• biz bize kitleriz daha çok. ooo damadın babasından yedi maaş.
  • ben destek olurum. tatava yapmam.

vergimiz nereye gitti, ihtiyat akçesi nerede diye isyan eden canım kardeşlerime de şunu söylemek lazım; hepimiz o paraların nereye gittiğini biliyoruz ancak zaman o zaman değil. biliyorum ki biz destek olmazsak bu güzel halkın başı büyük belaya girecek. benim başka ülkem yok başka bir milletin de ne hissettiğini anlamam.

para lazımsa ben veririm.
    omuz lazımsa yanlarında dururum.

edit: bu entry ile ilgili cevaplayabileceğimden çok daha fazla mesaj gelmiş. biz seni böyle bilmezdik temalı olanları özellikle dikkatimi çekti. sanki 18 yıldır bu sözlükte muhalif kılığında gizlenmiş bu anı beklemişim gibi bir hava yaratıldı hatta. oysa benim baktığım pencereden durum akp chp çizgisinden çıkalı çok oldu. dünyada paradigma değişti. olayın vehameti ve yaratacağı uzun vadeli sonuçlar benim için parti çekişmesi durumunu önemsiz hale getirdi.

ben bu ülkenin insanlarına asla düşman olmadım. üstelik bunu bugün değil neredeyse her durumda defalarca yazdım. bu tarz büyük felaketlerde ne hali varsa görsün diyebileceğim bir kitlesi yok bu halkın. üzülürüm el uzatırım. ayağa kalktığımızda yine yapılan yanlışlara tepkimi gösteririm. ben sözlükte yazdığı yazılarla muhalif gazetelerde haber olmuş adamım. nefrete ihtiyacım yok etkili olabilmek için.

attığınız mesajlar gösteriyor ki siz benimle aynı fikirde değilsiniz. olabilir. ancak bu inandığımı söylemekten beni geri koymayacak. çözüm önermeyen sadece intikam hırsı ile dolu insanların yardıma muhtaç hale gelmemelerini dilerim sadece.

ben her zaman olduğu gibi kendi mantık çizelgem ve vicdanım ne diyorsa onu yazmaya ve yapmaya devam edeceğim. okuyup okumamak sizin tercihiniz.

benden barbaros şansal tepkileri bekleyenler ne anlattığımı zaten en başından beri hiç anlamamıştır.
  • kenetlenlenmek tam olarak budur. devlet yapsın onca vergi ödedim demek şu zamanda doğru değildir. devir afet, devir destek devridir. devir imkanı olan herkesin elini taşın altına koyma, milletine sahip çıkma devridir. varsa imkanınız kimseyi mağdur etmeyin. inanın bu millet bu fedakarlığı hak ediyor.

edit: imla

zorunlu edit: dünden beri yediğim küfürün, hakaretin haddi, hesabı yok. siyasetçilere ben de kızıyorum. ekonomik olarak çok daha iyi durumda olabileceğimizi ben de biliyorum.

siyasi farkındalık düzeyi yüksek arkadaşlara sesleniyorum, inanın bu işte kimlerin sorumluluğu olduğunun en az sizin kadar farkındayım ama bunun sorumlularını cezalandırmak farklı bugün şartlar dolayısıyla kirasını, faturasını ödeyemeyen birilerine yardım çağrısında bulunmak farklı bir şey. ben siyasi değil vicdani karar verdim. bu da benim özgür iradem lakin belli ki siz bunu anlayabilecek idrak yeteneğinden mahrumsunuz ve ben de sizin vicdanınıza dokunabilecek kudrette kelime dağarcığına sahip değilim.
  • iyi para toplanır. en büyük katkı is adamlarından
  • durum çok kötü çok. bu gece benim bütün umudum tükendi artık. herkes tedbirini alsın arkadaşlar.
    verilen vergiler nerede? içtiğimiz su bile vergi. işsizlik fonu nerede? ah nerede vah nerede.

size destek olmayacağım çünkü yarın işime son verilirse aç bırakacaksınız.

size destek olmayacağım çünkü göz göre göre işe gitmek zorunda bırakılıyorum, evde bekleyenlere ne zaman bulaştıracağım diye düşünüyorum.

size destek olmayacağım çünkü kötüsünüz.
  • birkaç öneri ile katılmak istediğim kampanya, şöyle ki;

- 424 milyon 478 bin 437 tl vergi borcu silinen cengiz holding'ten ilgili tutar tahsil edilsin ve kampanya dahilinde geçim sıkıntısı çeken, işsiz kaldığı için zor durumda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları için harcansın.

- kızılay tarafından ensar vakfına yurt yaptırması için aktarılan para bahse konu vakıftan geri alınsın ve yine ihtiyaç sahipleri için kullansın.

- ülkemizdeki tüm ihaleleri alan limak cengiz kolin üçlüsüne, bayburt grup vb.'lerine yap işlet devret kapsamında yapılacak tüm ödemeler kamulaştırılsın ve kampanya dahilinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılsın.

dipnot;

(bkz: cengiz inşaat'ın vergi borcunun silinmesi)

(bkz: cengiz inşaat vergi borcunu ödesin kampanyası)

(bkz: 7.9 milyon $ kızılay bağışının ensar'a verilmesi)
  • (bkz: şov biznıs)
  • almanyadan yazıyorum. bu kampanyadan sonra alman kabinesi acil toplantı kararı aldı.
  • gerektiğince destek olacağım kampanya. biz bize yeteriz...
  • ben bu amacla baska birsey verdigimizi dusunuyordum

(bkz: vergi)
hesabın var mı? giriş yap