• anlam veremediğim sorunsal. burası zeytin memleketi, zeytinyağını ithal etmiyor kendimiz üretiyoruz. buna rağmen pahalı.
  • sen gidip bina dikeceğim diye onca zeytin ağacını katledip zeytinlikleri yok edersen, adamakıllı tarım politikaları uygulamazsan, üretim yapmazsan değil zeytinyağı; ekmek ve su bile pahalı olur.
  • sanki memlekette ucuz bir şey varmış gibi sadece zeytinyağı fiyatından bahsetmek saçma. türkiye’de hiçbir şey ucuz değil ki. ekmek zamlandı, su zamlandı, kahvaltılık pahalı, her yanı denizlerle çevrili ülkede tezgahta kokmuş palamut bile pahalı. alım gücü olmayan insanlarımıza allah yardım etsin.
  • rakıdan pahalı değildir. rakının anavatanında.
  • olması gereken kalitede ve dürüstçe üretilmiş olanı pahalı değildir.
  • ege kıyılarından alırsan 25 lira civarı bulunabiliyor litresi, - ki bu hala çok uygun. ama bazı butik zeytinyağı yapan yerler var, litresi 75tl civarında seyrediyor, bu sefer insan tedirgin oluyor, o çok özelll olan çok özel ise bu aldığım ne? sonuçta yiyor içiyoruz, güzeline ulaşırsan bildiğin şifa, ama o kadar güvenmiyorum ki hiçbir üretim noktasına, güvenip bulduklarımsa dediğim gibi butik ve sürekli alınabilir değil malesef.

not: bi sürü mesaj gelmiş mutlu oldum, bazıları güzel bilgiler içeriyor.
    ama belirteyim, ege kıyılarından bulursan diye bahsettiğim tanıdığınız bildiğiniz, insanlar olmalı. yol kenarında satılan plastiklere doldurulmuş ne olduğu belli olmayan zeytinyağından bahsetmiyorum.
  • zeytinyagi kesinlikle pahali degil. bunu soyleyen feto'cudur, vatan hayinidir. zeytinyaginin litresi markette 2,5$, yagcidan acik halde alirsaniz da 2$. fiyati 2$ olan birsey nasil pahali olabilir lan? bakin mesela havaalaninda yarim litre suyun fiyati 1$, oranlarsaniz zeytinyagi ile ayni para. su kadar ucuz o zeytinyagi. pis fakirler sizi.
  • (bkz: alım gücü)
  • talep, fiyatı belirler. arz da yetmiyorsa fiyat zıplar.
  • 5 sene önce öyleydi, artık değil diyerek karşı çıktığım ve olmadığını iddia ettiğim sorunsal.

denildiği gibi yerinde 20-40tl arası en iyi kalite zeytinyağı bulunabiliyor, ortalama 30tl desek litresi 4 dolar bile etmiyor, üstelik ayçiçek ve mısır yağlarının fiyatları da giderek zeytinyağına yaklaşıyor.
hesabın var mı? giriş yap