim ayni zamanda da kiskandigim iyi insan önemli yönetmen. birgün karsilasirsam "bana 2 saatinizi ayirir misiniz sadece konusmak icin" dileginde bulunmayi kafama koydugum yalniz olmaktan haz alan altinci filmi yolda olan usta.
 • zeki demirkubuz ne yapsa izlenir, ben izlerim, zeki demirkubuzu izleyeceğinize siperdman i izleyenlere gülerim, çünkü sinema eeylnce diyildir , sanattır.
  üstelik yedincisi.
  bir sayayım:1.2.3.4.5.6.7
  hakkattan 7 evet
hesabın var mı? giriş yap