hesabın var mı? giriş yap

 • öncelikle (bkz: chuck norris facts).
  gavurun olur da bizim olmaz mı? gençler üşenmemiş en bir güzel chuck norris fact'lerini adapte etmişler.

  ibrahim üzülmez iki kaleye bir gol atabilir.

  ibrahim üzülmez sonsuza kadar koşabilir. hem de iki defa.

  ibrahim üzülmez'in çalım yediği sağ açık yoktur, geçmesine izin verdiği sağ açık vardır.

  top ibrahim üzülmez ile rakip oyuncu arasındaysa, top ibrahim üzülmez'dedir.

  messi'nin dünyanın en iyi futbolcusu olmasının sebebi, ibrahim üzülmez'in bu dünyanın dışından olmasıdır.

  einstein'ın görelilik teorisine göre, ibrahim üzülmez bir sonraki pozisyonda gireceği kademeye, dün girmiştir.

  adil bir oyun olması için ibrahim üzülmez gözleri kapalı oynar.

  ibrahim üzülmez, "ronaldo mu? messi mi?" sorusunun cevabıdır.

  "tsubasa mı? benjamin mi?" sorusunun cevabı da ibrahim üzülmez'dir.

  ibrahim üzülmez'in teri kanseri iyileştirebilir, keşke terleseydi.

  duran ibrahim üzülmez yorgun değildir, sadece bekliyordur.

  dünya'da iki tip insan vardır: ibrahim üzülmez'den çalım yemeyenler ve profesyonel futbolcular.

  ibrahim üzülmez hayatında bir defa ofsayta düşmüştür, o da kendi attığı pasa koşarken.

  ibrahim üzülmez dirseğini yalayabilir.

  (bkz: daha gider bu)

 • - aut atışı kullanan stoper [ogun temizkanoğlu]
  - devre arası forma değiştiren takımlar
  - 4. hakemin orta hakem yerine maça devam etmesi
  - müsabakayı aynı anda cine5'in şifreli ekranında izleyip radyodan dinlemek
  - şapkalı kaleciler [aumann]
  - endüstriyelleşip samimiyetini kaybetmemiş futbol ortamı
  - hakan peker [ateşini yolla bana]
  - athena [holigan]
  - hagi & hakan şükür
  - arçil & şota
  - uche & högh
  - amokachi & oktay
  - bir biletle 3 kişi maça girmek
  - tribünleri diklemesine kesen takımın rengini taşıyan şeritler

  gibi renkli ve hüzünlendiren şeylerdir.

 • doğuştan sahip olduğu yeteneğe, kazandığı kamyonla paraya, etrafında pervane olan kızlara, 7/24 kendisine dalkavukluk eden menajerlere rağmen zerre şımarmayıp hala it gibi çalışan, en büyük yıldızı olduğu takımın aynı zamanda en çok çalışan oyuncusu da olan, takımın yenik olduğu maçın 90. dakikasında bile 70 metrelik deparlar atan ve tüm bunların karşılığını alan saygı duyulası adam.

  böyle adamları görünce, türklere futbolun yasaklanması gerektiğini düşünüyor insan. şampiyon olan takımın ilk onbirinde selçuk şahin diye bir adam var lan..

 • hanımın gallinari'ye;

  "aaa ne güzel yüzlü çocukmuş, türk mü bu?"

  demesinden sonra evde küçük çaplı bir kriz yaşandığını söyleyebilirim.

  tribimi yaptım hemen, şeftali soymuş getirmiş, yemiyorum.

  öyle bir maç.

 • dolandırıcı mesajlarında, e-postalarında genellikle yapılan yazım yanlışlarının, cümle düşüklüklerinin bilerek yapıldığı.

  okur okumaz ulan bari dolandırmak istiyorsun bunu profesyonel bir şekilde yapsaydın dersiniz. kabak gibi ortada olan yazım yanlışları, cümle düşüklükleri size direkt dolandırıcı mesajı olduğu söyler. işin gerçeği onların tam olarak istediği de bu. sana değil, o yazım yanlışlarını anlamayacak kadar bilgisiz ve saf insanlara ulaşmak. amaçları seni son noktaya getirip vakit kaybı yaşamak değil. ilk mesajda seni eleyip sadece başlarına bela açmayacak saf insanları bulmak.

