• 3 ytl karşılığı aşti'den kalkıp kızılay üstünden esenboğa'ya gitmektedir. kalkış yerleri havaş servislerinden 15-20 metre ilerdedir (hava alanında da öyle). 9 ytl lik havaş kazığına son vermiştir. lakin insanlar tarafından pek bilinmemekte olduğundan çoğu insan hala havaş tarafından kazıklanmaktadır. ego kartınız yoksa üzülmeyin. şöfer beyden temin edebilirsiniz. ayrıca havaş servislerindeki gibi sadece duraklarda durma gibi bir olay da yok. kaptan şöyle inebilir miyim dediğinizde duruyor bu canını yidiğim otobüsler. melih gökçek sonunda güzel bir iş yapmış. aferim.
  • izmirde havaalanına ulaşmak icin 95 kuruş vermiş olan ben ankara'dan kızılay'a ulaşmak icin 5.25 tl veriyorum. havaşa göre ucuz mu ucuz ama aynı hizmeti daha ucuza yapanlar var baska sehirde. e o zaman bu neden pahalı bide tıklım tıklım oluyor ki ne siz sorun ne ben söyleyim.
  • en sevdiğim otobüs, en sevdiğim hat. ilginçtir ki şöför kardeşlerimiz hep kibar oluyor bu otobüste. neyse:
    şimdi bu otobüse ulustaki minibüs durağının(hani tüm minibüslerin toplandığı yer) karşısındaki duraktan binerseniz trafik yoksa yarım saate havaalanına varıyorsunuz. otobüs genelde (genelde diyorum dikkat her zaman değil) kalabalık olmuyor.

havaalanından aynı noktaya (ulustaki dolmuş durakları) ulaşmak ise bir saatten fazla sürüyor. bu süre içinde ankaranın bir çok semtinden geçiyor otobüs.

özetle, kullanın kullandırın. on numara hat, on numara otobüs.
  • ankara'da aşti - bakanlıklar - kızılay - esenboğa havalimanı seferini yapan belediye otobüsü numarası.
  • ego'nun web sitesinden de görüleceği üzere, haftanın 7 günü 06.00-23.40 arasında çalışan, 20 dakikada bir ring yaparak esenboğa havalimanı - aşti arasında gidip gelen otobüsün kodu.
  • yolculuk süresi 100 dakika gibi görünen aşti-esenboğa hattı. oysa ki gayet 60 dakikadır. bissürü durağı var, gezdirip duruyor genelkurmay, kızılay, sıhhiye, gar, ulus bilmemne.
  • esenboğa havalimanı'na seferleri olan belediye otobüsü hattı, 5.25 tl olan ücreti an itibariyle 8 tl'dir.
  • belko'ya devredilen hat hakkındaki en güncel bilgi: http://www.belkoair.com/

spoiler:
    saat:00.00'a kadar 30 dakikada bir, sonrasında 60 dakikada bir
    kızılay gama önü, ankara arena önü, akm (19 mayıs stadı b kapısı) , aşti'den geçiyor
    10 tl
    50-60 dk sürüyor.
  • (bkz: stomp 442)
  • erzurum'un telefon kodu.
hesabın var mı? giriş yap