• sms karakter sınırından maksimum verimi almak için sessiz harf kullanmadan birbirimizle mesajlaşırdık. kızın babası kriptoloji uzmanı olsa yazdığım mesajı anlayamazdı.
  • ya ne idi arkadaş
    2000 senesi haziran turkcell hazır kart 10 tl kontör alıyorsun 4 dakika konuşuyorsun
    birde üstüne üstlük kontürleri o zaman 6 sn periyodlarla çekiyorlardı nasıl düdüklemişlerse bizi bu mevzu aklıma gelince kurtlar vadisi iplikçi needim sahnesi gözüm önüne gelir tebessüm eder geçerim
    bknzbeni ara kuzum

efsane ki efsane nesil
  • arkadaşla buluşacağımız yere gidince, çaldırmak nerde kaldın amk demekti.

kız arkadaşı çaldırmak başka bir manaya geliyordu.
    eve geç kaldıysak babayı çaldırmak yoldayım bıbıcım demekti.
    arkadaşın bir tanesi telefonu açtı diye telefon kartı alıp ankesörlü telefondan arayıp anasına sövmüştüm.
    kol gibi faturalı dönemdi.
  • turkcell ilk defa 2005 yazında 100 kontöre 3000 sms gibisinden bir kampanya yapmıştı, o dönem kaç lise aşkı alevlendi hatırlamıyorum.
  • sabit telefonlardan da cep telefonunu aramanın oldukça pahalı olduğu dönemlerdi. yıl 2000, yoncaköy deki kız arkadaşımı sabit hattan cep telefonundan arıyordum. her gün 20-30 dakika konuşurduk.

ay sonlarına doğru ptt den babamı aramışlar, faturanız 600 milyon lira civarında görünüyor acaba hattınıza biri mi girdi bir yanlışlık olmasın kontrol etmemizi ister misiniz diye sormuşlar.

baba bunu söyleyince dalga geçiyor sanıp pek sallamamıştım. faturanın kendisi gelince acı gerçekle yüzleşmiştim. 650 milyon lira gelmişti. sanıyorum bugünün parasıyla 900 lira falan vardır. ortalama bir bilgisayarın yarısı kadar tutuyordu.
  • fakir nesildir.ben hep faturalı hat kullandım.
  • sırf bu yüzden yeni diller ortaya çıkmıştır. cnmsvglmsnickvyrmhcayrlmylm gibi * ayrıca bir mesaja kelimeleri sığdırmak için uğraşırken sadece bir harf fazla yazıp yolladıktan sonra 8 kontor gitmesi kadar kötü bir durumda yoktur.
  • kampuscell kurtarıcı ..
  • aynı zamanda son kalan 1 köntör ile çağrı atarak haberleşmeyi başarmış,sevgilinin çağrısına çağrı ile cevap verilmeyince kavga çıkmış nesildir.
hesabın var mı? giriş yap