  kaynak: seth godin - this is marketing
  edit: imla

 • omega ve swatch markalarının iş birliği neticesinde üretilip yakında bioceramic moonswatch collection adıyla piyasaya sürülecek olan saat serisidir.

  omega marka bir saat hayali kuran ancak ekonomik olarak gücü yetmeyenler için güzel bir alternatif olabilir.

  link burada.

  gezegen görsellerine tıklayarak modellere göz atılabilir. mercury, moon ve saturn modelleri gayet yakışıklı görünüyor.

  edit: sahibinden.com sitesindeki fırsatçı yamyamlar mağaza fiyatı 4 bin tl olan saatleri ortalama 15-20 bin tl'den satışa koymuşlar. gaza gelip seri üretim bir saat için bu tuzağa düşmeyin.

  edit 2: modlar başlığın son kelimesini moonswatch olarak düzeltirlerse daha doğru olur.

 • görsel
  görsel
  görsel

  kardeşim makbule'ye diyerek imzaladığı fotoğraf.

  29.6.1921, ankara.

  rakı sofrası, atam gibi popüler yanılsamaları yazanları görüp iki kelam etmek istedim, atatürk bir dost meclisinde bana atam diyeceklerini bilsem bu soyadını almazdım demiş. öncelikle bunu bilelim, ona göre hitaplarımızı değiştirelim. rakı sofrası meselesine gelince de, 1937'de ankara halkevleri'nde gençlerle sohbeti esnasında celal bayar gençlerin hiç yorulmadan onu takip edeceklerini dile getirmiş, mustafa kemal ise şöyle cevap vermiş,

  "bu gece buradaki toplantımızı ve benim hakkımdaki derin duygularınızı celâl bayar çok güzel ve canlı bir anlatımla bana bildirdi. bu sırada dedi ki: “siz genç arkadaşlar, yorulmadan beni takibe söz vermişsiniz.” işte ben özellikle bu sözden çok duygulandım.
  yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? yorulmamak olur mu? elbette yorulacaksınız. benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman bile durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir. yorgunluk her insan, her yaratılmış için doğal bir durumdur. fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevî bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.sizler, yani yeni türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız bile beni takip edeceksiniz. ben bu akşam buraya yalnız bunu size anlatmak için gelmiş bulunuyorum. dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. türk gençliği amaca, bizim yüksek idealimize, durmadan yorulmadan yürüyecektir. biz de bunu görmekle mutlu olacağız. "

  yani atatürkü anlamak için onunla rakı içmenize gerek yok, bu kadar sığ olmanıza hiç gerek yok, atatürk'ün fikirlerini benimseyip o emelde çalışmak rakı masasında iki kadeh içmekten daha değerlidir.

  not: 2. resimde atatürk'ün arkasındaki kim diye soranlar olmuş, atatürk'ün çocukluktan beri arkadaşı olan salih bozok'tur, aynı zamanda yaveridir, harp okulundan da beraber mezun olmuşlar, salih bozok jandarma olmuş, yarbay rütbesine kadar yükselmiştir. milli mücadele zamanında başyaver -hatta selanik'te milli mücadele için örgütlenirken görev dağılımı esnasında mustafa kemal salih bozok'a seni yaverim yapacağım demiş, salih bozok'da sen ne olacaksın deyince atatürk, seni yaver yapabilecek adam diye yanıt vermiştir- cumhuriyetten sonra meclis başkanı yaverliği ve cumhurbaşkanı yaverliği yapmış. atatürk vefat edince, bir komutan yaversiz olmaz diyerek intihar teşebbüsünde bulunmuş fakat ölmemiştir. 2.5 sene sonra çok sevdiği komutanına kavuşmuştur. nuri conker, salih bozok ve mustafa kemal çocukluk ve mahalle arkadaşlarıdır. salih bozok vasiyeti üzerine ankara cebeci askeri şehitliğine, nuri conker'in yanına defnedilmiştir.

 • ahmet nur çebi'ye en büyük tepkiyi zaten beşiktaş taraftarları koydu. şu an bu konuların konuşulması gerçekten utanç verici. rica ediyorum başkanın yakınlarındaki kişiler biraz sustursun başkanı. ekstra puan verilecekse de verilir, şu an zamanı değil bunların.