3 entry daha
  • kafa dağıtmalık sosyal medya etkinliği.

- "ooo ahmet abim nerelerdesin, senin kuka geldi canım abim." (ilginç bir samimiyet, ya yıllardan beri tanışıyorlar, ya da ahmet abisinin ikinci alışverişinde can ciğer olmuşlar)
    - "hıdır abim ben bu sefer zarar edeyim, beni tanıyın, sonra daha güzel alışverişleriniz olur benimle abim." (bunda az kâr ettim, ikincisinde seni hoplatıcam gavat hıdır)
    - "bugün çok zarar ettik abilerim, vallahi bu paraya bulamazsınız." (bulursun aq, sanki meteordan yaptın tespihi de bulunmuyor, alala)
    - "beş farklı rengi var, iki yüz elli liraya aldım diyen alır" (beş farklı renkten herhangi biri satılır) "ali abim en güzel rengi aldın, hayırlı olsun abim" (iki dakika sonra bir farklı renk daha satılır) "veli abim en güzel rengini seçtin, elinde eskisin abim." (yuh aq, utanma da kalmamış)
    - "bende sahte mal olmaz kardeşim." (olur)
    - "şakir şırıldak usta işçiliği" (öyle bi usta yok)
    - "bugün güzel peyler gelmedi abilerim" (az adam siktik, pamuk eller cebe)
    - "bizi bilen bilir kardeşim" (sen kimsin aq)

daha bir sürü şey... kuaför, oto galerici, araç kiralamacı, uzman çavuş, müteahhit, hepsi burada.

eklemeden duramıyorum:
    - "gümüş püsküllü bu tespih abim, öyle peyler veriyorsunuz ki püskülün parası çıkmadı daha." (tesbihi soktuk, püskül dışarda kaldı, diyor)
    - "ablam üzüyorsunuz beni, mezat yapma hevesim kalmadı." (bu da kadın mezatçılarda var. üzmeyin ablanızı, naylon tespihleri 5 binden iteleyecek size)
    - bi de az önce bi canlı mezata fako isimli biri katıldı aq, canlı yayını ben yapsaydım "fako abim hoşgeldin, yılan gibi kafası var orospu çocuğunun" derdim, kriz çıkardı canlı yayında.

izledikçe ekleyesim geliyor:
    bu tespih mezatlarının iki sebebi var bence.
    - bazı aşırı delikanlı erkeklerin içindeki ateşli fahişeyi dışarı çıkarma isteği. pembe, mor, turuncu tespihler şak diye satılıyor hıammına. olm ibneyseniz ibneyiz deyin.
    - filmlerde dizilerde gördüğümüz, zengin ve kültürlü antika meraklılarının mezatlarına özenme, onların yaptığını yapma isteği. e, ikinci dünya savaşından kalma ziklon-b kutusunu mu, elvis presley'in sahne kostümünü mü alıp satacak bu kekolar? o bilgi, kültür yok ki bu hırbolarda. tespihten devam.

ekle ekle bitmiyor:
    - bu tespih mezatı yapan instagram hesaplarının tamamının takipçiler sahte. şu stadı dolduracak kadar takipçisi var, paylaştığı tespih fotoğrafını beğenen 7 kişi. ulan var ya, tespih satacaksınız diye maymun oldunuz be.
    - dün bu mezatçı hırbolardan biri trip atıyordu, abi bugün pey gelmiyor, hiç tadınız yok, ara veriyorum ben 15 dakika, diye. kıyamam, naylon tespihlere, oltu diye sattığınız rus taşına binlerce lira mı bayılsın millet.
    - az önce adana'dan bir tanesi "yav kapıda ödeme sormüyünüz mü, anamın dostunu görmüş gibi oluyüm." dedi. ilginç tipler vallahi. iki naylon tespih satacak diye köydeki anasını ağzına sakız ediyor.
    - bu aralar her 2 mezatçıdan birinde "ben bu cihana sığmazam" diye bir şarkı çalıyor. bu cihana sığmıyorsanız yallah jüpiter'e.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap