• bugun beni villahermosa'dan paraiso'ya getiren taksici 1.5 saat boyunca tek elinde telefonla araba kullanarak ulke ozlemimi gidermemi sagladi. etraf muz, kakao, avokado ve papaya agaclariyla dolu. baslikta hic yazilmamis madem ben belirteyim turkiye'ye baya benziyor.*
  • dogasi güzel bir ülke.kanımca kuzey amerikadaki en güzel plajlar buradadır.en iyileride pasifik sahilindekiler.mazatlan, puerto vallarta,manzanillo,acapulco vs. gibi yerler güzel plajlara ve mekanlara sahip.la paz ı da öneririm kaliforniya yarimadasinin ucunda.
    atlantik kıyısında da cancun iyidir.
  • brics e katılım isteği göndermiş olan ülke
  • abdnin işgal için oyunlar çevirmeye başladığı ülke.
    güya ülkelerine uyuşturucu geliyormuş. kendi insanlarını eğitmek ve onları topluma kazandırıp bazı maddeleri legalize etmek yerine meksikayı bombalayıp asker sokarlarsa iş bitecekmiş.

bunu da söyleyen ülke abd. hani şu nikaraguada gomonistler ülkenin başına geliyor onlara para lazım diye abdde uyuşturucu kaçırtan ve tvlerde uyuşturucuyla savaşıyoruz diye ülkeyi dünyanın en fazla tutuklusu bulunan ülke haline çeviren abd. uyuşturucuyla savaşacakmış.
    böyle birşey olursa rusya ve çin bmgk da meksikanın işgaline hayır vermeli.
  • mini komşusu küba ile zıt özellikler ihtiva eden ülke.
    küba engebesiz ve düzlük, meksika hayli yükseltili/engebeli bir ülkedir. mini ülke küba çok daha güvenliyken meksika tehlikelidir.
    bir de bitki çeşitliliği fazladır.
  • abd'nin farkli eyaletlerinde, farkli gelir duzeyinde meksikalilar ile ayni evde yasadim. zar zor gecinenler, orta direkler vs. oyle kisa zamanlar da degil totalde en az 5-6 yil. kulturleri ile alakali soyleyebilecegim cok sey var olumlu yada olumsuz ama sunu kesinlikle soyleyebilirim ki cok temizler ve cok caliskanlar.

bir defa asiri temizler. hijyenik olarak, kisisel bakimlari olarak erkegi, kadini. tertemizler. tembel olanina hemen hemen rastlamadim. gecmiste farkli islerde calistim, alnimdan terin devamli aktigi zor islerde de calistim ama ne yaparsam yapayim onlar gibi caliskan olamadim bir turlu.

eger meksikalilar, hatta hispanik nufus abd'de olmasaydi, abd'nin isi cok cok daha zor olurdu ozellikle son 50 yilda.
  • uyuşturucu kartellerinin devlet yönetimine ortak olduğu ve bu karteller yüzünden yüzbinlerce insanın vahşice öldürüldüğü, raydan çıkmış korkunç bir ülke. bu karteller o kadar acımasız ki, rakip kartelden birilerini yakalayıp, bıçakla doğrarken videosunu çekiyorlar ve internette yayınlıyorlar. meksika ekonomisinin önemli bir kısmı uyuşturucuya dayanıyor, dahası bu kartellerin devlette ajanları var. bu yüzden bu katliamlar bir türlü bitmiyor.
  • bilinenin aksine (bkz: kuzey amerika) ülkesidir.
    aynı zamanda dünyanın en güzel ülkelerinden biridir.
hesabın var mı? giriş yap