• mansur başkanım gözünü seveyim metro yap artık şu başkente dediğim.

hala kasaba gibi minibüslerle toplu taşıma kotarılmaya çalışılıyor.

burası başkent aga, 6 milyon kişinin ulaşım ihtiyacı metrosuz sağlanamaz.

sana güveniyoruz başkanım. anca sen yaparsın.
  • (#163463952)

gene ezbere, anlamsız, götten uydurma bi ton aynı zırvalık, hiç bitmeyecek galiba bu. biz ankaralıların sınavı da bunlar herhalde

neyse biz sorularımız soralım

1- şehir içinde orman nasıl olabilir? ortasında orman olan meşhur metropoller hangileridir?
    2- beykoz şehir içinde midir?
    3- beykoz'a gidilebilecek sürede kızılcahamam'a gidilemez mi? kızılcahamam, çamlıdere, çubuk, beypazarı vs. ormanları sizin için bir şaka mıdır?
    4- ankara ve istanbul'daki kişi başına düşen ortalama yeşil alan kaç m^2'dir? ( not: ankara 20 istanbul 6 m^2 civarı kaynak)
    5- yapay olmayan kentler hangileridir? doğal şehirler doğada kendi kendilerine mi yetişirler? "yapay" ve "doğal" şehir ayrımı nedir?
    6- ankara gibi istanbul'un da yüzde 99'u son 100 yılda ortaya çıkmamış mıdır? iki şehrin de yüzde 99'u 20. yüzyıl da ortaya çıkan cumhuriyet dönemi mimarisi değil midir?
    7- istanbul'da (ankara'da olmayan) hangi kent kültürü vardır? mesela tiyatro seyircisi sayıları nedir? veya kitap okuma oranları? veya lisans, yüksek lisans, doktora mezunu sayıları nedir?
    8- ankara vilayetinin ve ankara ilinin osmanlı dönemindeki nüfusu nedir? ve bir kasaba'nın yaklaşık nüfusu nedir?

https://tr.wikipedia.org/wiki/ankara_vilayeti

9- bu "ufak kasaba" nasıl olurda 1 milyonu aşkın nüfuslu ankara vilayetinin merkezi olabilir? 1914'de bile, sadece merkezi 300 binden fazla bir yerleşim yerine kasaba demek ne kadar doğrudur?

10- ankara'nın tarihi yok ise gordion'u, ankara kalesi'ni, roma hamamı'nı, arslanhane camisi'ni uzaylılar mı inşa etmiştir?

https://en.wikipedia.org/wiki/history_of_ankara

11- yaklaşık 4000 yıldır kesintisiz yerleşim olan tüm dünyada kaç metropol vardır? 4000 yıldır yerleşim olan bir şehre "100 yıllık mazisi var" demek sizce de aptalca değil midir?

12- anadolu medeniyetleri müzesindeki eserler sizin için birer oyuncak mıdır? anadolu medeniyetleri müzesi'nin avruda'da yılın müzesi ödülünü kazanmış tek türk müzesi olduğunu biliyor musunuz? bu bilgilere sahip olmadan bir yere kent kültürü vardır veya yoktur diye atıp tutmak size mi kalmıştır?

https://tr.wikipedia.org/…dolu_medeniyetleri_müzesi
  • hava çok güzel, herkesi dışarı davet ediyorum.
  • cemre düştü
  • sevdim çok sevdim daha çok sevebilirdim sonra gittim ve bir daha dönmedim.
  • özlenmiyor. hele hele istanbuldan dönüşü insana gerçekten kötü hissettiriyor.
  • toplantım olduğu için maalesef bulunmak zorunda olduğum şehir. şehirden bildiriyorum, bir önceki gelmemden beri asla özlemediğimi fark ettim. hiç sevmiyorum sanırım sevmeyeceğim de. bir an önce bitse de evime dönsem.
  • gri şehir artı aspava.
  • 5100 devirde motor ısıtan dangalakların konakladığı teksas nahiyesi.
  • gittikçe çok daha kalabalıklaşan ve sıkıcı hale gelen şehir.
hesabın var mı? giriş yap