• sayın bakan konuşurken (bkz: bir zamanlar anadolu'da) filmindeki muhtarın sesi ve tavırlarıyla konuşuyor. huy mudur nedir?
    "bilakis sayın savcım morg yaptıralım diyorum. müştemilatıyla birlikte ama."
  • vatandaşla küçük yatırımcı diye toshhack geçiyor sırıta sırıta
  • iki tane matematik bilmez kişinin muhabbetine ancak bu kadar dayanabildim. adam diyor ki, döviz artarsa 84 milyonun vergileriyle biz kişinin zararını niye karşılıyoruz? bakan da diyor ki, dolar 1 lira artarsa 450 milyar ek borç yükü geliyor ama bu sistemde daha az geliyor. yahu arkadaşım zararı karşıladığın senaryoda zaten dolar artmış oluyor. yani o 450*3(4-5 neyse) artış yine bize girdiği gibi üzerine bir de bu beyefendilerin zararı bize giriyor. allahım bu ne sözelciliktir. yeter bu kadar salak yerine koymayın ama .
  • az önce 435 milyar lirayı 6 ile çarpıp katrilyon olarak ifade etti. hani eski para desen yine olmuyor. bu adam 84 milyonun maliye bakanı. başka sözüm yok…

bu arada eski para ile kentilyon yeni para ile trilyon yapıyor. adamın bildiği en büyük sayı katrilyon tabi. ötesine geçince error verdi.

şaka maka gülüyoruz eğleniyoruz ama bu adamın bizim adımıza borçlanma yetkisi var.
  • gitmeden her turlu yolu deneyecekler, bu adamlarin ekonomi kurmaylari sabah aksam hangi numaralar ve ayak oyunlariyla gitmeden guzelce cepleri doldururuz diye dusunuyor. eger siz halen daha guclu turk lirasi icin birikimlerinizi turk lirasinda tutuyorsaniz emin olun sizin gibi insanlari da uzecekler malesef. isterse yarin 9'a dussun bunlar basta olduklari surece daha cok cikar bu kur daha cok deger kaybederiz ey halkim
  • ilkokul zamanların kısa boylu, en yaramaz, en fırıldak öğrencisi olur ya, ne zaman nebatiye baksam öyle birini görüyorum. şöyle ensesinden tutup sağlı sollu şaplaklıyasım geliyor.
  • ahmet hakan'ın sıkıcı “ha anladım” ve “anlamadım” tepkileri ile geçen yayın.
  • ahmet hakan'ın yanlışlıkla gazetecilik yapacakken ayarı yiyince fark edip kendine geldiği yayın.
  • ilginç bir noktaya geldi, cuma günkü yayında reis bu 1970'lerde de kullanilmisti demisti. fakat nebati de kesinlikle 1970'lerdeki olay değil bu'ya getirdi.
  • adam, usd yükselir ise aradaki farkı neden 85 milyon ödesin diyor. bu da:

450b borç var. usd 1 lira artar ise 450 milyar tl artar borç 85 milyona yansır.

diye yanıt veriyor.

bu sistem olmasa 1 tl 450 milyar tl yansıyacaktı. bu sistem ile 1 tl arttığında 450b tl + senin faizini ödeyeceğim. ne saçma açıklama madem mal mal konuşmak istedin.

o zaman 85 milyon parasını faize yatırsın sorun olmaz de bari.
hesabın var mı? giriş yap