• süleyman beyin çok güzel konuştuğu açıklama. süleyman beyin bu dediklerini belki içişleri bakanı da duyar da biraz üzülür ülkenin bu haline.
  • dolar neden düşmüyor, tl neden değer kaybediyor, yabancı yatırımcı neden kaçıyor diye soruyorsanız sormayın işte tam da bu yüzden.
  • bir ülkenin içişleri bakanının, o ülkede güvenliğin olmadığını itiraf etmesi. hani kendi ülken olmasa vay canına olaya bak falan dersin.
  • süleyman soylu'nun kibar bir şekilde içişleri bakanını eleştirdiği açıklamadır. bunda bu kadar tepki verilecek ne var?
  • anayasa mahkemesi başkanının hangi konuşmasına yönelik bu açıklamayı yaptığını bilmediğim olaydır. bilen yazarlar açıklarsa çok sevinirim. anayasa mahkemesi üyelerini bildiğim kadarıyla meclis ve cumhurbaşkanı seçiyor. iktidara yönelik muhalif bir konuşma mı yaptı acaba merak ediyorum. zor çünkü.

edit: @cinali isimli yazarın söylediğine göre aym, içişleri bakanlığının şehirler arası yollarda siyasî eylem, yürüyüş yapılmasını yasaklayan genelgesini iptal ettiği içinmiş. teşekkür ederim.
  • türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını bakanın ağzından duymuş olduk.
    en azından dürüst davranmış ve itiraf etmiş. beceremedik, ülke güvensiz demiş.
    bizim sorunumuz ''niçin isveç değiliz yerine şükür somali değiliz'' zihniyetinden geliyor zaten.
    bu mantıkla ne dolar düşer ne de yabancı yatırımcı ülkeye uğrar.
    ayrıca üslup hiç doğru değil, sokak ağzıyla konuşmak hiçbir siyasetçiye yakışmıyor.
    varsa bir eleştiriniz gerekçeleriyle birlikte itiraz edersiniz.
    ben mi öğreteceğim size!
  • diyor ki: "özgürlük istemiyoruz. özgürlük olursa ülkeyi yönetemeyiz, özgürlük istemediğimiz için de baskı ile yönetime ihtiyaç duyuyoruz. sen kalkmış şehirlerarası yollarda yapılan eylemleri yasaklayan kanunu iptal ediyorsun. insanlar eylem yapmasın, kimse sesini çıkartmasın, biz istediğimiz gibi ülke yönetelim.

bu arada saolsun sayesinde şehirler arası yollarda eylem yapmanın serbest olduğunu öğrendim.
  • inanmakta zorluk çektiğim açıklamadır.
  • ülkenin güvenliği konusunda bir numaralı söz sahibi olan içişleri bakanı ülkenin durumunu çok iyi özetlemiş (bkz: hiçbiriniz güvende değilsiniz)
hesabın var mı? giriş yap