hesabın var mı? giriş yap

 • yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ve östrojen hormonunun da etkisiyle bu hücreler genişler. kan dolaşımı giderek yetersizleşmeye başlar. yağ hücrelerinin genişlemesi ise yağ dokusunun aşırı yayılması demektir. bu yayılma deri altı bağ dokusunu da etkileyerek vücudun normalden daha fazla su tutmasına ve dolayısıyla da kan dolaşımının zayıflamasına neden olur. vücut kan dolaşımındaki zayıflamayla birlikte, dokulara eskisinden daha az oksijen ulaşmayla başlar. bunun sonucu dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt yüzeyi pürüzlü bir görünüm almaya başlar. ve bu lanet olası görünüm de "selülit " adını alır.

  ne yazık ki östrojenden dolayı kadınların en büyük belası olmuştur. ayrıca kilodan bağımsız olmakla birlikte selülitin oluşmaması için tek yol vücutta yağ oranının düşük olmasıdır.

  şimdi gerçek hayattan örneklersem; kilom genelde normalden 5-6 kilo fazla olmasına rağmen hayatım boyunca düzenli spor yaptığımdan hiçbir zaman bu problemle karşılaşmamıştım ta ki geçen sene sakatlanıp sporu tamamen bırakana kadar. dolayısıyla 1 yıl içinde ciddi şekilde selülit oluştu.

  2 aydır düzenli olarak cardio yapmaya çalışıyorum. ve yanında yaptıklarım ile doktorun dediğine göre ciddi şekilde iyileşme var. peki neler mi yapıyoruz bu süreçte;

  - mümkünse her gün, yoksa haftada 3-4 gün spor ,
  - spor sonrasında yapılan banyoda, sorunlu bölgeye aşağıdan yukarıya doğru yapılan kese ,
  - gün içerisinde bolca sıvı tüketmek özellikle bitki çayları yağ takımı ve toksin atımı için de çok faydalı,
  - yağlı yiyecekler, özellikle fast food tüketmemek,

  ve sonuç olarak günden güne pürüzsüz, sağlıklı bir vücut. sadece biraz sabır ve azim ile yapamayacak şey yok, selülit halt etmiş.

 • ulan 900 seneden fazladir turklerin elinde olan van icin "ne isleri vardi o askerlerin orada" diyebilecek kadar dilleri uzayan hainlerin destekledigi saldiridir.

 • peşin peşin edit: akp seçmeni tarafından konuları ne olursa olsun yüzde 99'unun asla yapılamayacağı iddia edilecek beyannamedir.

  selam ben türkiye'de muhalefet yok yeaaaa.

 • asıl rahatsızlığı dinin kitleleri kontrol etmek ve kişisel çıkar elde etmek amacıyla manipülatif bir araç olarak kullanılmasından kaynaklı olabilir.

 • 100 milyar dolar rezerv deniyor, kimi kandırıyorsunuz ve bunun hesabı bir şekilde sorulmalı. türkiye tarihinde böyle bir olay yok devlet hazinesi bu, cumhuriyet tarihinde en son ne zaman eksi bakiye veriyor bu işin kandırıldık kısmı olmaz ve olmayacakta.

  eskiden miting meydanlarında bu geçmiş hükümetler memura maaş ödeyemiyor diyordu tarihte böyle birşey henüz olmadı ama olmuş gibi gösterip ardından koskoca devlet hazinesinde rezervi sıfırlamak hatta onu eksiye çekmek çok büyük bir başarıdır aslında.

 • ysk üyeleri o seçimi neden iptal ettiler, önce bunu açıklamaları gerekmiyor mu? bu konu üzerinden yürümeleri kendilerine zarar verecek, göreceksiniz.

 • bence az bile söylemiş.

  17 ile 19 yaş arası oecd dünya orta ve yükseköğretime katılım sıralaması (ülkeler bazında öğrencilerin 2017-2019 yılı lise ve üniversite kayıt oranları ortalaması):
  türkiye, ilk 45 ülke arasında 37. sırada!

  görsel

  kaynak: https://data.oecd.org/…ducation.htm#indicator-chart

  (orta okuldan sonra öğrencilerin yüzde kaçının liseye; liseden sonra yüzde kaçının üniversiteye devam ettiklerini hesapladıkları, ülkelerin genel eğitim durumları hakkındaki veriler.)

  qs world university rankings, dünya'daki en iyi üniversiteler sıralaması:
  türkiye'nin dünya'daki en iyi ilk 500 üniversitesi sıralamasında 0 üniversitesi (yanlış okumadınız, sıfır!), ilk 1000'de ise sadece 9 üniversitesi bulunmakta!

  görsel

  kaynak: https://www.topuniversities.com/…sity-rankings/2022

  not: gelişmiş ülkeler james webb uzay teleskobu'yla diğer yıldızların çevresinde yer alan disklerin tayf ölçümlerini yaparken, akıllı şehir modellerine ve insansız tarıma geçerken, bizim muhalif yarı-cahil vizyonsuzlar da 2022 yılında hala: “köy enstitülevini kapatmayalavdı iiyivdi.”

 • sorunu doğru tespit eden açıklama.

  "siz" yolunuza devam ediyorsunuz. bizlerin çoğu yolda kaldı, kalanı da sürünerek ilerliyor.

  umudumuz, yola sizin olmadığınız bir rotada tekrar devam etmek.