• üst edit: yazarlık hayatımda ilk defe debe’ye girmişim. bunu da gereksiz bilgi olarak iliştireyim buraya.

hakkinda girilen 458 entry’den 450’si kilo vermesi gerektigiyle alakali olan basketbolcu.

bu basligi takip ediyorum, girilen entry gorunce acaba bir gelisme mi var diyerek merakla basliga giriyorum bir de ne goreyim; super zeka yazarlar kilo vermesi gerektigini yazmis.

adam milyar dolarlarin dondugu bir sektorun en populer parcalarindan biri. neden onlardan daha iyi biliyormus gibi ya da onlar bu durumu goz ardi ediyormus gibi davraniyorsunuz?

beklediginiz sey; yetkililerin burayi okuyup “ana neden dusunemedik, hemen diyete sokalim cocugu” demeleri falan mi?

edit: alttaki yazarlar yazınca aklıma geldi unutmuşum belirtmeyi; kilo vermesi gerekiyor.
  • shaq niye emekli olmuş? çünkü kiloları yüzünden ayak baş parmağı sakatlanmışmış. olm adam zaten 39 yaşına kadar oynamış, ayak parmağı sakatlanmasa 70 yaşına kadar oynayacakmış gibi anlatmayın.
  • şortunun içine elyaf koyduğunu düşündüğüm genç basketbolcu. yoksa o götle o vertical olmaz.
  • koca götü ve agresif oyun stiliyle bence lebron'dan ziyade charles barkley'i andıran çocuk. shawn kemp'e benzetenler de var.
  • o dediklerin hall of fame yapıyor zaten amk. daha ne olsun istiyorsunuz anlamıyorum. din mi kursun, toplanıp allah mı diyek?
  • bu gece ayıcığı izlemek için gözlerime limon sıkıyorum. bi kötü oyna bak bakayım o şişko göbeğini nasıl tokatlıyorum
  • hayvani cüssesinin yanında perdelerini kaldırdığı zaman kedi gibi bir insan olduğunu bize gösteren 2019 nba draft 1 numarası.

pelicans forması altında lonzo, ingram, hart, jrue holiday gibi isimlerle birlikte çok keyifli bir sezon izleteceklerini düşünüyorum.

sakatlık uzak olsun.
  • 17, 18 yıldır nba takip ediyorum.

motordan uçup kariyeri biten adam gördüm.*
    uyuşturucu sebebiyle kariyeri biten adam gördüm*
    alkol yüzünden kariyeri biten adam gördüm.*
    obezite yüzünden kariyeri biten basketbolcu ilk kez göreceğim.
  • rakip takımda 2.29'luk tacko fall isimli azman oynamasına rağmen 32 sayı (12/24 şut isabeti, 3/7 üç sayı, 5/7 serbest atış) 12 ribaund, 4 asistle maçı tamamladı ama burada kendisine tam anlamıyla overrated denmiş. komik gerçekten.
  • bu kilo ve iriliğiyle nba'de iz bırakması imkansıza yakın. üstelik şutu da çok zayıf.

anomali derecesinde bir vücut yapısı var, bakın henüz 18 yaşında ve 130 kilo, kilolu olmak kimilerinde genetiktir, yapacağı antremanlarla kasları iyice büyüyecek ve 140'lı kiloları görecek. lebron ile kıyaslanıyor, ki lebron lige girdiğinde 105 kiloydu,

kusura bakmayın da daha da genişleyecek olan bu kütlenin habire zıplayıp yere inmesine hiçbir eklem ve bağ dokusu dayanmaz. kronik sakatlıkları olacaktır. üst seviyede uzun süre basketbol oynayacak sağlığı bulması imkansız.

kolejde şutu olmadan da atletizmi ve fiziğiyle ezmesi çok olağan ama nba'de bunu yapması da çok zor. velhasıl işi zor bu arkadaşın. umarım sakatlanmaz ama ben kısa sürede sakatlanacağını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap