• feriha kötü yola düşer dediydim ama ağbisi dayanamadı ondan önce düştü. ben neden bu diziye düştüm orası meçhul.
  • ajitasyon ve bir insanın belasının sikilmesi halkımız tarafından severek izlenen unsurlardır. bu dizi de bütün bunları içinde barındırmaktadır. ama yapmayın etmeyin ey halk, ey insanlık! hayat sizlere güzel bir armağan.
  • aktörlerin yaşlandıkça iyi oyuncu olduğu fikrini çöpe atan dizi. feriha'nın babasının oyunculuk namına iki mimiği yok. ilkokul müsameresinde gibi oynuyor.
  • --- spoiler ---
    kondom kullanmaktan aciz koray embesili ve ertesi gün hapından bihaber günce gerzeği yüzünden, hatun hamile kalıvermiş. ulan herifle fuckbuddy olurken gayet iyi, arada aşk yok bir şey yok, hatta herifin evinden cd çalıp hande'ye teslim etmekte tereddüt etmiyorsun, ama hamile kalınca koray suçlu, iyi mi? ha, koray da -her ne kadar biraz yakışıklı olsa da- süzme salak.

feriha da, ailemizin rahibe teresa'sı, önüne gelene yardım ediyor. okulun orda restoranda buluşmalar, gizli gizli konuşmalar ... salak kız ya git emir'e anlat. "günce ile koray düşüp kalkıyorlarmış, kız hamile kalmış, tuvalette hüngür hüngür ağlarken buldum, koray'la konuştuk çok üzgün ikisi de, çocuğu aldıracaklar" de yani. hande de göt olduğuyla kalsın.

feriha'nın abisi mehmet jigolo oldu ya, çok enteresan hakkaten. sikici tipi de yok değil, gideri var yani. esmer mesmer. bu dizide de "cinsel özgürlük" rüzgarları esiyor maşallah. koray'la günce fuckbuddy, feroş'un abisi seks işçiliği yapıyor.

bu bölümde emir'in kaslarını izledik. havuz başında harikaydı. feriha bununla yiyişmeli, acilen! gerçi eleman o kadar sırılsıklam aşık ki, feroş bununla sevişmek istese "evlenmeden vermem" diyebilir bu emir. o derece aptal.

dizide niye koray'a veya emir'e asılan gey karakter yok? özel üniversitede okuyorlar. zengin çocuklarından hiç mi gey çıkmaz? acayip sıkıcısınız off. senaristler de kabız yani. koy oraya emir'e platonik aşık bi gey. mesela koray biseksüel olsa. içten içe emir'i arzulasa ...

ben bir ara jigolo mehmet'in yatacağı kadınlardan birinin aynı apartmandaki kokoşlar olabileceği ihtimalini düşündüm. eğlenceli olurdu cidden. üst kattan çağırıyorlar "mehmeeet, canım çekti" eleman koşa koşa düz duvara tırmanıyor. yalnız jigolo klişesine uydurmak için çok kasmışlar. kadınlar çok yaşlı. 40'larındaki süslü püslü orta yaşlı bakımlı "sex and the city"vari üst orta sınıf istanbul kadınları jigolo çağırmaz mı hiç? eğlencesine çağırabilirsin bir iki kere. beğenmezsen şutlarsın.

ben şahsen koray ve feroş'un fotoğrafını çeken elemana hasta oldum. o benim jigolom olsun. ya da, hande bunun eline o kadar para vermişken iki yiyişselerdi arabada. parmağını deklanşöre basacağına başka yerlere de bassaydı.

diziler gittikçe bayağılaşıyor. içinde azıcık seks varsa bile görgüsüzce. doğal akışında yediremiyorlar senaryonun içine. hani, günce ile koray'ın fuckbuddy olması gayet iyi olmuş. üniversitede olur böyle şeyler. feriha, hap attığı gün emir'le sevişmeliydi. hiç mi canı istemez insanın?! amma salaksınız.
    --- spoiler ---
  • sayesinde kapıcılık yapmaya karar verdiğim dizidir. neden mi? bakın şimdi :

feriha'nın yalanlarını, abisinin jigolo olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini, emir'in -inanılamayacak şekilde- kızın tekine bu derece aşık olmasını, bir de üstüne o kızın isminin feriha olmasını -feriha lan!- falan geçtim.. feriha'nın annesi temizliğe gittiği her evden 200 tl ile çıkıyor! şaka mısınız? haftada 4 kere gitse 800 eder. ayda en az 3200 tl kazanıyor bu aile. — "etti mi üçbinihiyüüüzzzz, veeee milliyetçi hareket partisinin 40.yılı kutlu olsun" diye bir şaka yapmicam burada, hayır yapmicam.

