• ebru gündeş ve hadise'nin yarışmacılarına oy çıkmadığı program. esra sesi çok daha iyi olmasına rağmen elenmekten kurtulamadı.
  • acun'un iki kişi arasında geçen bir oylama için "%50'yi geçen kazanır" buyurduğu yarışma. beklenmedik bir zeka parıltısıydı.
  • en etkisiz jurinin murat boz olduğunu düşündüğüm yarışma.

etkisiz derken, yarışmacılarına olan etkisinden bahsediyorum.

hadise'nin etkisi ortada... maalesef iticiliği ve mızıkçılığı yüzünden yarışmacıları 1-0 geriden başlıyor.

ebru gündeş'in etkisi de en son rıza'nın esra'yı fark ile elemesinden anlaşılacağı üzerine son dönemdeki olaylar negatif yönde etkilemekte.

gökhan'ın etkisi malum. yarışmacıları %20 önde başlıyor. çok kötü söylemezlerse yarışmacıları en az %20 avantajıyla hep kazanacak gibi görünmekte.
  • çiğdem'in sabahlar uzak şarkısının bağıra çağıra hatta çığırarak içine ettiği yarışma. bi de 1 saattir "ulan bir şey eksik" deyip duruyorum. alp kırşan yok lan! her neredeyse orada kalmasını umut ediyorum.

ayrıca hadise çiğdem'e "yaşadığın ağır şeyler bik bik bik" diyerek bu gecenin ilk ajitasyonunu yapmış bulunmaktadır.
  • her nedense pop şarkı söyleyerek beğenilip seçilen yarışmacıların zorla farklı tarzlarda şarkı söyletildiği yarışma. karadenizli ikizlere her nedense hep kendi tarzlarında yani karadeniz şarkıları söyletiliyor. ayrıca yarışma giderek o arabesk türkiye moduna giriyor. işler sms'e kalınca mecbur kaldılar herhalde.

edit : ikizlerin bu akşam sergiledikleri "gel ey seher" performansı ile benim yorumumu ters düz etmişlerdir. tebrikler gökhan
  • gökhan'ın diğer jurilerin yaptığı yarışmacılara değişiklik olsun diye farklı tarzda şarkılar vermek yerine, her turda yıllardır kendi tarzlarında söyledikleri şarkıları söylemelerine izin verdiğini düşünüyorum. dikkat edin, athena gökhan yarışmacılarının tamamı ilk elemede ne söyledilerse aynı kıvamda şeyler söylemeye devam ediyor sağlamcı ve stratejik bir şekilde.
  • gökhan'ın perfect week'e doğru ilerlediği yarışma. 5'te 5 yaptı, delikanlı kardeşimiz abdullah da banko. ikizlerin de popülaritesi yeter. 8.yi hatırlayamadım, o da nazar boncuğu olabilir.

edit: ulan ne şom ağzım varmış, büşra gitti, ikizler gitti, inşallah abdullah da gitmez.
  • karadenizli gereksiz oynak ikizlerle, berdan mardini görünümlü ibrahim tatlıses sesli yarışmacının kapışacağı yarışma. kan gövdeyi götürür.
  • o ses'in bughadise oldu bu sene. kaç kişinin hakkına girdi, elenmelerine neden oldu. ahaha! hadi lan abdullah adamını bekliyoruz kaç saattir. tepemin tasını attırmayın! şaka bir yana hadise'yi seçip elenen elemana çok üzüldüm. başka birini seçmiş olsaydı çiğdem'e karşı rahatlıkla geçerdi ama onun şanssızlığı da yanlış kişiyi seçmesi oldu.

ayrıca az önce üj bej atom çarpıştırdım da geldim. kimse bana "ne boş insansın. bunu mu izliyorsun" demesin. ben bilim için elimden gelen her şeyi yaptım. şimdi kendime zaman ayırmak istiyorum.

edit: ha bir de şu oylama için numara söylenmesine tav oluyorum onu da belirtmeden geçmeyeyim.

- ayşe için oy kullanmak istiyorsanız ayşe yazıp 1890'a sms gönderin. evet, ayşe'yi destekliyorsanız ayşe yazıp 1890'a sms göndermeniz yeterli. ayşe'nin yarışmaya devam etmesini istiyorsanız ayşe yazıp 1890'a gönderin. ayşe'yi desteklemiyorsanız ayşe yazıp 1890'a göndermeyin. "benim ne işim olur lan ayşe'yle" diyorsanız ayşe yazmayın. ayşe'yi çok sevdim diyorsanız 1890'a sms gönderin. ayşe'yi sevdim ama şarkıyı iyi okuyamadı diyorsanız yine ayşe yazıp bu sefer 1990'a gönderin. "ayşe'nin de şarkının da allah belasını versin" diyorsanız 'iyi geceler' yazıp 1890'a sms gönderdikten sonra televizyonu kapatın. 1890? sms? ayşe?
  • büşra'nın ne yapacağını gerçekten merak ettiğim yarışma, zira gökhan önceki iki turda onu buraya taşımak için çok acayip yarışmacıları eledi.

gerçi adının büşra olmasından yola çıkarsak onun da cemaat bağlantıları olabilir, hehe bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap