• kullanmanızı tavsiye etmem tuvaletten çıkarmıyor
  • boyun tutulmasını üç günde geçirirken, tuvalatte de kamp kurmanızı sağlayan ilaç.
  • sporda sakatlandım falan fişmekan neyse, üç gündür de geçmedi. tırstım biraz, doktora gittim.

"muscoflex alıyorum ben ehe" falan dedim, "yok ya alma bi halta yaramaz o ancak bağırsaklarını çalıştırır" dedi.

yerine verdiklerini buraya yazacak halim yok da, neyse işte doktor dedi kullanma diye
  • bir de bunun agrikesicili olani var ; muscoflex duo.

sirtimdaki tutulma ve agrilar icin eczaneden dün sabah muscoril istedim, “ muadil olarak bu var abi, hatta istersen duo sunu gondereyim, daha hizli tesir eder, icinde agri kesici var. “ dedi kalfa. eyvallah dedim gönder.

ilacin etkisine hic bir lafim yok, en az 4-5 gun cekerim dedigim agriyi 48 saat olmadan kesti atti fakat bagirsaklarima da resmen bomba atti.

ozetle ; bagirsaklari hassas olanlar gitsinler kendilerini bir sivasli tellaga dovdursunler daha iyi*
  • alternatifi olabilir mi bilmem ama sırt/boyun ağrısı için majezik duo kullanıyorum, sprey olarak sıkıyorsunuz, bitti gitti. siz bunu bir kurcalayın derim.
  • ağrı ve kas gevşetme konusunda bir işe yaramamasının yanında ishale sebep olan ilaç
  • sırt ve boyundaki kas tutulmasına iyi gelen bir ağrı kesici ilaç. gerçi ben duo olanını kullandım da neyse işte. herkesin yazdığını ben de yazmak istiyorum çünkü bunu hak ediyor namıssız. ben bu kadar cırcır edeceğini bilseydim sırt ağrısına katlanırdım yeminle. sırt ağrısı uyutmuyordu, bunu içince karın ağrısı uyutmuyor.
  • doktora gitmekten nefret eden ve son ana kadar direnen bir canlı olarak, iki hafadır boynumda devam eden ağrının kendi kendine geçmesini beklerken eczacı bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu zımbırtının duo olanından bir tane ve birde apranax ford alıp yattım. sabah kalktığımda boynumun ağrısı geçmiş, uykumu almış ve belirtilen ishal vs. gibi hiçbir yan etki yaşamadan tam bir terminatör gibi kalktım. gayet faydalı bir ilaç.
  • sırt ve boynumun tutulması sebebiyle aldığım ilaç. hafif azalır gibi oldu, ilaçsız geçecek mi acaba diyerek erteledim. sonra amaan alayım da rahatlayayım tamamen diyerek dikloron ile beraber komboyu yapıp uyudum.
    kalktığımda kuş gibi olmayı hayal etmiştim ancak ağrıda ne bir artma, ne azalma oldu. ne de yan etkilerini gözlemledim. haplar dişimin arasına falan kaçtı herhalde.

günde maximum 16mg alınması gereken ilaç. 8'er mg olarak alınıyorsa araya 12 saat koymak lazım. gaba a ve glisin reseptörlerini uyararak santral etkiyle çizgili kasları gevşetir. spazmolitiktir.
    kas gevşeticilerin bir diğer türü periferik blok yapar. nöromuskuler blok yaparlar. onlar anestezide kullanılır.

yani kas gevşeticiler 1) santral, spazmolitik 2) periferik, nöromuskuler blok.
    bizim şuram tutuldu diye aldığımız ilaçlar santral, spazmolitik grubuna giriyor.

edit: ishal görevini başarıyla yerine getirdi. teşekkürler muscoflex.
  • gövde kasımdaki ağrılarım için göğüs hastalıkları doktorum tarafından muscoflex 8 mg kapsül olarak reçete edilen ilaç. 3 gün kullanımım sonucunda ağrılarımda azalma oldu.
    ---------
    muscoflex 8 mg kapsül prospektüsünden notlar:
    - muscoflex, kapsül formunda olup 8 mg tiyokolşikosid etkin maddesini içerir. 10 ve 14 kapsül içeren kutularda bulunmaktadır. muscoflex, esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir.
    - muscoflex, yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının ek tedavisinde kullanılır.
    - muscoflex'i şu durumlarda kullanmayınız: *16 yaşından küçükseniz, *gebelik ve emzirme döneminde iseniz, *gebe kalma olasılığınız varsa ve etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanmıyorsanız.
    - muscoflex kullanırken vücutta oluşan maddelerden biri, muscoflex yüksek dozlarda kullanıldığında bazı hücrelerde hasara (anormal kromozom sayısına) neden olabilir. bu durum hayvanlarda ve laboratuarda yapılan çalışmalarda gösterilmiştir. insanlarda hücrelerde ortaya çıkabilen bu hasar kanser için risk faktörü oluşturur, doğmamış çocuğa zarar verebilir ve erkeklerde kısırlığa neden olabilir. bu nedenle "uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar" kısmında belirtilen dozlarda ve 7 günden fazla kullanmayınız.
    - eğer tedavi sırasında ishal ortaya çıkarsa muscoflex ile tedaviyi kesiniz.
    - önerilen ve günlük maksimum doz, her 12 saatte bir alınmak koşuluyla (12 saat aralık verilerek) günde 2 kez 1 kapsül (8 mg tiyokolşikosid)'dür. yani bir günde 2 kapsülden (toplam 16 mg tiyokolşikosid) fazla muscoflex kullanmayınız.
    - normalde muscoflex 8 mg kapsül ile tedavi süresi 5-7 gündür. ilacı 7 ardışık günden fazla kullanmayınız.
    - muscoflex sadece ağızdan kullanım içindir. kapsülleri çiğnemeyiniz. kapsülleri yeterli miktarda su ile (örneğin, bir bardak su ile), yemeklerden sonra alınız.
    - muscoflex ilacının ruhsat sahibi: bilim ilaç san. ve tic. a.ş.
    - muscoflex ilacının üretim yeri: bilim ilaç san. ve tic. a.ş. gebze-kocaeli.
hesabın var mı? giriş yap