bir de üstüne paramız yok biz fakiriz diye ağlıyorlar. bu senaristi annesi küçükken 5 kere havaya atıp 4 kere mi tutmuş n'apmış ben anlamadım?

ben elimdeki diplomamla ilk maaşımda 3200'ü göremem bu ülkede be. çok dertliyim sözlük.

4 yıl sonra gelen edit: tam 3 yıldır lanet olasıca kurumsal iş hayatındayım, daha yeni görebildim +3200leri. farkındalığım gençken de yüksekmiş meğer, ben yeni oluştu sanıyordum.
  • emir sarrafoğlu kişisinin bu haftaki havuzdan çıkma sahnelerini izlerken kadın izleyicilerinin yüreklerinin ağzına geldiği, bana her daim ıslak gezen aşk-ı memnu'daki behlül haznedar'ı anımsatmış sahneleriyle kıyas imkanı tanımış, emir denen çağatay ulusoy isimli gencimizin, kıvanç tatlıtuğ ile aynı kulvarda bile olamayacağına karar verdiğim, süt gibi oluşuyla sarı kıvanç'tan ayrılan çağatay denen muhteşem gencin hatrına izlenecek, başka da bir haltı olmayan dizidir.
  • eski türk filmleri klişeleriyle dolu falan filan derken ne ara hung'a bağladığını anlayamadığım dizi.
  • biraz önce feriha'nın annesinin; "ben senin adını feriha koydum, sen benim amıma kodun." tarzı bi konuşma yaptığı über dizi.
  • bu dizide adını bilmediğim kötü karakter oynamaya çalışan sarı boyalı biz kız çocucuğu var hani sürekli birilerine çemkiriyor. çemkirmesinin bittiği son sahnede tek ayağını hafiften yere vurarak üzerinde yaylanıp arkasını dönüyor sonra nal takmış gibi zıplaya zıplaya yürüyor ha bu dönüş esnasında da tek omzunu oynatabiliyor. allahım nasıl becerekli, ha bunları bir de o muhteşem sesiyle pekiştiriyor ve dolayısıyla tadından yenmiyor. kötü karakter oyuncusunun kendisinden nefret ettirmesi makbuldür denir. ama böyle giderse bu kızcağız çok iyi oynayıp harika bir kötü karakter yarattığı için değil, hem çemkirip hem titreyip hem de omuz silkebildiği ve bunları bet bir sesle bütünleştirdiği için kesinlikle nefret ettirecek kendinden. ama ne diyeyim keşke biraz daha şöyle yapsa diyecek birşeyim de yok çünkü umutsuz vaka bana göre. yerinde olsam başka iş kollarında şansımı denerdim, kendisine de bunu bir düşünmesini tavsiye ederim.
  • kandırıldık türkiyem!

-istanbul kalabalık.
    -15 milyon nüfusu var.
    -gezilecek çok yer var.
    -çarpık kentleşme de cabası...

hadi ordan! bu saatten sonra bok inanırım size. gördük işte bu dizide asıl gerçekleri.

-istanbul toplam 30 kişiden oluşuyor. bunların hepsi bir yerlerden birbirlerini mutlaka tanıyor (komşu kızı cansu ve emir hariç. onlar tanışmıyorlar bir tek.)
    -istanbul'da gidilecek bir otel, bir şeyler içilecek tek bir cafe var. herkes o otele geliyor, herkes o cafe'de takılıyor.
    -istanbul'da toplam 6 tane ev var ve bu evlerin temizliğine sadece feriha'nın anası gidiyor.

artık bana "istanbul'da yaşam çok zor." demeyin lütfen. yemem.
hesabın var mı? giriş yap