20123 entry daha
 • biz 100 tl bir borcu/vergiyi ödemeyi unutsak 100 yıl sonra bile karşımıza çıkar. sarı ışıkta geçmeye korkarız. kredi kartı günü geçecek diye aklımız çıkar. 1 dilim baklava çalan çocuk hapse atılır.`:bunlar olmasın demiyorum ama bu işte bi terslik var`

  adamlar cinayet işliyor, bütün deliller ayan beyan ortadayken elini kolunu sallayarak geziyor!

  bi ülkede aynı adam yüzlerce kişiyi dolandırıyor, kimlik dolandırıcılığı, insanların ölümüne varan suçlar işliyor, adli sicil kaydı dağ gibi olmuş elini kolunu sallayarak geziyor!

  saçını süpürge etmiş, ona dayatılan hayatı yaşamak zorunda kalmış, ne istediği kimse tarafından sorulmamış cefakar annelerin kevaşe kızları, kendi hayatından daha bok heriflere kaçar, hayatından endişe edilen bu kadınlar utanmadan bağlanıp analarının, çocuklarının umurunda olmadığını, bir sik uğruna neler yapabileceklerini anlatırlar.

  möge apla dolandırılan kadınlara flört ettiği erkeklerden tc kimlik numarası ve e-devlet şifresini istemeleri* tavsiyesi verirken; kendi kimliğine bile bakmamış olup evli/bekar, kan grubu bilgilerinin yeni kimliklerde* yazmadığını program esnasında fark etmiş olması çelişkisi ve avukat rahmi bey'in de bunu bilmiyor oluşuyla izleyiciye gelen bi şok daha...

  kendi mikro çevremizden çıkıp biraz müge izleyince ülkenin genel ortalamasına keskin bir ışık tutuluyor. o zaman oy oranlarına da, bunca ahlaksız, sevgisiz, adaletsiz olayların artarak devam etmesine de şaşmıyor insan. şaşmıyor da aynı amatör ruhla her gün sinirlenmekten de alıkoyamıyor tabii...
 • karnındaki ikiz çocuklarıyla öldürülen kadın, nevriye ve sıdıka. sadece son bir ay içinde müge anlı programında işlenen 3 ölüm.
  3 olayın da ortak noktası; kocaları tarafindan öldürüldüklerine dair kuvvetli şüpheler ve deliller barindirmasi.
  ve tabii ki adalet sampiyonu ülkemde bu 3 adam da ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. daha 1 ay önce de konya'da kayıp diye 'aranmayan' kadının eşi tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. 'bu prögremler toplumun ahlakını bozuyör yeaagg' diye ağzından sıçan pembe gotlu 'entel'ler iyi izlesinler bunları.
  ayrıca müge anlı'nın karakterindeki değişim çok belli. iyice kibirli, boş yapan biri haline geldi ama ekrana yansımayan bir dünya meselenin de olduğuna eminim ve bu adaletsizlikleri görüp hiçbir şey yapamamak, yapılmayacağını bilmek insanı çıldırtır gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap